ŚWIETNA SERIA KUMPLI TEAM !!!

27.06.2020

RED BOX POZNAŃSKA LIGA PIŁKARSKA SZÓSTEK

SEZON LIGOWY – WIOSNA 2020

Trwa niesamowita seria zespołu Kumple Team. W dniu wczorajszym rozegrali oni dwa ligowe pojedynki, sprawdzając formę obu zespołów z Ukrainy. W pierwszym z nich spotkali się z ekipą FC Zarobitchany. Od samego początku był to mecz bardzo zacięty i emocjonujący. Żadna ze stron nie potrafiła ,,odskoczyć” rywalowi. Do przerwy Kumple prowadzili 3:2. Drugie 25 minut gry również miało fascynujący przebieg. Przy stanie 4:2, doświadczony bramkarz Kumpli – Krzysztof Rozumek, po w sumie niegroźnym uderzeniu z dalszej odległości gracza z Ukrainy, popełnił duży błąd przy próbie złapania piłki, odbijając ją przed siebie, co wykorzystał napastnik przeciwników - Oleksandr Hladysh, zdobywając kontaktową bramkę. Przez następne kilka minut, pomimo dogodnych sytuacji z obu stron, gole nie wpadały. Aż nadeszła 47 minuta gry. Obrońca ekipy Zarobitchany podał piłkę do swojego bramkarza, a ten najwyraźniej ,,pozazdrościł” błędu bramkarzowi przeciwnika i w niezrozumiały sposób nie trafił w piłkę, która wturlała się do siatki. Można się naprawdę załamać. Tym bardziej, że minutę później Piotr Skorupski podwyższył na 6:3. Wydawało się, że ukraiński bramkarz limit fatalnych błędów ma już za sobą. Okazało się, że nie. W 49 bramkarz Kumpli uderzył piłkę w ten sposób, że ta przeleciała przez całe boisko i odbijając się od murawy, przelobowała bramkarza rywali, wpadając do siatki. Nota bene ukraiński bramkarz był wyróżniającym się zawodnikiem w swojej drużynie, lecz akurat w tak ważnym spotkaniu przydarzyły mu się dwa kuriozalne i niewytłumaczalne kiksy. Tak więc trzy niezwykle cenne punkty, wygrywając 7:3, dopisali do swojego konta Kumple Team.

Drużyna Red Box zmierzyła się z innym zespołem z Ukrainy – Automagnat. W 18 minucie gry Red Box prowadził już 2:0 i wydawało się, że w pełni kontroluje on przebieg wydarzeń na boisku. Jednak brak pełnej koncentracji sprawił, że w ostatniej minucie gry w pierwszej połowie, stacili oni dwie bramki i pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem remisowym 2:2. W drugiej połowie gole zdobywali już wyłącznie nasi goście z Ukrainy, którzy ostatecznie pokonali Red Box 4:2. Oglądaliśmy ciekawy, szybki pojedynek.

Drugim, piątkowym rywalem ekipy FC Zaobitchany, byli bojowo nastawieni gracze Tygrysów Poznań. Kolejny świetny mecz. Pierwsza połowa należała do Tygrysów, którzy po jej zakończeniu, cieszyli się z prowadzenia 2:1. Piękna, pełna determinacji walka trwała również w drugich 25 minutach gry. Ta należała już jednak niewątpliwie do graczy z Ukrainy, którzy po ciężkiej walce wywalczyli trzy punkty, wygrywając ten bój 7:4. Brawa za postawę na boisku, należą się jednak dla obu tych zespołów.

Lider naszych rozgrywek, drużyna Kumple Team w drugim swoim występie, trafiła na Automagnat. Liczyłem zdecydowanie na bardziej wyrównany pojedynek. Tymczasem lider pewnie kontrolował wydarzenia na boisku, prowadząc po pierwszej połowie gry już 3:0. W drugiej połowie były takie momenty, gdy wydawało się, że Automagnat wróci do walki o pełną pulę, jednak byli oni natychmiast sprowadzani na ziemię przez Kumpli. Ostatecznie trzy niezwykle cenne punkty w walce o tytuł mistrzowski trafiły do Kumpli, którzy pokonali chłopaków z Ukrainy 7:3. Wpływ na końcowy wynik, miała zdecydowanie pierwsza połowa gry, kiedy to Kumple wypracowali sobie przewagę bramkowa i grając konsekwentnie, utrzymali ją do końca meczu.