(

Skupmieszkan w Esktralidze

26.11.2019

Wczorajszym meczem z SPFC przypieczętowali srebrny medal 1A i awans do Ekstraligi zawodnicy skupumieszkan.eu. Rywale - ekipa Dawida Felisa przed pierwszym gwizdkiem nadal liczyła się w walce o drugie miejsce, lecz bardzo szybko faworyt wybił jej z głowy jakiekolwiek nadzieje na "klatkę". Tak jak w kilku poprzednich meczach, Sports Pub bardzo źle wszedł w ten mecz. To rywal szybko narzucił mu swoje warunki gry i dopiero gol Maksa Kravetsa zastopował budowanie przewagi przez team Oskara Lebudy. Było już wtedy jednak 1-4, co biorąc pod uwagę pełną mobilizację w szeregach skupu - wydawało się sytuacją bez wyjścia. I rzeczywiście; pomimo o niebo lepszej dyspozycji w drugich 25 minutach, już nic nie było w stanie zmienić finalnych rozstrzygnięć. Po ostatnim gwizdku skupmieszkan puentuje doskonałą w swoim wykonaniu jesień i jak najbardziej zasłużenie może się już przygotowywać do wiosennych zmagań na Boisku A. SPFC natomiast sezon zakończy na trzeciej pozycji, która biorąc pod uwagę klasę mistrza (Lions) i wicemistrza - i tak powinna satysfakcjonować ambitnych podopiecznych jednej z legend Ligi RED BOX.

Stawką pojedynku STSu z pRRojektem było czwarte miejsce na koniec sezonu rywalizacji w Pierwszej Lidze grupie A. Pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany. Obie drużyny próbowały w nim przejąć inicjatywę, lecz na dłużej nikomu się to nie udało. Remis 1-1, a potem mimimalne prowadzenie tych drugich zwiastowało emocje do samego końca. Niestety, im dłużej trwał ten mecz, tym bardziej ekipa Jakuba Fitrzyka odstawała kondycyjnie od rywala. Wyraźne kłopoty z pokryciem większej przestrzeni na boisku okazały się miodem na serce rywala, który bardzo szeroko wyprowadzanymi akcjami co rusz stwarzał zagrożenie pod bramką Dominika Rado. Z czasem wynik osiągnął dośc pokaźne rozmiary, STS nie potrafił równie skutecznie przeciwstawić się rywalowi jak w pierwszej fazie tego meczu. Finalnie wynik zatrzymał się na poziomie 8-1 i to pRRojekt jesienną rywalizacją zakończył tuż za podium.

Ledwie przez 25 minut kroku faworyzowanej Atrii dzielnie dotrzymywał outsider GoalBusters. Drużyna Dariusza Nowaka przegrywała co prawda 0-4, lecz miała swoje momenty kiedy to najczęściej zwyczajnie brakowało jej zimnej krwi. Solidny w wielu elementach zespół, po zmianie stron zmienił się nie do poznania. Atria co rusz stwarzała sobie klarowne sytuacje bramkowe, rywale w żaden sposób nie utrudniali jej zadania. Worek z bramkami rozerwał się na dobre, ostre strzelanie team Kłobukowskich zakończył na poziomie 16-0. W meczu o szóste miejsce Atria podejmie Energię United. Najlepsza pozycja w dolnych rejonach 1A to swoista nagroda pocieszenia, którą i jedni i drudzy w ostanim meczu tego sezonu na pewno będą chcieli wywalczyć.

Nie traci kontaktu z trzecim w tabeli 1B Śląskiem Katowice DEVOL, który po pokonaniu Rockwellu ma ledwie jeden punkt straty do zespołu Rafała Sachy. Nie po raz pierwszy w tym sezonie kluczowy wpływ na przebieg zawodów ma Kamil Szkirel. To właśnie jego bombowe wręcz otwarcie (hat-trick w ciągu pierwszych 25 minut) znacząco ułatwiło debiutantowi zadanie, wejście w druga połowę przy wyniku 4-2 pozwoliło skupić się na precyzyjnym rozbijaniu akcentów ofensywnych przeciwnika. Wraz z biegiem czasu różnica powiększyła się jeszcze bardziej; Rockwell dopiero w ostatnich minutach odblokował wcześniejszą ofensywną niemoc. Niezwykle ciężko było już jednak wtedy odrobić całość strat. Trzy strzelone gole dodatkowo zbiegły się w czasie z kolejnymi skutecznymi akcjami DEVOLu, który ostatecznie wygrywa to spotkanie 8-5. W ostatnim akcie tego sezonu Kołodziejczykowi i spółce pozostał mecz z OldStars Team. Śląsk za to zmierzy się z Szóstką i dopiero po tych dwóch meczach poznamy finalny układ czołówki tabeli Pierwszej Ligi grupy B.

Wygraną nad Pućcie do Zmiany rozgrywki jesienne zakończyła Pizzeria Czaplomania. Tym samym zespół Damiana Adamusa przeskoczył rywala w tabeli i finalnie uplasował się na siódmej pozycji. O sukcesie zadecydowała niemal perfekcyjna pierwsza połowa. Prowadzenie 4-0 nie pozostawiło żadnych złudzeń kto wszedł lepiej w ten mecz, pomimo sporych chęci Mączka i spółka niewiele już byli w stanie zmienić. Strzelili co prawda trzy gole, lecz i Pizzeria nie pozostała w tym względzie dłużna. Ostateczne 6-3 cieszy, choć na pewno nie zmienia poglądu na całe te rozgrywki. Progres w grze względem debiutanckiego sezonu jest wyraźnie widoczny, lecz mimo to ambicje Pizzerii sięgają co najmniej pierwszej piątki. Zawodnicy Pućcie do Zmiany natomiast na pewno cieszą się z finiszu zmagań. Na wiosnę rozpoczną oni kampanię mającą na celu przywrócenie należytego im miejsca i udowodnienie całej RED BOXowej społeczności że kończąca się właśnie jesień była tylko i wyłącznie niewytłumaczalnym wypadkiem przy pracy.