(

Pryzmat potwierdza dominację

18.06.2019

Przed wydawało się niemożliwym zadaniem stanęła wczoraj wieczorem GRUPA ZARMEN, która aby kosztem Pryzmatu Zabrze zdobyć złoty medal, musiała odrobić stratę pięciu bramek. Biorąc pod uwagę klasę sportową rywala ciężko było realnie wierzyć w taki scenariusz, choć pewny już awansu do Ekstraligi zespół Tomasza Nolewajki podjął walkę. I nawet gdy trafienia Wojciecha Działacha dały zabrzanom prowadzenie 2-0, GRUPA próbowała walczyć. Trafienia liderów poczynań ofensywnych Szymona Janika i Marka Trembaczowskiego ustaliły wynik do przerwy na 2-2, lecz druga odsłona to kilka błyskawicznych ciosów Pryzmatu - kończących dywagacje na temat który zespół jest w Pierwszej Lidze grupie A najlepszy. W oka mgnieniu podopieczni Krzysztofa Belki (przy wydatnym udziale "Prezesa") odskoczyli, korzystny wynik utrzymując do samego końca. Tym samym mistrz 1A sezon kończy z kompletem 13 wygranych, jedynie w Pucharze Ligi znajdując swojego pogromcę (SPFC). Nolewajka i spółka nie mają jednak powodu do zmartwień. Fantastyczna gra w ostatnich kilku miesiacach zaowocowała niezwykle cennym srebrem, co podparte jest faktem iż poza meczami z Pryzmatem nikt nie potrafił powstrzymać doskonale ułożonego zespołu wicemistrza.

Stawką pojedynku SPFC z Szóstką Katowice/Smarthaft był brązowy medal na koniec sezonu. Podopiecznych Patryka Wojaczka interesowało jedynie zwycięstwo, Felisa i spółkę zadawalał co najmniej remis. Pierwszą połowę śmiało można określić mianem popisu Adriana Bońkowskiego. W najważniejszym momencie Wiosny 2019, ten nietuzinkowy zawodnik pokazał swój najlepszy futbol, najpierw samodzielnie strzelając na 1-0, chwilę później asystując przy trafieniu Tomasza Serzysko. Po przerwie... były gracz SPFC Mateusz Kurzaj dał Szóstce szansę na come-back, lecz natychmiastowa riposta Roberta Hermana w oka mgnieniu przywróciła jego kolegom poczucie panowania nad sytuacją. Gdy w 44 minucie Herman podwyższył na 4-1 stało się jasne, że największy suckes w historii Sports Pubu lada chwila stanie się faktem. W ostatniej minucie pogodzonych z faktem graczy rywala dobił Serzysko, kilka chwil później wspólnie kolegami ciesząc się z jak najbardziej zasłużonego "pudła", które jest potwierdzeniem kilkuletniego "planu Felisa" - który w końcu zaczyna zbierać żniwa po początkowych niepowodzeniach.

Aż dwa mecze rozegrała wczoraj Atria, która potrzebowała co najmniej jednego punktu, aby przegonić w tabeli Rockwell Automation i zagwarantować sobie tym samym utrzymanie w Pierwszej Lidze. Cel ten udało się spełnić już w pierwszym podejściu, gdyż team Arkadiusza Kłobukowskiego z kwitkiem odprawił FC Siemce. Bezapelacyjną gwiazdą tego meczu okazał się Maciej Szmurło. Prawie każdy strzał na bramkę tego zawodnika kończył się celnym trafieniem, przez całe 50 minut na swoim koncie zanotował on ich aż pięć. Już po pierwszej połowie, kiedy to Atria prowadziła 3-1 korzystny wynik był na wyciągnięcie ręki. Po przerwie faworyt sukcesywnie powiększał różnicę, finalne 7-2 nie pozostawia złudzeń kto z grona ekip z miejsc 6-10 najbardziej zasłużył na jesienną rywalizację na zapleczu Ekstraligi.

Z jednej strony wcześniejsze 50 minut w nogach, a z drugiej absolutnie perfekcyjna w ofensywie Pizzeria Czaplomania - to wszystko stało za bardzo bolesną porażką Atrii na zakończenie zwieńczonego szóstym miejscem w tabeli sezonu Wiosna 2019. Po wygranej chwilę wcześniej nad FC Siemce z teamu Arkadiusza Kłobukowskiego ciśnienie wygraźnie uszło, co w pełni wykorzystał przeciwnik. W końcu Pizzeria zagrała w ataku na miarę swojego potencjału. Efektowne akcje z którymi nie było żadnych problemów jeśli chodzi o finalizację i ta dająca się odczuć radość z gry, szkoda że tak późno Adamus i spółka znaleźli swój styl gwarantujący szukanie punktów na Rapidzie. Mimo wszystko jest to dobra prognoza na jesień, bo w Drugiej Lidze tak grająca Pizzeria zwyczajnie musi być stawiana w gronie ścisłych faworytów do złota.