(

"Lwy" dowiozły złoto do końca

07.11.2019

Już po kilku dniach rundy finałowej, Lions United zagwarantowali sobie złoty medal Pierwszej Ligi grupy A. Po poniedziałkowej wygranej nad skupemmieszkan, wczoraj wieczorem pokonały one pRRojekt 3-2 i już na pewno do najwyższej klasy rozgrywkowej powrócą jako mistrz jesiennej rywalizacji. Wszystko co najlepsze we wczorajszym spotkaniu Lionsi pokazali w pierwszej połowie. Prowadzenie 3-0 to do granic możliwości wykorzystanie każdego błędu defensywy rywala, który jednak po zmianie stron... mocno postraszył faworyta. Mając dobry wynik w kieszeni wyraźnie "spuścił" on z tonu i po dwóch bramkach Grzegorza Jezierskiego prowadzenie "wisiało na włosku". I co prawda nie udało się do samego końca powrócić do optymalnej gry, niemniej pRRojekt kolejnymi akcjami nie zdołał już zepsuć świętowania złotego medalu. Po raz pierwszy od kilku lat na Rapidzie w roli zawodnika pojawił się Łukasz Łata. Pomimo długiej przerwy, między słupkami swojego zespołu czuł się on bardzo swobodnie, szczególnie w pierwszej połowie z wyczuciem broniąc kilka kąśliwych uderzeń rywali. Jako że miało to być jego pożegnanie z Ligą RED BOX, to właśnie "Łaciak" podszedł w ostatniej sekundzie meczu do rzutu karnego (ręka w polu karnym Mateusza Fedko). Jego niezły strzał z wyczuciem (bez założonych rękawic) obronił jednak Łukasz Szablewski, co wyraźnie daje do zrozumienia, iż piłkarska przygoda jednej z legend śląskiego sportu amatorskiego zwyczajnie nie może zakończyć się w taki właśnie sposób...

Ostre strzelanie urządziły sobie walczące już tylko o szóste miejsce w tabeli FC Siemce i Energia United. W ciągu 50 minut padło łącznie aż 16 bramek, a skuteczniejsi w ich zdobywaniu okazali się podopieczni Tadeusza Gołmana. Przez długi okres to oni nadawali ton wydarzeniom na murawie (do przerwy 5-1). Bardzo ambitna postawa podopiecznych Marcina Mandery zaowocowała jednak efektownym pościgiem, który bardzo szybko zniwelował stratę do stanu 6-7. Ostatnie kilka minut to jednak popis Jana Pfeifera. Wieloletnia gwiazda Ligi RED BOX w najlepszy możliwy sposób przypomniała o swoim istnieniu i trzema kolejnymi trafieniami zamknęła dywagację na temat trzech przyznanych punktów. "Swoje" strzelił również Olaf Korona. Hat-trick napastnika Energii pozwala mu realnie myśleć o... koronie króla strzelców, co byłoby fenomenalnym zwieńczeniem popisowego sezonu w jego wykonaniu.

Wczorajsze spotkanie "czuba" tabeli grupy B nie zakończyło emocji w wyścigu po złoty medal. OldStars Team oraz Szóstka Katowice/Smarthaft podzieliły się punktami (2-2), co tak na prawdę niczego w kwestii ich rywalizacji nie zmienia. Nadal ekipa Patryka Wojaczka ma jeden punkt więcej, kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się podczas meczy z DEVOLem, Śląskiem oraz Rockwellem. Całe 50 minut śmiało można określić mianem partii szachów. Obie druyżyny znają się na wylot, ciężko było w jakikolwiek sposób zaskoczyć czymś przeciwnika. Mimo to lider miał nieco więcej sytuacji, lecz pod bramką OldStarsów albo brakowało szczęscia, albo skuteczności. Ciekawie było tuż przed przerwą. Na bramkę wydawało się "do szatni" Serge Nahle,... niemal natychmiast odpowiedział Jacek Juraszek. Mógł to być moment przełomowy, a tak w drugie 25 minut oba zespoły wchodziły nadal przy wyniku remisowym. Na kolejne trafienie trzeba było czekać do samej końcówki. W trudnym momencie przypomniał o sobie Dominik Micor, lecz chwilę potem Tomasz Wierzbicki bardzo precyzyjnie uderzył z dystansu zaskakując Andrzeja Wiensza. I pomimo iż wynik mógł być różny, własnie remis wybrzmiał po ostatnim gwizdku, co jak się rzekło... nie daje żadnych odpowiedzi w medalowej wyliczance grupy B.