(

FC Bar i Pub w odwecie

02.03.2020

Kolejne przegrane mecze mocno przedefiniowały cele do niedawna mocnych faworytów do medalu FC Baru Karolinka i Pubu Między Nami Murcki. Nie próżnuje natomiast A-TN oraz Geo-Profit, które aktualnie imponują wysoką formą przekładającą się na kolejne zainkasowane punkty.

Ukraine Otamans - FC Zawodzie: 12-3 (7-0)

Biletskiy 5, Buksyr 3, Vashchenko, L.Kompaniiets, Ivasiuk, Yemets - Kaczówka, Adamus, Możdżeń

Jak z nut na tle FC Zawodzie zaprezentowali się zawodnicy Ukraine Otamans. W ich grze obserwowaliśmy wszystko co najlepsze, praktycznie każdy zawodnik pokazał w niedzielę swój najlepszy futbol. Od samego początku kolejne efektowne akcje Ukraińców przeszywały szyki rywala. Po 10 minutach wynik brzmiał już 5-0, Zawodzie nie potrafiło znaleźć odpowiedzi na bardzo szeroki wachlarz możliwości ofensywnych przeciwnika. Szybko wzięty czas niewiele poprawił, gdyż do przerwy mecz ten niewiele się zmienił, efektem czego wysokie 7-0 na zmianę stron. Drugie 20 minut było znacznie bardziej wyrównane. Momentami drużyna Patrycjusza Rygola zaczęła przypominać samych siebie, lecz nie miało to poważnego przełożenia na wynik. Ukraine nadal potrafiło skutecznie zapunktować, finalnie kończąc te zawody na poziomie 12 strzelonych i tylko 3 straconych bramek. Swoiste "odblokowanie" może być kluczowe na finiszu zmagań, gdzie debiutanci mają szansę powalczyć nawet o medal zimowej kampanii. Zawodzie natomiast cele ma zgoła odmienne. Póki co próżno szukać pierwszego zwycięstwa, które w poprzednich meczach było znacznie bliżej niż podczas bardzo nieudanej, niedzielnej potyczki.

FC Bar Karolinka - RBV: 5-7 (0-3)

Maluszek 2, Krajewski 2, Kania - Jezierski 3, Felis, Dulny, Mika, Wiesner

Trwa wyraźny kryzys Baru Karolinka. Na starcie rundy finałowej zespół ten ustawiany był w ścisłym gronie faworytów, po kolejnej porażce jego sytuacja w tabeli jest już nie do pozazdroszczenia. Swojego pogromcę Krajewski i spółka znaleźli w RBV, dla którego było to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie (wcześniej Dulny i spólka kilkukrotnie remisowali). Klasą samą dla siebie był w niedzielę Grzegorz Jezierski. Swoją grą brylował on przez całe 40 minut, czy to sam wykańczając indywidualne akcje, czy też kreując je partnerom z drużyny. Kluczowe dla finalnych rozstrzygnięć były trzy ciosy zadane Barowi w ciągu ostatnich kilku minut pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisali się wtedy Dawid Felis, Jezierski i kapitan Dulny z rzutu karnego. Po zmianie stron Bar ruszył do ataku, lecz zamiast zniwelowania straty, nadział się na kilka kontr które sukcesywnie niedzielnemu rywalowi poprawiły jeszcze rezultat. Dopiero w samej końcówce kilka akcji zakończyło się w bramce Adriana Maklesa, dlatego finalny wynik 5-7 wygląda znacznie korzystniej niż wcześniejsze 2-7.

FC Siemce - Geo-Profit: 0-9 (0-3)

Zwiór 3, Wierdak 3, Nowak 2, Adamiecki

Nie zwalnia tempa Geo-Profit, które kolejne zwycięstwo w rundzie finałowej odniosło w niedzielę kosztem FC Siemce. Brak między słupkami Marcina Borkiewicza spowodował wymuszoną korektę w postaci zastąpienia go Tomaszem Bożkiem. Nie miała ona jednak żadnego wpływu na jakość gry faworyta, który pomimo iż nie mógł przez większość zawodów liczyć na pudłującego na potęgę Patryka Wierdaka, i tak potrafił zbudować kilkubramkową zaliczkę. W buty lidera wszedł przede wszystkim Sebastian Zwiór, który trafiając w 26 minucie na 5-0 swoją bardzo aktywną grę spuentował skompletowaniem hat-tricka. W końcówce nareszcie przełamał się Wierdak, który aby również trzy razy zapisać się w protokole sędziowskim potrzebował raptem kilku minut. Wyśrubował on tym samym finalne rozmiary zwycięstwa do poziomu 9-0, co jeszcze bardziej zaostrza apetyty przed kolejnymi ligowymi potyczkami nieobliczalnego Geo-Profit.

Pub "Między Nami" Murcki - A-TN: 2-12 (1-4)

R.Oszek, Kajetan Oszek - Skok 8, Pogoda 2, Chrobok 2

Niezwykle nerwowe było pierwsze 10 minut pojedynku Pubu Między Nami Murcki i A-TNu. Oba zespoły wyraźnie nie potrafiły "wejść" w ten mecz, spora liczba błędów nie sprzyjała stabilizacji. Szybciej z letargu obudzili się zawodnicy "fioletowych", którzy znacznie częściej zaczęli dochodzić do głosu pod bramką (zastępującego Roberta Fronka) Patryka Abramika. Efekt kilku składnych akcji - prowadzenie to przerwy 4-1. Idealny obraz iż nie był to dzień ekipy z Murcek miał miejsce po zmianie stron. Żółta kartka dla Marcina Chroboka dała przywilej grania przez 2 minuty Pubowi w przewadze, lecz zamiast wykonać krok ku odrobieniu strat - zespół ten stracił dwa kolejne gole. Wydarzenia te wyraźnie podcięły mu skrzydła, już do końcowej syreny A-TN tylko punktował rozłożonego na łopatki przeciwnika. Klasą samą dla siebie był w tym okresie Łukasz Skok. Przez całe zawody praktycznie każda jego lepsza akcja kończyła się bramką, łącznie zespołowi z Murcek zaaplikował on ich aż osiem. Wyczyn ten wyraźnie przybliżył go w wyścigu po koronę króla strzelców do Patryka Wierdaka, co obok walki A-TNu o złoty medal jest największą zagwozdką ostatnich tygodni "halówki".