(

"Krzesi" fundamentem medalu ?!

21.11.2019

Istny "one man show" miał miejsce we wczorajszym, być może kluczowym jeśli chodzi o brązowy medal w 1B meczu Śląska z DEVOLem. Od pierwszej do ostatniej minuty absolutnie kluczowy wpływ na wydarzenia boiskowe miał Piotr Krzesak, którego dyspozycja przełożyła się na wygraną "ślązaków" 8-6. Bardzo ambitny zespół Marcina Kołodziejczyka nie potrafił znaleźć sposobu na bohatera rywali. Już po 10 minutach miał on na koncie hat-tricka, lecz mimo to DEVOL potrafił po golu Damiana Wytrycha i wspomnianego kapitana dogonić przeciwnika w 35 minucie (zrobiło sie 5-5). Decydujące od tego momentu zagrania należały jednak do Śląska. Trzy kolejne bramki pozwoliły na dobre opanować sytuację i nawet heroiczny zryw debiutanta (którego efektem trafienie Dawida Wanota) nie zmienił drużyny, która dopisała do swojego stanu posiadania komplet punktów. Tym samym podopieczni Rafała Sachy mają brąz na wyciągnięcie ręki, lecz mimo porażki to DEVOL nadal może trzeciej drużynie tabeli odebrać jeszcze w przyszłym tygodniu wymarzone "pudło".

Do końca walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu w meczu z OldStars Team zawodnicy Rockwellu i pomimo iż rzutem na taśmę mocno postraszyli faworyta, to finalnie nie zdołali urwać mu choćby jednego punktu. Drużyna Marcina Siekiery liczyła tylko na wygraną, gdyż każdy inny wynik kończyłby jej walkę o złoty medal grupy B. Po ostatnim gwizdku odległość do liderującej Szóstki Katowice nadal wynosi jednak jeden punkt, ostatnią szansą na zmianę tej zależności będą przyszłotygodniowe, finalne jesienią mecze obu przyszłych ekstraligowców. Jako pierwsi wynik wczorajszego pojedynku otworzyli rywale. Niezawodny Maciej Ciesielski na listę strzelców wpisał się w 11 minucie, OldStarsi wyrównali (Mateusz Minko) w jednej z ostatnich akcji tuż przed przerwą. Druga odsłona okazała się popisem Krzysztofa Hajduczka. Ledwie kwadransa potrzebował on do ustrzelenia hat-tricka, który okazał się fundamentem wygranej 5-4. W ostatnich minutach Marcin Jazgarski wziął na siebie ciężar gry (dwa ostatnie gole), lecz jak się rzekło jego Rockwellowi do wyrównania zwyczajnie zabrakło już czasu.

Dopiero wczoraj rundę finałową rozpoczęła Atria, która mierzyła się z FC Siemce. Pomimo braku nominalnego bramkarza, drużyna Arkadiusza Kłobukowskiego uporała się z ambitnym przeciwnikiem, choć do przerwy wynik leżał jeszcze na szali. Bardzo skuteczna gra w ciągu drugich 25 minut przechyliła jednak szalę, dzięki czemu strata do szóstej w tabeli Energii zniwelowana została do jednego punktu. Siemce całkowicie przespały ostatnie 10 minut. Wcześniej ani na moment nie ułatwiały one rywalowi budowania przewagi, lecz w ostatniej fazie pojedynku wcześniejsza niezła skuteczność zablokowała się "na amen". Najskuteczniejszy w zwycięstwie 9-4 był Rafał Cimander, (cztery trafienia) który swojego pierwszego tego wieczoru gola strzelił... stojąc jeszcze między słupkami bramki Atrii.