(

HUNGER-BUD nadal na czele

09.03.2020

Bardzo ciekawe pojedynki obserwowaliśmy w ostatnią niedzielę w Ekstralidze. Występy czołówki tabeli mocno ją zdefiniowały, o włos od złotego medalu jest na chwilę obecną HUNGER-BUD.

MPFC - Yellow Submarine: 4-7 (2-2)

Todorski 4 - Brontke 3, D.Osuch 2, Mielnicki, Szczyrba

Doskonała gra Łukasza Todorskiego nie wystarczyła Marmozecie Pigmejskiej podczas jej niedzielnej potyczki z Yellow Submarine. Napastnik "małpek" praktycznie w każdej akcji dwoił się i troił, lecz nawet cztery strzelone bramki nie wystarczyły do powalczenia choćby o remis. Gra rywala była dużo bardziej zbilansowana, poczynając od bramkarza Denisa Cieślińskiego, większość reprezentantów "żółtej łodzi podwodnej" prezentowała wysoki poziom. Ciekawe zmiany dawał przede wszystkim Daniel Osuch, w którego grze wyraźnie widać doświadczenie nabywane w kolejnych ligowych potyczkach. Triumf Yellow niestety nie zmienia jego sytuacji w tabeli. Szansa na medal została przegrana dużo wcześniej, podobnie zresztą jak MPFC w ostatniej kolejce stawką zwieńczenia zimy będzie tylko udane jej zakończenie.

Tyskie Browary Książęce - Golden Team: 3-4 (3-1)

Twardowski 2, Michalak - Makowski, Baran, Kocur, Kurek

W bezpośrednim starciu drużyn walczących o medal Ekstraligi, Golden Team odbudował się po kiepskim początku i finalnie pokonał broniących tytułu mistrzowskiego zawodników Tyskich Browarów Książęcych. Początkowe 10 minut nie wskazywało na triumf "złotych". Bardzo udane otwarcie tyszan przełożyło się na gole (dwa) Rafała Twardowskiego i Michała Michalaka. Jako że rywal odpowiedział tylko raz (Piotr Makowski), wszystko układało się pod wymarzony wręcz scenariusz dla ekipy Adriana Sopickiego. Po zmianie stron stojący pod ścianą Golden zaryzykował i odważnie ruszył do przodu. Defensywa Tyskich nie potrafiła skutecznie zatrzymywać kolejnych ataków rywala, brakowało również tak zabójczych w poprzednich meczach szybkich kontrataków. Kolejne udane akcje Kocura i spółki wyraźnie dodawały im skrzydeł, w ostatnią fazę tego meczu obie ekipy wchodziły przy wyniku 3-3. O ostatecznym zwycięstwie Goldenu zadecydowała akcja z 40 minuty. Wykończył ją Damian Kurek, dzięki czemu z niesatysfakcjonującego remisu, finalnie mecz ten zakończył się wygraną 4-3 i już pewnym medalem zimowej kampanii.

Krysław S.C. - HUNGER-BUD: 2-4 (0-1)

Pawłowski, Gros - A.Kubicki, M.Grzywa, D.Langner, D.Kubicki

Typową partię szachów przez większą część zawodów rozegrały ekipy Krysława oraz HUNGER-BUDu. Stawkę i wagę ewentualnych zdobytych punktów dało się odczuć w poczynaniach wszystkich zawodników, nikt nie chciał przedwcześnie odkryć wszystkich swoich kart. Zdecydowanie mniej miał ich lider tabeli, który poprzez spore luki kadrowe nie miał zamiaru niepotrzebnie podkręcać tempa. Krysław przyjął taki styl gry, choć biorąc pod uwagę późniejsze wydarzenia nie był to dobry ruch. Być może bardziej zdecydowane podejście sprawdziłoby się lepiej, a tak po golu "do szatni" Artura Kubickiego w drugie 20 minut team Sławomira Mansela wchodził już "na musiku". Po pół godzinie gry mieliśmy wynik 2-1, rozstrzygnięcie przyszło w 35 minucie. To właśnie wtedy bardzo efektowną bramkę zdobył Daniel Langner, z takim rywalem i przy dwóch golach straty Krysław znalazł się pod ścianą. I pomimo iż ambitnie próbował odwrócić losy tego meczu, finalnie nie był już w stanie powalczyć o remis. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał wynik 4-2, co na wyciągnięcie ręki przybliża do HUNGER-BUDu złote medale zimowej kampanii.

Tyskie Browary Książęce - Inwet: 3-0 (0-0)

Twardowski, Michalak, A.Sopicki

Po porażce z Golden Team, w starciu z Inwetem Tyskie Browary Książęce nie mogły już sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktową. Perspektywa medalu odjechałaby wtedy bezpowrotnie, lecz koniec końców ostatnią niedzielę udało się zakończyć z kilkoma "oczkami" na koncie. Było to bardzo wyrównane i zacięte widowisko. W poczynaniach zawodników Sebastiana Dobrosia dało się wyczuć brak większego ciśnienia (medal odjechał bezpowrotnie), a jedynie chęć jak najlepszego pokazania się na tle faworyta. Wiele akcji w tym meczu mogło się podobać, nawet pomimo kilku spięć - gra w zdecydowanej swojej większości była płynna i dość efektowna. O finalnym wyniku zadecydowało kilka minut po zmianie stron. Trzy szybkie bramki Tyskich ustawiły ten mecz, do końcowej syreny rywal nie zdołał już jakąkolwiek bramką zburzyć pewność siebie w grze obronnej Sopickiego i spółki. W ostatniej kolejce rywalem mistrza będzie HUNGER-BUD. W meczu tym każdy będzie chciał wygrać, bo tabela tak się ułożyła - że nikt w realizacji swoich planów nie może sobie pozwolić na wpadkę.

WSD - Golden Team: 0-5 (WO)