(

Lions o krok od złota

05.11.2019

Wczorajsze zwycięstwo nad skupemmieszkan praktycznie zakończyło rywalizację o złoty medal Pierwszej Ligi grupy A. Już tylko trudna do wytłumaczenia katastrofa może odebrać Lions United pierwsze miejsce w tabeli, które przypieczętować zespół ten może już po jutrzejszym starciu z pRRojektem. Rewanżowy pojedynek póki co czołowych drużyn tej grupy był dużo bardziej wyrównany niż poprzedni. Team Oskara Lebudy wyraźnie wyciągnął wnioski z bolesnej wpadki, do przerwy wszystko z jego perspektywy układało się zgodnie z planem. Bramka z 16 minuty Mateusza Filipa wyprowadziła skup na prowadzenie, "lwy" miały jednak aż 25 minut na odrobienie strat. I po końcowym gwizdku to one mogły cieszyć się z kompletu punktów. Wynik udało się odrobić za sprawą dwóch dawnych graczy Tauzenu United: Mariusza Kiciaka oraz Adama Wiczka. To właśnie oni wpisali się na listę strzelców (Kiciak dwukrotnie), choć tradycyjnie w przypadku Lions ciężko mówić iż pozostali nie dołożyli swojej sporych rozmiarów cegiełki do takiego a nie innego zwieńczenia (3-1) tych zawodów. Jak się rzekło, już jutro Lions zagrają o złoty medal (potrzebne zwycięstwo nad pRRojektem), natomiast skupmieszkan musi się już skupić przede wszystkim na obronie dającej awans pozycji wicelidera, gdyż...

... główny kontrkandydat do jej przejęcia SPFC wygrał wczorajsze starcie z STSem Zakładami Bukmacherskimi. Zadanie miał tym razem (poprzedni mecz tych zespołów zakończył się remisem) bardzo uproszczone, gdyż podopieczni Jakuba Fitrzyka pojawili się na Rapidzie ledwie w piątkę. I pomimo iż dopóki były siły mecz ten był... bardzo wyrównany, to z czasem kłopoty kondycyjne zwyczajnie musiały wyjść na pierwszy plan. Grający w pełnym zestawieniu Sports Pub bezwzględnie wypunktował przeciwnika, szczególnie w drugiej połowie śrubując wynik do stanu 13-3. Wczorajszy wieczór ułożył się zatem dla podopiecznych Dawida Felisa najlepiej jak tylko się da. To pierwszy krok w zrealizowaniu swojego marzenia o Ekstralidze. Do realizacji jeszcze jednak daleka droga, choć w przypadku innych rozstrzygnięć meczy Lions-skup i SPFC-STS, dzisiaj trzeba by się było skupić już tylko na obronie brązowego medalu (a tak jest on już niemal pewny).

W grupie B kolejny akapit rywalizacji o brązowy medal napisały ekipy Rockwellu oraz Śląska Katowice. To właśnie te dwie drużyny do spółki z DEVOLem gonią w tabeli uciekającą Szóstkę oraz OldStars, każdy jeden punkt w bezpośrednich meczach pomiędzy zainteresowanymi może okazać się na wagę złota. Pierwsza połowa to prawdziwy popis "ślązaków". Doskonała skuteczność pod bramką rywali przełożyła się na błyskawiczne wypracowanie bezpiecznej zaliczki bramkowej, która na zmianę stron wynosiła cztery trafienia. Po przerwie dwa kolejne gole dołożył (kompletujący hat-tricka) Mateusz Cupiał i wydawało się, że nic ciekawego nie ma już prawa się wydarzyć. Ambitny przeciwnik do końca jednak walczył o uniknięcie porażki. Szybkie gole Grzegorza Siemka oraz Macieja Ciesielskiego spowodowały wyraźny przypływ wiary, co w połączeniu z wyczekującym końca Śląskiem znacząco zmienił oblicze tego widowiska. Z 2-6 w oka mgnieniu zrobiło się 4-6 (Marcin Jazgarski, Janusz Cyran), ale na tym efektowna pogoń Rockwellu się skończyła. Koniec końców drużyna Rafała Sachy przetrwała szturm i po końcowym gwizdku inkasuje jakże cenne trzy "oczka".

W starciu o miejsca 6-8 trzy punkty z Pizzerią Czaplomania zainkasowali zawodnicy Profi-Auto. Podopieczni Damiana Adamusa z początku zawodów mieli spore problemy kadrowe, dopiero po około 10 minutach mecz ten przybrał kształt sześciu na sześciu. I po początkowej dominacji Cebuli i spółki, nastąpiła lepsza gra Pizzerii, która dwoma trafieniami zniwelowała stratę do stanu 2-3. Po przerwie Arkadiusz Knapik doprowadził do wyrównania, lecz w końcu Profi obudziło się z letargu - dwoma trafieniami (Jakuba Szocika oraz Andrzeja Suchego) przesądzając o wygranej 5-3.