(

Jednostki decydują o wyniku

23.12.2019

Bardzo ciekawą sytuację obserwujemy w grupie B. W ogromnej liczbie remisy determinują układ sił, pojedyncze zwycięstwa w tylko niewielki sposób wydłużają tabelę.

FC Zawodzie - A-TN: 2-5 (1-1)

D.Lewandowski 2 - Pogoda 2, Chojnacki, Chrobok, Kowalski

Wyraźny pomysł na mecz z A-TNem miało FC Zawodzie, które postanowiło oddać pole gry przeciwnikowi, swoich szans szukając w szybkich kontratakach. I powiedzieć trzeba, że Rygol i spółka przez całe 40 minut imponowali odpowiedzialnością taktyczną, mimo to po końcowej syrenie to rywal zainkasował komplet punktów. Decydujące o triumfie A-TNu okazały się pojedyncze akcje inicjowane najczęściej przez Tomasza Pogodę. Po remisowej pierwszej odsłonie (1-1), to właśnie on wziął na siebie odpowiedzialność za wynik, co przełamało bardzo dobrze przesuwających się w defensywie rywali. Gol na 2-1 padł po jedynym tego dnia błędzie świetnie broniącego Piotra Modrzyńskiego. Chwilę potem próbujące się odkuć Zawodzie dało się skontrować. Jarosław Kowalski wyłożył piłkę Pogodzie i przewaga urosła do dwóch goli różnicy. Przy stanie 4-1 kapitan "zielonych" Patrycjusz Rygol wszedł do bramki, a jego zespół próbował "zamknąć" rywala na jego własnej połowie. Niestety, błędy przy rozegraniu skończyły się piątym golem Kowalskiego, co całkowicie "zamknęło" to widowisko. Finalny wynik poprawił co prawda w ostatniej minucie Damian Lewandowski (prosty błąd Łukasza Stanika), lecz nic to w pespektywie zwycięzcy nie było już w stanie zmienić.

HUNGER-BUD - RBV: 4-3 (1-1)

M.Grzywa 3, D.Langner - Wiesner 2, Jezierski

W skomasowanej przed własnym polem karnym defensywie i szybkich kontrach swojego pomysłu na grę z HUNGER-BUDem szukało RBV. I jak pokazało kolejne 40 minut, Dawid Dulny kierunek na ten mecz obrał jak najbardziej dobry, niewiele zabrakło aby murowanemu faworytowi urwać co najmniej dwa punkty. Bardzo solidnie ustawiane przez Jakuba Kozłowskiego zasieki sprawiły faworytowi sporo kłopotów, dość powiedzieć że HUNGER-BUD nie miał praktycznie żadnej czystej sytuacji na strzelenie bramki. Remis 1-1 błyskawicznie po zmianie stron zmienił się na prowadzenie faworyta, lecz chwilę po golu Marcina Grzywy jego brata - Pawła, pokonał wykorzystujący błąd w rozegraniu Grzegorz Jezierski. O triumfie HUNGER-BUDu zadecydowały dwie akcje "na miarę" głównego faworyta "halówki". Po pół godzinie gry wydawało się, że jest już "po sprawie" (4-2), lecz tuż po przerwie na żądanie RBV Wojciech Wiesner pozwolił złapać kontakt. Jego zespół miał co prawda jeszcze kilka minut na strzelenie bramki na 4-4, lecz bardzo dobra organizacja gry faworyta nie dała nawet cienia szansy rywalowi na podjęcie próby zepsucia popołudnia liderowi tabeli grupy B.

Yellow Submarine - Inwet: 3-3 (3-1)

Cieśliński 2, T.Osuch - Ogryzek 2, Tomczyk

Dwa oblicza miało starcie Yellow Submarine z Inwetem. Pierwsza połowa to perfekcyjna gra "żółtej łodzi podwodnej", która po kilku minutach prowadziła już 2-0. Kolejna faza to dalszy paraliż teamu Sebastiana Dobrosia podparty trzecim golem rywali autorstwa debiutującego Pawła Cieślińskiego. I całe to spotkanie mogłoby już do końca pozostać pod kontrolą ekipy Tadeusza Osucha, gdyby sytuację z 18 minuty udało się przełożyć na czwartego gola. To właśnie wtedy w trudny do zrozumienia sposób Łukasz Ścigała obronił dwie stu-procentowe sytuacje rywali, w następstwie których Mateusz Tomczyk trafił na 1-3. Po zmianie stron swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał Kamil Ogryzek. To właśnie on wziął na swoje barki odpowiedzialość za rezultat i dwoma trafieniami (23' i 27') doprowadził do wyrównania. I pomimo iż do końcowego gwizdka nie padła już żadna bramka, emocji nie brakowało. Nawet gra w przewadze Yellowsów (napomnianie dla wspomnianego Ogryzka) nie zmieniła tej tendencji, po końcowej syrenie obie drużyny musiały pogodzić się z nie satysfakcjonującym dla nikogo podziałem punktów.

Golden Team - Geo-Profit: 5-5 (2-2)

Wita 3, Kocur 2 - Wierdak 5

Po raz kolejny Patryk Wierdak w pojedynkę stanowi o sile Geo-Profit, które w niedzielne popołudnie mierzyło się z Golden Team. Już w pierwszych 10 minutach zawodnik ten zdobył dwie bramki. Ostatnią z nich strzelił po napomnieniu dla Tomasza Bożka, co wyraźnie podniosło ciśnienie atakującym "złotym". Na szczęście w porę zdołali się oni otrząsnąć, jeszcze przed przerwą trafienia Michała Wity doprowadziły do wyrównania. Po zmiani stron nadal swój koncert kontynuował Wierdak. 23, 27 i 28 to minuty kolejnych jego trafień (ostatnie uderzeniem przez całe boisko), wydawało się, że Golden nie ma już prawa liczyć na odwórcenie losów tego widowiska. Sygnał że nie wszystko jest jeszcze stracone dał swoim kolegom Robert Kocur. To właśnie kapitan poderwał Golden do walki, najpierw strzelając, a chwilę później asystując przy golu na 4-5 Wity. Ostatnia minuta zadecydowała, że finalnie mieliśmy podział punktów. Zagranie Va Banque uratowało Golden, który dzięki piątej bramce (drugiej tego dnia Kocura) uratował jedno oczko, tak odległe jeszcze 10 minut wcześniej.