(

Szóstka pieczętuje złoto

28.11.2019

Największym przegranym ostatniego dnia rywalizacji w Pierwszej Lidze grupie B został Śląsk Katowice, który najpierw uległ Szóstce Katowice/Smarthaft 2-6, a chwilę później stracił na rzecz DEVOLu trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Patryka Wojaczka natomiast, aby nerwowo nie wyczekiwać meczu z udziałem OldStars Team koniecznie musiała wygrać. Szybko, bo już w 6 minucie wyszła na prowadzenie. Dał o sobie znać niezawodny Serge Nahle, który drugiego swojego gola strzelił tuż przed przerwą. Było to niezwykle ważne uderzenie, gdyż wcześniej Śląsk wyrównał (Andrzej Kotara), co wyraźnie dodało mu skrzydeł. Po zmianie stron przewaga faworyta zaczęła się jednak robić coraz większa. W szeregach teamu Rafała Sachy znaczący był brak przede wszystkim Piotra Krzesaka, który w poprzednich tygodniach odcisnął wyraźne piętno na grze "ślązaków". A tak, Szóstka sukcesywnie budowała przewagę, w końcu stało się jasne, że kwestia złota na dobre rozstrzygnie się po ostatnim gwizdku sędziego. Tak też się stało (6-2) i już za kilka miesięcy Wojaczek i spółka zmierzą się z najlepszymi zespołami katowickiego RED BOXu.

Ogromne problemy kadrowe OldStars Team uniemożliwiły im wystawienie co najmniej sześciu zawodników na mecz z walczącym o brąz DEVOLem. Podopieczni Marcina Siekiery przez całe 50 minut musieli sobie radzić w piątkę, mimo to momentami potrafili nawet... założyć "zamek" przeciwnikowi. Kwestia rezultatu ze względu na opisane okoliczności zeszła na dalszy plan. Świadoma swojej ogromnej szansy (wyprzedzenia w tabeli Śląska) drużyna Marcina Kołodziejczyka zwyczajnie "zrobiła swoje" i wykorzystała nawarstwiające się kłopoty kondycyjne rywala. 4-1 do przerwy i finalne 8-3 gwarantuje DEVOLowi brązowy medal, który po pierwszej części sezonu pozostawał wyłącznie w sferze marzeń. Sytuacja w dalszej fazie rozgrywek tak się jednak ułożyła, że finalnie to właśnie debiutant uzupełnił podium. Na jego drugim stopniu uplasował się wspomniany OldStars, który przed kolejnym (wiosennym) podejściem do najwyższej klasy rozgrywkowej musi zebrać szeregi i zwyczajnie... wyleczyć wszystkie mniejsze lub większe urazy.

W swoim ostatnim meczu tego sezonu Lions United pokonali SPFC, przez co Jesień 2019 przeszli z kompletem dwunastu zwycięstw na koncie. Wczorajszy mecz nie miał praktycznie żadnej historii. Mistrz 1A nie pozostawił brązowemu medaliście żadnych złudzeń i od samego początku solidarnie punktował każdy jego błąd. Spore osłabienia kadrowe Sports Pubu również miały wpływ na momentami jednostronny przebieg tego widowiska, które finalnie zakończyło się wynikiem 12-3. Najskuteczniejszym zawodnikiem na murawie okazał się Mariusz Kiciak, który drogę do siatki bramki Tomasza Wojtali znalazł łącznie aż pięc razy. Swoista rozgrzewka "lwów" w tym sezonie dobrze im zrobiła. Przed ekstraligowymi wymaganiami przypomnieli sobie wymagania Ligi RED BOX, choć i tak (poza meczami ze skupemmieszkan.eu) nie miały one wiele wspólnego z tym co Dudka i spółkę czeka w popularnej "klatce".

Szóste miejsce na koniec sezonu w Pierwszej Lidze grupie A wywalczyła Energia United, która w ostatnim meczu tej grupy pokonała Atrię. Trzy punkty kosztem teamu Kłobukowskich przyszły jej nadzwyczaj łatwo. Już do przerwy udało się wypracować wysoką zaliczkę (6-1), po zmianie stron bardzo szybko zrobiło się 8-1. Wyraźnie nie był to dzień Atrii, która liczbą błędów w obronie mogłaby... obdzielić kilka innych pojedynków. W zaaplikowaniu jej łącznie ośmiu bramek nie miał udziału Olaf Korona, który tym samym kosztem Damiana Kowalczyka ze skupumieszkan został (tylko) wicekrólem strzelców tej grupy.