(

Szóstka wraca na dobre tory

08.10.2019

Chyba na dobre o wpadce ze Śląskiem Katowice (niespodziewany remis 3-3) zapomnieli zawodnicy Szóstki Katowice/Smarthaft. Ich wczorajszy pojedynek z uskrzydloną efektownym triumfem nad Pućcie do Zmiany Pizzerią Czaplomania przez zdecydowaną większość przebiegał pod dyktando zespołu Patryka Wojaczka, który w najlepszy możłiwy sposób odpowiedział na wątpliwości dotycznące jego medalowych aspiracji. Dopiero tuż po piątej bramce dla faworyta (kompletujący hat-tricka Serge Nahle) zespół Damiana Adamusa zdołał skutecznie zaatakowac. Kilka zdecydowanie lepszych w jego wykonaniu minut przełożyło się na dwie zdobyte bramki, lecz i tak wynik jaki po trafieniu Dominika Wardzińskiego brzmiał (2-6), nie napawał optymizmem przed ostatnią fazą tego pojedynku. I rzeczywiście; Wojaczek i spółka wyraźnie poprawili grę w obronie, aby nawet na moment nie stworzyć przeciwnikowi możliwości do nabrania wiatru w żagle. Koniec końców mecz ten kończy się wysokim 9-2 i właśnie tak musi w kolejnych tygodniach prezentować się Szóstka, jeżeli ma spełnić swój cel w postaci awansu do grona najlepszych. Pizzeria natomiast nie ma powodów do niepokoju. Wczorajszego wieczoru nie była ona w stanie zatrzymać przeciwnika, patrząc na terminarz wszystkie najgroźniejsze drużyny Adamus i spółka mają już za sobą i właśnie ten moment rozgrywek muszą oni poświęcić na hurtowe gromadzenie punktów przed rundą finałową.

Pierwszą wygraną na jesień zanotował Śląsk Katowice, który po ciężkim boju pokonał Profi-Auto. Zespół Adama Cebuli póki co nie potrafi "zaskoczyć". Duży wpływ na to mają kłopoty kadrowe, wczoraj wieczorem również pusta ławka rezerwowych nie napawała optymizmem. O dziwo, przez całe 50 minut motorycznie zawodnicy Cebuli wyglądali doskonale. Ambitnie dążyli oni do wyrównania (po golu z rzutu wolnego w 30 minucie na 4-3 trafił Adam Baron), stawiając Śląskowi zaskakująco wysokie warunki. A ten nie potrafił skontrować nacierającego przeciwnika, nawet sytuacje sam na sam nie kończyły się "zamknięciem" tego meczu. W końcu na dwie minuty przed końcem Dawid Kuliński zdobył piątą bramkę, i jak się później okazało było to ostatnie trafienie w tych zawodach. Wielkie brawa za te 50 minut należą się obu ekipom. Po końcowym gwizdku lepszy okazał się Śląsk, choć tak po prawdzie i Profi-Auto zasłużyło wczoraj na punktowe odbicie się od dna...

Po dwóch porażkach w ostatnich dniach, nowy tydzień Atria rozpoczęła od wygranej nad FC Siemce. Było to bardzo ważne spotkanie, gdyż i jedni i drudzy w swoich planach mają finałową walkę o miejsca 1-5. Do przerwy mieliśmy prowadzenie ekipy Arkadiusza Kłobukowskiego 2-1. Jako ostani na listę strzelców wpisał się jednak Jan Pfeifer, dlatego to właśnie jego zespół za wszelką cenę chciał lepiej rozpocząć drugie 25 minut. Niestety, doświadczona Atria była na to przygotowana. Zryw przeciwnika stłumiła ona w zarodku, dwoma trafieniami "zamykając" ten mecz. W kilka minut cały zapał Gołmana i spółki stopniał, pomimo prób powrotu do gry - już nic nieprzewidzianego nie mogło się wydarzyć. Finalny triumf na pewno pozytywnie napędza przeciwnika, obie wczorajsze ekipy w tym tygodniu czeka jeszcze jeden ligowy pojedynek (Atria zmierzy się z Energią United, a Siemce z Lions United).

Zdecydowanie najsłabszy mecz w tym sezonie rozegrali wczoraj zawodnicy GoalBusters. Na tle skupumieszkan.eu nie mogli oni zbyt wiele zrobić, praktycznie w żadnej fazie Nowak i spółka nie potrafili (tak jak działo się to w poprzednich meczach) narzucić przeciwnikowi swoich warunków gry. Od początku do końca rywal dziurawił bramkę outsidera, finalnie kończąc zawody te wygraną 26-2. Meczem tym skupmieszkan wyraźnie poprawia swoją pozycję wyjściową w walce o najlepszy atak i króla strzelców (nowy lider - Damian Kowalczyk), natomiast GoalBustersi jak najszybciej muszą powrócić do takiej formy, jak np. z ubiegłotygodniowego, świetnego meczu z STSem.