(

Były mistrz uratowany

20.06.2019

Jednego punktu w starciu z Tyskimi Browarami Książęcymi potrzebowali do zachowania miejsca w Ekstralidze zawodnicy Europrestige. Ogromna mobilizacja zwołała na Rapid nawet... debiutującego na wiosnę Łukasza Wojcieszaka, wszystkie zabiegi motywacjyjne Zbigniewa Kunickiego dały efekt. Co prawda przez nieco ponad 30 minut mecz ten oscylował w okolicach remisu, lecz gdy w końcu udało się "pomarańczowym" odskoczyć na trzy gole różnicy - mecz ten tak na prawdę się zakończył. Ostatnie minuty to już kolejne kontry kończące się w bramce Tyskich, którzy wyraźnie nie mieli już argumentów aby powalczyć o remis. Najważniejszą dla nich informacją było to, że Michał Michalak został samodzielnym królem strzelców, lecz tego wieczoru to przeciwnik miał więcej powodów do zadowolenia.

Pokonaniem Inwetu bardzo udany jako beniaminek sezon zakończył Pub Kraken. Podopieczni Jakuba Michalika do przerwy przegrywali co prawda 2-3, lecz w drugich 25 minutach zaprezentowali wszystkie swoje atuty, dzięki którym przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Skuteczna gra Dawida Lenerta, Arkadiusza Krawczyka oraz Jakuba Mazura przełożyła się na triumf 7-4, który po celnym uderzeniu Damiana Kowalczyka na 4-2 dla Inwetu wydawał się w sferze pobożnych życzeń. Koniec końców trzy punkty w ostatnim dniu rozgrywkowym idą do Pubu Kraken, który w przyszłym sezonie ma pełne prawo celować nawet w medal ekstraligowej wyliczanki.

Dwa oblicza pokazał w starciu z pRRojektem A-TN. Pierwsza połowa to absolutna dominacja wicemistrza 1B, który praktycznie zamknął przeciwnika na jego własnej połowie. Kolejne składne akcje całego zespołu kończyły się w siatce bramki Jakuba Kozłowskiego, który łącznie aż sześć razy musiał uznać wyższość zawodników faworyta. Po zmianie stron wszystko się jednak odwróciło. Wyraźnie rozluźniony A-TN zaczął wręcz hurtowo tracić kolejne bramki, inna sprawa że praktycznie każda składniejsza akcja pRRojektu kończyła się celnym uderzeniem na bramkę Łukasza Stanika. Próby powrotu koncentracji spełzły na niczym, w końcu... niemożliwe stało się możliwe i zrobiło się 6-6. Na domiar złego w jednej z kolejnych akcji Stanik odbił piłkę rękoma daleko poza polem karnym (lob z połowy pRRojektu) i do końca meczu srebrny medalista musiał grać w osłabieniu. Pierwsze akcje Dawid Piech jeszcze zatrzymał, lecz w końcu po dwójkowej akcji z Adamem Tomasikiem siódmego gola zdobył Grzegorz Jezierski i ten kuriozalny mecz zakońćzył się triumfem czwartego w tabeli pRRojektu.

Wygraną nad Energią United sezon zakończyli zawodnicy FC Siemce. Od samego początku narzucili oni przeciwnikowi swoje warunki gry, na zmianę stron jak najbardziej zasłuzenie schodząc przy wyniku 2-0. Mając bezpieczną zaliczkę, w ciągu drugich 25 Gołmanowi i spółce grało się znacznie łatwiej. Kolejne składne akcje wprowadzały jeszcze większą pewność siebie, a zdobywane w ten sposób bramki - prowadzenie, którego nie dalo się już stracić. I pomimo iż Energia w końcu znalazła sposób na Mateusza Tunka, nie była w stanie doprowadzić do wyrównania. Strata do rywala była zbyt wielka, dlatego w ostatnim meczu tego sezonu to FC Siemce triumfują 6-2.