W poniedziałkowy wieczór ruszyła karuzela piątego tygodnia, naszych wiosennych rozgrywek ligowych. Każdy wywalczony punkt, jest w tej chwili na wagę złota. Decydujące rozstrzygnięcia są już jednak z każdym mijającym ligowym dniem, bardzo blisko.

Rebis Dom Wydawniczy – Red Box 9:3 (2:2)

Rebis Dom Wydawniczy: Robert Sobkowiak 3, Maciej Łazar, Michał Stawiński po 2, Remigiusz Lewandowski, Bartosz Komsta po 1

Red Box: Łukasz Marek 2, Paweł Wawrzyniak 1

DeBeściak: BARTOSZ KOMSTA (Rebis Dom Wydawniczy)

Jedynie do przerwy zespół Red Box, był równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy Rebis. Oglądaliśmy dobry, wyrównany bój, zakończony po pierwszych 25 minutach, sprawiedliwym wynikiem remisowym 2:2. W drugiej odsłonie tego pojedynku, grający bez graczy rezerwowych Red Box wyraźnie osłabł, co bezlitośnie wykorzystał doświadczony Rebis, odnosząc ostatecznie, pewne w pełni zasłużone zwycięstwo.

InterCity – AFC Poznań 5:0 (w)

Borykający się z poważnymi problemami natury organizacyjnej zespół AFC Poznań, zmuszony był oddać w poniedziałek ekipie InterCity walkowera. Jestem jednak przekonany, że ich kapitan – Patryk Schulz, do terminu następnego ligowego boju z drużyną Red Box, który planowany jest za tydzień, w poniedziałek 6 lipca, pokona chwilowe kłopoty i w wielkim stylu AFC wróci do gry. Trzymam Panowie kciuki.

Rebis Dom Wydawniczy – Tygrysy Poznań 11:4 (3:1)

Rebis Dom Wydawniczy: Michał Stawiński 3 Jakub Frankiewicz, Maciej Łazar, Szymon Depa po 2, Robert Sobkowiak, Bartosz Komsta po 1
Tygrysy Poznań: Przemysław Latosi, Bartosz Machura, Rafał Biskowski, Marcin Broda po 1

DeBeściak: SZYMON DEPA (Rebis Dom Wydawniczy)

Drugie zwycięstwo odniósł w poniedziałek zespół Rebis Dom Wydawniczy. Tym razem udowodnili oni swoją wyższość nad nieobliczalną drużyną Tygrysów Poznań. I tutaj, podobnie jak w pierwszym swoim pojedynku z Red Box-em, po wyrównanej pierwszej połowie ,,odjechali” oni swojemu rywalowi w drugich 25 minutach gry. Końcowy wynik 11:4, nie pozostawia żadnych złudzeń, kto w tym spotkaniu dyktował warunki gry. Bardzo udany dzień ekipy Rebis, której grającym kapitanem jest Remigiusz Lewandowski, bowiem dopisali oni do swojego konta 6 bezcennych punktów.

MECZ DNIA:
Kumple Team – Kop i Goń 2:1 (0:1)

Kumple Team: Piotr Skorupski, Dominik Pazgrat po 1
Kop i Goń: Patryk Gronek 1

Żółta Kartka: Piotr Skorupski (Kumple Team)

DeBeściak: JAN KRENCISZ (Kop i Goń)

Niezwykle cenne 3 punkty zainkasowali w pojedynku z ekipą Kop i Goń, prowadzący w ligowej tabeli, gracze zespołu Kumple Team. Zawodnicy Kop i Goń zawiesili jednak liderowi poprzeczkę niezwykle wysoko. Debiutujący wiosną w naszej lidze zespół Kop i Goń, pokazał w poprzednich swoich meczach, że potrafi pięknie nawiązać walkę z wielkimi faworytami. Fakt, że wszystkie te pojedynki przegrali, ale tylko różnicą jednej bramki. Z AFC 3:2, z Rebisem 3:2, a z głównym faworytem do tytułu mistrzowskiego, drużyną Trans Auto Serwis 4:3. Niestety w poniedziałek tradycji niewielkich, minimalnych porażek stało się zadość. Po pierwszej połowie prowadzili oni 1:0. W 22 minucie gry, debiutujący w ich barwach Patryk Gronek, wykorzystał grę w przewadze (po żółtej kartce dla Piotra Skorupskiego), wyprowadzając ich na zasłużone prowadzenie. Od początku drugiej połowy tego niesamowitego meczu, do szturmu ruszyli Kumple. Doskonale jednak spisywał się bramkarz ich rywali. Mieli oni również dużego pecha, bowiem piłka kilkakrotnie wylądowała na słupku lub poprzeczce. Drużyna Kop i Goń skupiła się na uważnej obronie, jednak raz po raz wyprowadzali oni niezwykle groźne kontry. Nie potrafili jednak ,,dobić” rywala, głównie dzięki doskonałej postawie bramkarza Kumpli – Krzysztofa Rozumka. Do wyrównania doprowadził w 32 minucie gry Dominik Pazgrat. Decydujący, śmiertelny cios lider zadał w 45 minucie, kiedy to gola na wagę niezwykle cennych 3 punktów, zdobył Piotr Skorupski. Końcowe zwycięstwo 2:1, może mieć kluczowe znaczenie w walce o tytuł mistrzowski. Tak więc zawodnicy Kop i Goń zanotowali wiosną, kolejną porażkę różnicą jednej bramki. Niech nikogo jednak nie zmyli ich niska pozycja w ligowej tabeli, bowiem osobiście uważam, że są oni zdecydowanie największym odkryciem ligowej rywalizacji.