(

Bandura daje kolejne 3 punkty

10.02.2020

Cały czas nie planują potknięć liderzy grupy B. Tak Golden Team, jak i Hunger-Bud wygrali swoje mecze, choć ci pierwsi dopiero w ostatnich sekundach zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym zarówno "żółta łódź podwodna", jak i team Tomasza Kopca przyszłość w Ekstralidze ma uzależnioną od ostatnich meczy rundy zasadniczej.

FC Zawodzie - RBV: 2-2 (0-2)

Możdżeń, D.Lewandowski - Dziura, Fedko

W pojedynku dwóch drużyn zamykających tabelę grupy B, FC Zawodzie podzieliło się punktami z RBV. Po raz kolejny w tym sezonie podopieczni Dawida Dulnego mogą mówić o sporym pechu, gdyż raz jeszcze mozolnie wypracowaną przewagę tracą w ostatniej fazie potyczki. Pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 2-0. W 11 minucie wynik otworzył Przemysław Dziura, trafienie "do szatni" autorstwa Mateusza Fedko wydawało się podcinać skrzydła dążącym do wyrównania zawodzianom. I ci rzeczywiście na początku drugich 20 minut nie potrafili się otrząsnąć. Kryzys minął jednak wraz z kolejnymi udanymi akcjami, jedna z nich (wykończona przez Sebastiana Możdżenia) pozwoliła złapać kontakt. I gdy wydawało się, że "zieloni" pójdą za ciosem, RBV sprawniej ustawiło zasieki przed swoją bramką, w kontrach szukając gola "zamykającego" to wyrównane widowisko. Usilne dążenia do wyrównania Zawodzia zostało nagrodzone w samej końcówce. To właśnie wtedy Damian Lewandowski wpisał się na listę strzelców, boleśnie przypominając rywalowi analogiczną sytuację z jego premierowego na zimę meczu z Geo-Profit. Podział punktów nikogo nie satysfakcjonuje, gdyż jeszcze bardziej ogranicza cele obu ekip na pierwszoligową rundę finałową.

A-TN - HUNGER-BUD: 2-11 (0-4)

Kopiec, Malik - Malec 3, M.Grędysa 2, M.Langner 2, Klaus 2, D.Langner, A.Kubicki

Żadnych nadziei na dobry wynik nie pozostawił A-TNowi HUNGER-BUD, skazując tym samym wicemistrza na nerwowe oczekiwanie wyników meczów Inwetu i Geo-Profit. Finalna kolejka rundy zasadniczej zadecyduje, czy zespół Tomasza Kopca zdoła utrzymać czwarte miejsce w tabeli, względnie finały dogra w Pierwszej Lidze. Przez pierwsze 10 minut niedzielnej potyczki jej rozstrzygnięcia pozostawały otwarte. Od gola na 1-0 Mateusza Malca maszyna faworyta zaczęła się jednak rozpędzać coraz bardziej, A-TN na kolejne składne jej akcje nie potrafił znaleźć praktycznie żadnej odpowiedzi. 4-0 do przerwy, a po niej kontynuacja budowania przewagi nie zderzyła się z przesadnym oporem, "fioletowych" stać było tylko na dwa gole (autorstwa Tomasza Kopca oraz Marka Malika). W międzyczasie HUNGER-BUD zatrzymał się na 11 celnych uderzeniach, najwięcej z nich zaaplikował Łukaszowi Stanikowi wspomniany Malec. Przekonująca wygrana tylko potwierdza medalowe aspiracje Langnera i spółki. Zespół ten posiada bardzo szeroki wachlarz ofensywny, co w finalnej części sezonu może okazać się kluczowe w walce z innymi zespołami mającymi chrapkę na złoty medal Ekstraligi.

Golden Team - Yellow Submarine: 3-2 (1-0)

Mróz, Makowski, Bandura - Mielnicki, Brondtke

Doskonałe, emocjonujące do samego końca widowisko stworzyły Golden Team oraz Yellow Submarine. Imponujące tempo, ostra, ale pozbawiona złośliwości gra i ogromna chęć do gry wszystkich zawodników - ostatni mecz niedzielnej kolejki był bez dwóch zdań jej ozdobą. Wynik został otwarty w 7 minucie. To właśnie wtedy... były gracz Yellow Adam Mróz wyprowadził Golden na prowadzenie, dopiero w drugiej połowie rywalowi udało się odpowiedzieć. W sytuacji wydawało się beznadziejnej (gra w osłabieniu) Łukasz Mielnicki doprowadził do wyrównania, na nowo otwierając ten ciekawy mecz. Kolejne akcje nie przynosiły zmiany rezultatu, sporo ciężkiej pracy wykonywali między słupkami obaj bramkarze. Denis Cieśliński uwijał się jak w ukropie, lecz w końcu po uderzeniu Piotra Makowskiego skapitulował. Była to już 36 minuta i wydawało się, że faworyt skoncentruje się na zabezpieczeniu jakże cennych dla niego trzech "oczek". Ambitna gra "żółtej łodzi podwodnej" przyniosła skutek w ostatniej minucie. Usilne dążenia do wyrównania nagrodzone zostały golem na 2-2 Kamila Brontke, lecz nie było to decydujące o podziale punktów trafienie. Gdy na zegarze pozostawało kilkanaście sekund, mocno bity rzut rożny przez Golden spowodował spore zamieszanie przed bramką rywala, w końcu najsprytniejszy w tłoku okazał się Szymon Bandura - zapewniając swojej drużynie trzy niezwykle ciężko wywalczone punkty.