(

Piątki weekendu

20.01.2020

GRUPA A

Mateusz Merta (W.S.D.) - nieoczekiwany powrót do bramki WSD przypomniał wszystkim o tym charakterystycznym goalkeeperze. Ukraine Otomans imali się przeróżnych sposobów aby go pokonać, lecz przez całe 40 minut "mercik" zachował czyste konto. Pracy miał co nie miara, co ciekawe ani na moment (co w ubiegłych latach było normą) nie stracił koncentracji, ani nosa do poprawnych wyborów przy swoich interwencjach.

Karol Jakubczyk (Szóstka Katowice/Smarthaft) - dwoił się i troił, aby osłabionej Szóstce zapewnić szansę na dobry wynik w meczu z Browarami Tyskimi. Wiele jego udanych akcji zakończyło się jednak na bramkarzu rywali, co nie zmienia faktu, iż był to dobry mecz tego zawodnika. Wysoką formę potwierdził również na początku starcia z FC Siemce. Wydatnie przyłożył się do wyśrubowania przewagi, która w kolejnych fazach tego spotkania sukcesywnie rosła już bez "żyłowania" się tak jak na początku.

Michał Krajewski (FC Bar Karolinka) - do ostatnich akcji meczu z MPFC robił absolutnie wszystko, aby będąca w opozycji Karolinka powróciła do walki co najmniej o remis. Bardzo mobilny, często zmieniający pozycje i szukający kąśliwych uderzeń Krajewski zderzył się jednak z świetnie dysponowanym Sergiuszem Palionem. Pojedynek ten został przegrany, lecz indywidualnie lider Baru na wszystkich obserwatorach wywarł ogromne wrażenie.

Michał Kuczkowski (FC Siemce) - normalnie ciężko cokolwiek dobrego powiedzieć o drużynie, która przegrywa mecz 2-14 (z Szóstką). Indywiduwalnie Michał Kuczkowski zostawił jednak na parkiecie całe zdrowie, aby po końcowej syrenie nie mieć do siebie osobistych pretensji. Absolutnie każdą szansę w obronie wykorzystywał on do agresywnego pressingu, wielokrotnie samemu utrudniając rywalowi kreowanie kolejnych akcji ofensywnych. W ataku również pracował za trzech, nagrodą za jego wysiłki było świetne podanie Tadeusza Gołmana wykończone w 36 minucie gry.

Michał Michalak (Tyskie Browary Książęce) - w pojedynkę wypracował przewagę bramkową w meczu z Szóstką, która bez większych problemów została "dowieziona" do końcowej syreny. Trzy efektowne bramki (jedna lepsza od drugiej) pokazały szeroki wachlarz umiejętności technicznych Michalaka. Uderzenie siłowe, podcinka i drybling przez całe boisko - na napastnika Tyskich nie było w niedzielę silnych. W końcówce opuścił on jednak boisko z kontuzją, miejmy nadzieję, że nie wykluczy go ona z ostatnich meczy rundy zasadniczej.

GRUPA B

Łukasz Stanik (A-TN) - ciężko obwiniać bramkarza A-TNu o jakąkolwiek z pięciu bramek zaaplikowanych mu przez Piotra Makowskiego. Przez większą część meczu był dla lidera Golden Team przeszkodą nie do pokonania, dopiero błędy kolegów z pola wyraźnie szalę w tym pojedynku przechyliły na niekorzyść "Staniola". Bez dwóch zdań rozegrał on bardzo dobre spotkanie, w każdym aspekcie bramkarskiego rzemiosła (łącznie z grą do przodu) nie popełnił ani jednego rażącego błędu.

Grzegorz Nowak (Geo-Profit) - swoisty łącznik pomiędzy odpowiedzialnym za defensywę Tomaszem Bożkiem, a napastnikami Geo-Profit. Jako typowe "combo" Nowak sprawdził się w mecz z Yellow Submarine wręcz wybornie. Gdy trzeba było pomagał Bożkowi, przy akcjach "do przodu" zawsze szukając luki do zagrania mu piłki. Gol tuż po zmianie stron na 2-2 miał kolosalne znaczenie, jak również i jego wydatna pomoc w końcówce (spokojne rozgrywanie, przetrzymanie piłki) przy "dowiezieniu" korzystnego wyniku do finalnej syreny.

Łukasz Szczyrba (Yellow Submarine) - w pierwszej połowie zdominował każdy aspekt starcia z Geo-Profit. W ofensywie nie dość, że strzelił gola na 1-0, to bardzo często inicjował co trafiniejsze podania do partnerów ustawionych bliżej bramki rywala. Dodatkowo na swojej połowie skutecznie uprzykrzał życie liderowi Geo Patrykowi Wierdakowi, wielokrotnie blokując jego dryblingi i uderzenia. I pomimo iż z czasem "yellowsi" stracili kontrolę nad tym widowiskiem, akurat Szczyrbie trudno zarzucić cokolwiek co mogłoby wytłumaczyć porażkę 4-5.

Daniel Langner (Hunger-Bud) - ani przez moment jego gra nie rzuciła się w meczu z Inwetem na pierwszy plan. Daniel swoją ogromną jakość przedstawia jednak w cyferkach. Dwie asysty i bramka to przy wyniku 4-1 fundament sukcesu jego zespołu. Gdy dodamy do tego perfekcyjne realizowanie założeń taktycznych i ciężką pracę po obu stronach parkietu dostaniemy zawodnika idealnego. I to było właśnie takie 40 minut w wykonaniu"młodego" Langnera, którego bez dwóch zdań każdy chciałby mieć obok siebie w zespole.

Piotr Makowski (Golden Team) - niezwykle wymagające 40 minut z A-TNem rozstrzygnięte zostało właśnie dzięki wysokiej dyspozycji Makowskiego. Przez większą część zawodów to rywal posiadał przewagę, lecz nawet w momentach gry w osłabieniu, "Maku" potrafił zrobić różnicę. Rywali miał on w niedzielę wielu, lecz nawet tak doskonałego i świetnie broniącego jak Łukasz Stanik udało się mu pokonać - efektem czego jakże cenne trzy punkty dla całego Goldenu (5-3).