(

Nolewajka daje impuls

07.11.2019

Praktycznie meczem ostatniej szansy dla GRUPY ZARMEN było jej wczorajsze starcie z Tyskimi Browarami Książęcymi. Beznadziejna sytuacja w tabeli Ekstraligi wymusiła na leczącym się od niemal początku sezonu Tomaszu Nolewajce przyspieszenie rekonwalescencji. Powrót kapitana, który jest fundamentem beniaminka nastąpił wczoraj wieczorem i... całkowicie odmienił nieporadny w ostatnich meczach zespół. W oka mgnieniu GRUPA przypomniała o swoich największych atutach, czyli bardzo dobrze poukładanej obronie (wcześniej przypominała ona "ser szwajcarski") i efektywności przedkładanej nad efektowność. Tyskie pomimo braku zawieszonego za czerwoną kartkę Rafała Twardowskiego miały niemal optymalny skład (pojawił się nawet Janusz Małek) i przez większą część zawodów grały typowy "swój futbol". Długie utrzymywanie się przy piłce rywala pasowało GRUPIE, która w szybkich kontrach próbowała zaskoczyć Marka Hołdowicza. I taki plan na ten mecz "wypalił" w 100%. W ostatnich minutach to właśnie beniaminek był skuteczniejszy, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (6-4). Pierwsze punkty na jesień przywracają wiarę w utrzymanie, choć tak po prawdzie póki co są tylko kroplą w morzu potrzeb. Tyszanie natomiast wyraźnie czują już powagę sytuacji i choć ich gra nie odstaje od optymalnej - wyraźnie w ostatnich tygodniach coś w maszynie prowadzonej przez Adriana Sopickiego zacięło się, przez co nie może ona w kwestii pozostania w Ekstralidze postawić kropki nad "i".

Do ostatnich sekund zaciekle o choćby remis z HUNGER-BUDem walczył Kraken Team. Bardzo ambitna postawa tego zespołu niestety nie wystarczyła do wskoczenia na rundę finałową w pulę ekip z miejsc 1-5, lecz i walka o utrzymanie raczej mu nie grozi. Faworyt kiepsko wszedł w ten mecz (przegrywał 0-1), lecz spokojnie i konsekwentnie w kolejnych minutach ustawiał wszystko pod siebie. 4-2 do przerwy, a po niej szybkie podwyższenie rezultatu (niezawodny Piotr Bryk) mimo wszystko nie podłamało Krakenu. Nie przestraszył się on głównego faworyta do złotego medalu i co rusz starał się szturmować bramkę Piotra Hryciuka. Szkoda że gol na 4-5 padł w ostatniej minucie. Wyraźnie dodał on animuszu, lecz doświadczony HUNGER-BUD z uwagi na rychły koniec - nie miał już żadnych problemów z "dowiezieniem" trzech punktów do finalnego gwizdka. Już wkrótce rozpocznie się dla niego ostatnia faza rozgrywek. Bardzo wyrównana czołówka tabeli uniemożliwia jakiekolwiek wpadki, dawno Langner i spółka nie mieli tak wymagającej (na chwilę obecną) drogi do tytułu mistrzowskiego najwyższej klasy rozgrywkowej.