(

Krysław nowym mistrzem Ekstraligi

26.11.2019

Bez gry złoty medal najwyższej klasy rozgrywkowej przypieczętował Krysław. Jego wczorajszy rywal Golden Team oddał zawody walkowerem, co przedwcześnie zamknęło wyścig po tytuł mistrza Ekstraligi. Dla podopiecznych Sławomira Mansela to pierwsze tego typu wyróżnienie w historii, jest ukoronowaniem wielu prób zdetronizowania nagroźniejszego rywala - HUNGER-BUDu.

W bezpośrednim pojedynku zespołów poważnie zagrożonych degradacją, MPFC pokonało GRUPĘ ZARMEN. Roztstrzygnięcie to... niewiele jednak w sytuacji obu ekip zmienia - wcześniejsze pytania dotyczące spadku nadal pozostały bez odpowiedzi. Przez około 40 minut nieco lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy Tomasza Nolewajki. Tradycyjnie najwięcej uwagi poświęcali oni defensywie i pomimo iż wynik cały czas oscylował w okoliach remisu - sprawiali wrażenie bliższych podniesienia kompletu punktów. MPFC grało natomiast zrywami. Gdy już wydawało się że przejmują inicjatywę, proste błędy okazywały się niezwykle kosztowne. Mimo wszystko to właśnie "małpki" w ostatnią fazę tego meczu wchodziły przy korzystnym 6-5. Świadomość iż ewenutalny remis nie satysfakcjonuje nikogo mocno odbił się na grze obu drużyn, spora nerwowość w tym okresie górowała nad wyrachowaniem i zimną głową. GRUPA swoją ostatnią szansę na odwrócenie wyniku miała w 48 minucie. Dwie minuty gry w przewadze (żółta kartka dla jednego z rywali) pomimo kilku groźnych sytuacji MPFC przeszło jednak "suchą nogą", w ostatniej minucie siódmą bramką na dobre rozstrzygając te zawody. Czy ich wynik będzie miał kluczowe znaczenie dla wyłonienia dwóch spadkowiczów nie wiadomo, na pewno jednak podczas dzisiejszego starcia GRUPY ZARMEN z Teammates nie ma już miejsca na jakikolwiek margines błędu.

M.in. z Piotrem Kowalczykiem między słupkami Kraken Team podejmowali reprezentanci Tyskich Browarów Książęcych. Dopiero po raz pierwszy w tym sezonie na Rapidzie pojawił się podstawowy goalkeeper tego zespołu, w przeszłości wielokrotnie okazywał się on najlepszym zawodnikiem ekstraligowych batalii. I wczorajszy mecz dobitnie pokazuje jak dużą pewność siebie w takich okolicznościach zyskują jego partnerzy z pola. Dyspozycja Browarów w żaden sposób nie przypominała tej z poprzednich meczy, niemal całe zawody przebiegły tak jak Sopicki i spółka sobie zaplanowali. Szybkie wyjście na prowadzenie (gole Pawła Myszora) i spokojne kontrolowanie wyniku. Gdy tylko rywal mocniej nacisnął, swoje robił Kowalczyk - przez całe zawody zachowujący czyste konto. A po drugiej stronie boiska szaleli przede wszystkim Grzegorz Chrząścik i Michał Michalak - finalnie mając spory wkład w wysokie zwycięstwo 7-0. Trzy punkty pozwalają Tyskim uciec ze strefy spadkowej. Nie jest to jednak jeszcze koniec emocji, lecz być może zanim dojdzie do ich finalnego pojedynku z Teammates (czwartek) - wszystkie karty w kwestii utrzymania będą już rozdane... Kraken Team pomimo całkiem przyzwoitego składu (nie było jednak kilku ważnych ogniw - m.in. Jakuba Michalika), wyraźnie gra już o nic. W jego postawie brakowało tego charakterystycznego "zęba" - który gdyby w perspektywie było coś innego niż spokojne utrzymanie, na pewno znacząco wpłynąłby na całe 50 minut w wykonaniu tej charakternej drużyny.