(

"Małpki" szokują mistrza

10.02.2020

Sporym trzęsieniem ziemii zakończyło się starcie MPFC z Tyskimi Browarami Książęcymi. Po końcowej syrenie mistrz po raz pierwszy w tym sezonie opuszczał parkiet jako pokonany, innym kluczowym dla układu sił wyniku jest pewne pokonanie Pubu "Między Nami" Murcki przez odradzający się WSD.

FC Bar Karolinka - FC Siemce: 7-1 (3-0)

Kania 2, Linkiewicz 2, Krajewski 2, Bodzioch - Pfeifer

W końcu bliski optymalnego skład przedstawili rywalowi FC Siemce reprezentanci Baru Karolinka. Jakość ich liderów widoczna była od samego otwarcia zawodów. Większość akcji napędzana była przez Patryka Kanię, który po raz kolejny potwierdził, iż na Hali przy ulicy Spółdzielczości może w pojedynkę decydować o losach spotkań. Swoje "trzy grosze" dołożył również Michał Krajewski, podopiecznym Tadeusza Gołmana niezwykle ciężko było przeciwstawić się wybornie dysponowanemu przeciwnikowi. Jedynie pojedyncze zagrania sprawiały kłopoty Karolince. Usilne wysiłki głównie Jana Pfeifera niewiele (poza jedną strzeloną bramką) jednak dały, cały czas inicjatywę posiadał faworyt. Koniec końców wygraną wyśrubował do pokaźnych rozmiarów (7-1), przez co kwestia awansu do Ekstraligi rozstrzygnie się w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Przeciwnikiem Baru będzie wtedy WSD, czyli jeden z głównych faworytów do medalu, bardzo podrażniony ostatnimi kiepskimi wynikami (takimi jak wpadka z... FC Siemce).

Krysław S.C. - Ukraine Otamans: 2-1 (0-1)

Tuleja 2 - Zharikov

Bez kilku podstawowych zawodników do starcia z Ukraine Otamans przystępował Krysław S.C. Podopieczni Sławomira Mansela mimo to byli murowanym faworytem do zainkasowania kompletu punktów, lecz ambitny debiutant w ostatnich meczach pokazał, iż początkowe "frycowe" ma już dawno za sobą. Wraz z pierwszymi zwycięstwami pewność siebie ekipy Illii Shevchenko wyraźnie wzrosła, 40 minut na tle jednego z głównych faworytów do medalu tylko potwierdziło wysoką jakość gry na tym etapie sezonu Ukraińców. To oni po trafieniu z 15 minuty Denysa Zharikova prowadzili 1-0. Stan ten utrzymał się do przerwy, a od wznowienia gry Krysław sukcesywnie poprawiał swoją grę, korygowaną celnymi uwagami swojego właściciela. Bohaterem tego meczu (obok kreującego większość akcji Ukraine Dmytro Kirilenki) został Mateusz Tuleja. To nie pierwszy raz, kiedy wskakuje on w buty lidera swojego zespołu. W najtrudniejszych momentach Krysław zawsze może na niego liczyć i to właśnie dwa trafienia MT przesądziły o odwórceniu losów tego pojedynku. Finalnie kończy się on zgodnie z oczekiwaniami i potwierdza medalowe aspiracje Krysława (w Ekstralidze), jak również i... Ukraińców (w Pierwszej Lidze).

Tyskie Browary Książęce - MPFC: 1-6 (1-2)

Horbaczewski - Kuchta 2, Serzysko 2, Todorski, Bońkowski

Pomimo braku Michała Michalaka, chyba nie tak spotkanie z MPFC wyobrażali sobie zawodnicy Tyskich Browarów Książęcych. Ich budowaną od pierwszego meczu pewność siebie utrwaliła dodatkowo bramka na 1-0 Adriana Horbaczewskiego, jak się później okazało były to jednak dobre złego początki. Kapitalne interwencje Sergiusza Paliona dodawały skrzydeł jego kolegom z pola, którzy pomału zaczęli się odgryzać mistrzowi. Jeszcze przed przerwą dzięki Mariuszowi Kuchcie udało się zmienić obraz tego widowiska. Prowadzenie 2-1 nie spowodowało w szeregach rywala przesadnej nerwowości, ale wyraźnie świetna gra Paliona zablokowała ofensywną maszynę zespołu z Tychów. A "małpki" dzięki dobremu wynikowi mogły grać "swoją grę". Trzeci gol Łukasza Todorskiego znacząco przybliżył ich do celu, a dwa kolejne trafienia (okolice 31 minuty) Tomasza Serzysko w kwestii sprawienia sporego kalibru niespodzianki postawiły kropkę nad "i". Całkowicie zdezorientowanego faworyta dobił w końcówce Adrian Bońkowski (6-1), po końcowego syrenie razem z kolegami ciesząc się z optymalnych z ich punktu widzenia rozstrzygnięć.

WSD - Pub "Między Nami" Murcki: 8-1 (2-0)

Kowalski 4, Stefaniak 2, Łukowicz, Sosnowski - Kajetan Oszek

Bardzo dobitnie o chwilowym kryzysie stara się zapomnieć WSD. Pojedynek o Ekstraligę z Pubem Między Nami Murcki zespół Przemysława Kempnego wygrał bardzo wyraźnie, powracając tym samym do medalowej wyliczanki. Jeszcze pierwsza połowa nie zwiastowała tak wyraźnej różnicy bramkowej. WSD prowadziło co prawda 2-0, lecz drużyna z Murcek nie traciła rezonu, cały czas liczyła na rychły powrót do walki o komplet punktów. Inna sprawa, że to rywal wydawał się kontrolować wydarzenia na parkiecie, po bramce z 25 minuty Tomasza Łukowicza różnica urosła do bezpiecznych rozmiarów. Przełomowe dla tego widowiska były aż cztery kolejne bramki zaaplikowane Pubowi między 32 a 35 minutą. Świetną skutecznością popisał się wtedy Daniel Kowalski i stało się jasne, iż tego dnia grające już na luzie WSD nie będzie miało kłopotów z pomyślnym zwieńczeniem. Wygrana 8-1 pozwala wskoczyć w tabeli na czwarte miejsce, którego "Kiepski" i spółka będą bronić w ostatnim meczu rundy zasadniczej przeciwko Barowi Karolinka.