(

Tylko 20 minut Inwetu

08.11.2019

Przedsmakiem finałowej walki o ekstraligowe medale było starcie Inwetu z Krysławem. I jedni i drudzy aktualnie okupują "pudło", dlatego chcąc myśleć o jak najcenniejszym kolorze kruszcu - konieczne było zapunktowanie. Przez pierwsze 20 minut lepszym zespołem był Inwet. Bardzo dobrze poukładana defensywa stopowała ataki rywala, a po drugiej stronie boiska skutecznością błysnął powracający po dwóch meczach zawieszenia (czerwona kartka) Patryk Stefaniak. Korzystnego 2-1 nie udało się jednak "dowieźć" do przerwy. Tuż przed nią odpowiedzialność za wynik wziął na swoje barki Łukasz Wentkowski, który najpierw doskonale obsłużył swojego brata Tomasza, a po chwili sam niczym taran przebił się przed defensywę Inwetu pakując piłkę obok interweniującego Tomasza Suska. Te dwa ciosy miały kluczowe znaczenie dla całego widowiska. Ekipę Sebastiana Dobrosia dopadł głęboki kryzys, a kolejne trafienia przeciwników w żaden sposób nie poprawiały sytuacji. W końcu różnica osiągnęła pokaźne rozmiary, przez co nie było żadnych wątpliwości kto w rundę finałową wejdzie z kilkupunktową zaliczką. W całym meczu "Wentyl" wpisał się na listę strzelców czterokrotnie, choć "swoje" w budowaniu przewagi po zmianie stron dołożył również kapitan Grzegorz Chodak - autor trafień na 4-2, 5-2 i... 8-2.

Drugą porażkę w tym tygodniu poniósł wczoraj Golden Team, który mocno ograniczył swoje pole manewru w kwestii walki o medal. Podopieczni Roberta Kocura mimo wszystko utrzymali miejsce w czołowej piątce, lecz wszystkich kontrkandydatów mają w tabeli przed sobą. Porażki z Teammates nie można jednak traktować w kategoriach sensacji. Ekipa Jana Wleciałowskiego kłopoty kadrowe z początku rozgrywek ma już dawno za sobą, aktualnie jej poziom gry może się równać z tym prezentowanym przez najlepsze drużyny Ligi. Wszystko zaczęło się jednak zgodnie z planem "złotych". Gola już w 1 minucie zdobył Nabil Boukarch, odpowiedź Teammates przyszła dopiero pod koniec pierwszej części gry. Celne uderzenia Łukasza Molka, oraz wybornie dysponowanego Gustawa Tomkowicza uzupełnił w 31' kapitan Wleciałowski, lecz kolejny przebłysk Nabila przywrócił jego nowej drużynie kontakt (2-3). Niestety był to ostatni zryw Goldenu. Ostatni kwadrans zdominowany został przez przeciwnika, który finalnie wyśrubował przewagę do pokaźnych rozmiarów (7-2). Jedyny scenariusz w którym Teammates spada z ligi to drugi i trzeci walkower. Jeżeli kłopoty kadrowe nie powrócą jak bumerang, nie ma żadnej możliwości że tak utalentowany team zobaczymy wiosną poza Ekstraligą.

Pierwsze punkty w tym sezonie zainkasowało Pućcie do Zmiany, które wczoraj wieczorem zrewanżowało się Pizzerii Czaplomania za wysoką porażkę z rundy zasadniczej. Od samego początku mecz ten był bardzo wyrównany. Team Damiana Adamusa prowadził jeszcze do przerwy 2-1, ale tuż po niej o swoich nietuzinkowych umiejętnościach przypomniał sobie Bartłomiej Mączka. To właśnie ubiegłosezonowy król strzelców w największym stopniu przechylił szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu. W całych zawodach zdobył on aż cztery bramki, bez których nie byłoby zwycięstwa 5-4. W ostatniej fazie tego sezonu obie te drużyny powalczą między sobą o uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli. Kluczowy w tej kwestii będzie być może trzeci - ostatni już ich mecz, zaplanowany na 25 listopada.