(

Inwet zrobił swoje

17.02.2020

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej w grupie B, obyło się bez większych niespodzianek. Najważniejszą informacją jest wygrana Inwetu, która z jednej strony przesuwa team Sebastiana Dobrosia do Ekstra, do Pierwszej Ligi spychając A-TN.

Geo-Profit - HUNGER-BUD: 1-7 (0-4)

Nowak - A.Kubicki 3, Malec, D.Langner, Klaus, K.Grędysa

Bez swojego nominalnego bramkarza Marcina Borkiewicza HUNGER-BUD podejmował Geo-Profit. Zważając na powyższe, miejsce między słupkami zajął Grzegorz Nowak, którego "wysoka" gra miała być pomysłem na 40 minut przeciwko faworytowi. I biorąc późniejsze wydarzenia pod uwagę, plan ten nie był zły. Nowak wywiązywał się ze swoich obowiązków bardzo dobrze, głównym problemem Geo-Profit był... goalkeeper rywali Paweł Grzywa. To właśnie jego światowej klasy interwencje okazały się fundamentem zwycięstwa HUNGER-BUDu. W żaden sposób nie dało się go pokonać. Głownie Patryk Wierdak imał się przeróżnych prób, lecz za każdym razem Grzywa (czasami nawet z pomocą poprzeczki) wychodził z nich z obronną ręką. W ofensywie "swoje" zrobili partnerzy. Kolejne składne akcje wykańczało łącznie aż pięciu zawodników, z których najskuteczniejszy okazał się autor hat-tricka Artur Kubicki. Geo-Profit gola honorowego zdobyło w ostatniej minucie gry. Finalną fazę tego meczu wspomniany Nowak rozegrał juz w polu i to po jego efektownym lobie ostateczny wynik tych zawodów został ustalony na 1-7.

Inwet - RBV: 5-1 (2-0)

Kowalczyk 3, Dobroś, Tomczyk - Jezierski

Miejsce w Ekstralidze (kosztem A-TNu) wywalczyli zawodnicy Inwetu, którzy pokonali RBV. Pierwsza połowa to spora przewaga faworyta, lecz tylko dwa razy zdołał on znaleźć sposób na bramkarza rywali. Team Dawida Dulnego momentami próbował się odgryźć. Jego pojedyncze ataki mogły się podobać, lecz ani razu nie udało się pokonać Łukasza Ścigały. Ozdobą pierwszych 20 minut było uderzenie Sebastiana Dobrosia, które podwyższyło wynik na 2-0 (wcześniej trafił  Damian Kowalczyk). Po zmianie stron RBV próbowało zaatakować większą liczbą zawodników, lecz nadal nic nie dało się umieścić "w sieci". W końcu przełom 30 i 31 minuty "zamknął" ten mecz. Dwa gole Inwetu wyśrubowały prowadzenie do pokaźnych rozmiarów, dopiero w końcówce Grzegorz Jezierski (ustalający wynik na 1-5) zdołał przełamać ofensywny impas swojego zespołu. Tym samym Inwet przesuwa się do Ekstraligi. Pomimo sporej straty punktowej ma on pełne prawo mierzyć się z najlepszymi, gdyż nawet zimą pokazał iż wygrać może absolutnie z każdym przeciwnikiem. RBV ostatnie mecze rozegra z innymi pierwszoligowcami, kluczowy dla zweryfikowania swoich planów będzie najbliższy weekend i wyniki osiągnięte w dwóch zaplanowanych potyczkach.

FC Zawodzie - Golden Team: 0-6 (0-1)

Makowski 2, Wita 2, Bandura, M.Jokel

Mocno napocić musieli się zawodnicy Golden Team, aby w końcu na dobre przełamać opór ostatniego w tabeli Zawodzia. Drużyna Patrycjusza Rygola po raz kolejny potwierdziła, że jej bardzo dobrze poukładana gra defensywna może sprawiać kłopoty nawet najlepszym. Inna sprawa, że nadal spore braki pozostają w ofensywie, dlatego pomimo iż przez większą część mecz ten pozostawał "na styku", nie było komu zadać bolesnego ciosu przeciwnikowi. A ten 1-0 prowadził od 6 minuty po golu Michała Wity, następnie blisko przez pół godziny żaden atak nie potrafił zaskoczyć świetnie interweniującego Piotra Modrzyńskiego. Przełom padł po napomnieniu dla Gracjana Kaczówki. Okres gry w przewadze wykorzystał Mariusz Jokel, po czym Zawodzie stawiając wszystko na jedną kartę przestawiło grę bramkarza na bardziej ofensywną. Golden tylko na to czekał. Perfekcyjnie wykorzstane wszystkie błędy rywala pozwoliły wygrać ten mecz aż 6-0 i w spokoju oczekiwać najważniejszych pojedynków tego sezonu.