TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ !!!

14.07.2020

RED BOX POZNAŃSKA LIGA PIŁKARSKA SZÓSTEK

SEZON LIGOWY – WIOSNA 2020

Jakże by inaczej. Drużyna Kop i Goń w swoim ostatnim wiosennym występie, po pięknej walce ponownie niestety przegrała. Tradycyjnie kolejne spotkanie z zespołem ze ścisłej ligowej tabeli, przegrali oni różnicą jednej bramki. W fatalnym stylu pożegnali się z naszymi rozgrywkami zawodnicy ekipy InterCity. Oddali oni bowiem drugiego walkowera z rzędu. Nie mieli niestety odwagi o tym, że ich nie będzie, powiadomić organizatora. Pokazali całkowity brak szacunku dla swojego poniedziałkowego rywala. Niesamowitą formę prezentuje w końcówce sezonu ukraiński zespół Automagnat, który wywalczył kolejne 3, niezwykle cenne punkty. Trwa również zwycięska passa innego zespołu z Ukrainy - FC Zarobitchany.

PONIEDZIAŁKOWE WYNIKI:

Automagnat – Pogrom Hussars 17:5 (6:1)

Automagnat: Yehor Stepanchenko 12, Vadym Umanskyi 5
Pogrom Hussars: Krzysztof Sosna, Marek Sanok po 2, Mateusz Guziołek 1

Żółta Kartka: Krzysztof Sosna (Pogrom Hussars)

DeBeściak: SERHII KORNIIUK (Automagnat)

Mecz bez historii. Całkowita dominacja zespołu z Ukrainy. Pogrom próbował z całych sił przeciwstawić się rywalowi, nie mieli oni jednak na to żadnych argumentów. Prawdziwy piłkarski nokaut. Trzeba pochwalić zespół Automagnat, który widząc, że ich rywal ma tylko 4 zawodników w polu, sam również zagrał w osłabionym składzie. Piękna, godna pochwalenia postawa fair-play. Niesamowity mecz rozegrał Yehor Stepanchenko, który 12 razy pokonał bramkarza rywala i mocno włączył się on do walki o tytuł ,,Króla Strzelców”.

FC Zarobinchany – InterCity 5:0 (w)

Bez komentarza !!!

MECZ DNIA:

Automagnat – Rebis Dom Wydawniczy 7:4 (2:3)

Automagnat: Yehor Stepanchenko 5, Serhii Dmitriiev, Ihor Mykhalchuk po 1
Rebis Dom Wydawniczy: Robert Sobkowiak 2, Bartek Cmok, Maciej Łazar po 1

DeBeściak: IHOR MYKHALCHUK (Automagnat)

Stawką tego meczu była walka o klasyczne 6 ligowych punktów. Opromienieni wielkim zwycięstwem nad Trans Auto, gracze Automagnat, zagrali w poniedziałek z doświadczonym, walczącym również o podium, zespołem Rebis Dom Wydawniczy. Sam mecz miał w sobie wielką piłkarską jakość. Pierwsze 25 minut gry, były niezwykle wyrównane. Po pięknej, wysmakowanej walce, Rebis prowadził 3:2. W drugiej odsłonie gry, Automagnat narzucił niesamowity pressing, nie dając Rebisowi rozwinąć skrzydeł. Pod naporem rywala, Rebis popełniał coraz więcej błędów w grze obronnej. I to się wkrótce zemściło. W 31 minucie gry, do wyrównania 3:3 doprowadził Serhii Dmitriiev. No i ruszyła lawina. W 41 minucie gry Automagnat prowadził już 7:3. Prawdziwe piłkarskie tornado. Graczy Rebisu stać już było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki, kiedy to w 50 minucie gry, zdobyli oni gola, po samobójczym uderzeniu gracza z Ukrainy. O drugim i trzecim miejsce w końcowej, wiosennej tabeli zadecyduje czwartkowe spotkania Rebisu z Trans Auto oraz piątkowe derby graczy z Ukrainy.

FC Zarobinchany – Kop i Goń 5:4 (0:2)

FC Zarobinchany: Oleksandr Dukhno 2, Vadym Vovk, Oleksandr Hladysh, Mykyta Skidanenko po 1
Kop i Goń: Arkadiusz Kurcewicz, Jakub Tokarek, Nikodem Moliński, Adam Szmyt po 1

Żółta Kartka: Jakub Tokarek (Kop i Goń)

DeBeściak: ADAM PAWLAK (Kop i Goń)

Bardzo dobry, trzymający w napięciu do samego końca, pojedynek ligowy. Dla ekipy Kop i Goń, było to ostatnie wiosenne spotkanie. Po pierwszej połowie, grając bardzo uważnie w obronie, zdobywając po kontrach piękne gole, prowadzili oni z zespołem FC Zarobitchany 2:0. W drugiej połowie gracze z Ukrainy rzucili się do odrabiania strat. Piękna, dramatyczna piłkarska ,,wymiana ciosów”, zakończyła się ostatecznie, minimalnym zwycięstwem 5:4 graczy FC Zarobitchany. Jest to dla nich niezwykle cenne i istotne zwycięstwo. Drużyna Kop i Goń, zamiast na koniec sezonu świętować miejsce na końcowym, wiosennym podium, poniosła niestety kolejną porażkę jedną bramką z następnym czołowym zespołem wiosennych zmagań.

Na zdjęciu: odkrycie wiosennego sezonu – drużyna KOP I GOŃ