(

PUCHAR LIGI

ZAPRAZAMY NA RELACJĘ Z FINAŁOWEGO MECZU PUCHARU LIGI:

AUTA TERENOWE - RED BOX

Finał wiosennej rywalizacji w Pucharze Ligi, był wyjątkowo godnym podsumowaniem sezonu ligowego w rozgrywkach Red Box. Zawodnicy grających w nim zespołów Aut Terenowych oraz Red Box-u, z niepokojem spoglądali w zachmurzone niebo, tym bardziej, że zapowiadana była naprawdę ,,ostra”, gradowa burza. Na szczęście niebiosa widząc, tak fantastyczne widowisko piłkarskie, zlitowały się i finałowa batalia odbyła się bez żadnych pogodowych problemów.

Zdecydowanym faworytem wielkiego finału była ekipa Aut Terenowych, która jako mistrz Ekstraligi, odniosła wiosną komplet zwycięstw. Jednak gracze Red Box-u nie ,,pękli” i postanowili zagrać bez żadnych kompleksów, chcąc sprawić niespodziankę. Od samego początku był to pojedynek niezwykle wyrównany, który stał na rzadko spotykanym poziomie sportowym. Piękne, składne akcje z obu stron, soczyste strzały oraz niesamowite interwencje bramkarzy. Ręce same składały się do oklasków. W 8 minucie, kapitan Aut Terenowych – Bartosz Scheffs, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 1-0. Gracze Red Box-u jednak bardzo szybki doprowadzili do remisu. W 11 minucie, po pięknej indywidualnej akcji, w której Patryk Schulz minął na lewym skrzydle 3 zawodników Aut, doskonale dograł on piłkę do Dariusza Andrzejaka, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić ją w bramce. Chyba zbyt długo celebrowali oni strzelenie wyrównującego gola, bowiem po rozpoczęciu gry od środka, Auta błyskawicznie, ponownie wyszły na prowadzenie 2-1, a zdobywcą bramki był w 12 minucie Patryk Niemczyk. Ten sam gracz, chwilę późnie, w tej samej 12 minucie, podwyższył prowadzenie faworyta na 3-1. Wydawało się, że takie dwa błyskawiczne ciosy, załamią Red Box. Nic z tych rzeczy. W 15 minucie sędzia podyktował dla nich rzut wolny. Do piłki ustawionej na 14 metrze podszedł Darek Andrzejak i atomowym strzałem, po którym piłka wygięła ręce bramkarza Aut – Michała Przybyła, zdobył on kontaktową bramkę. Cóż za mecz, cóż za emocje. W 20 minucie, wybrany najlepszym ,,aktorem” tego piłkarskiego widowiska – Patryk Niemczyk, podwyższył prowadzenie na 4-2.  Ostatnie minuty pierwszej połowy należały do graczy Red Box-u, czego zwieńczeniem była fantastyczna bramka Bartosza Jankowiaka, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, wróciła na ziemię i ponownie odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki. Zdecydowanie bramka meczu, godna wszystkich stadionów świata. Była to 24 minuta meczu. Więcej goli w pierwszej połowie już nie oglądaliśmy i zakończyła się ona minimalnym prowadzeniem fawozyrowanych Aut Terenowych 4-3.

Druga połowa to ponownie epokowa walka, godnych siebie rywali. Jedyną rzeczą, której zabrakło w drugich 25 minutach gry, był niestety brak kolejnych bramek. Druga odsłona, zakończyła się bardzo rzadko spotykanym w naszych rozgrywkach, wynikiem bezbramkowym. Chociaż ilością sytuacji podbramkowych, można by obdzielić kilka innych pojedynków ligowych. Między innymi Red Box trzykrotnie ratował przed utratą bramki słupek. Sami mieli oni również kilka doskonałych okazji do doprowadzenia do wyniku remisowego, lecz w tylko sobie wiadomy sposób kilka ich uderzeń wybronił Michał Przybył, wielki bohater końcówki tego niesamowitego meczu. Końcowy gwizdek oznajmił kolejny wiosenny sukces zawodników Aut Terenowych, którzy zdobyli w zakończonym sezonie, klasyczny piłkarski dublet. Obie drużyny serdecznie podziękowały sobie za grę i wzorową postawę fair-play. Wielkie brawa dla zwycięzców, wielkie brawa dla pokonanych.

Pamiątkowy puchar dla Red Box-u za udział w finale i srebrne medale oraz okazały Puchar Ligi i złote medale, wręczał zawodnikom Krystian Kędzia, prezes firmy FWK Nieruchomości.

Auta Terenowe – Red Box 4-3 (4-3)
Auta Terenowe: Patryk Niemczyk 3, Bartosz Scheffs 1
Red Box: Dariusz Andrzejak 2, Bartosz Jankowiak 1

DeBeściak: PATRYK NIEMCZYK (Auta Terenowe): zdecydowanie najbardziej wartościowy zawodnik naszych rozgrywek. Doskonale kreuje grę, prawdziwy ,,mózg” swojej drużyny. Patryk posiada bardzo wysokie umiejętności techniczne, bezbłędnie czyta grę. Do tego szybkość, połączone z cechami prawdziwego snajpera. Krótko mówiąc – gracz kompletny. Swoją doskonałą grę w wielkim finale, udokumentował strzeleniem trzech, niezwykle ważnych i istotnych bramek.