(

Udany rewanż SPFC

06.06.2019

Jedynie zwycięstwo nad OldStars Team przedłużało szanse Sports Pubu na medal wiosennej kampanii. Podopieczni Marcina Siekiery natomiast mogli wczoraj zapewnić już sobie brązowy krążek, lecz po ostatnim gwizdku to Felis i spółka cieszyli się z jakże cennych trzech punktów. To oni czterokrotnie w tym meczu wychodzili na prowadzenie, trzy razy rywal bardzo szybko doprowadzał do wyrównania. Pokazuje to jak zacięte i wyrównane było to widowisko, które rozstrzygnęło się w detalach. To właśnie SPFC posiadało ich nieco więcej, dlatego ostatnie trafienie w tym meczu (Adriana Bońkowskiego w 43') okazało się kluczowym. Pomimo usilnych ataków (na murawie obecny był również mający mocne ograniczenie minutowe - choroba - kapitan Marcin Siekiera), OldStarsom nie udało się doprowadzić do wyrównania, dzięki czemu ten niezwykle ważny mecz kończy się ich porażką. Właśnie z tego powodu w ostatnim akcie sezonu o brąz powalczy zarówno Sports Pub jak i team Siekiery, a może dwóch odwiecznych rywali pogodzi jeszcze atakujaca "z drugiej linii" Szóstka Katowice ?

Drugie zwycięstwo w tym tygodniu odnieśli zawodnicy Rockwell, którzy wczoraj wieczorem mierzyli się z Energią United. Pomimo wyrównanego otwarcia (team Marcina Mandery prowadził w ofensywie Paweł Pisarczyk), sukcesywnie faworyt budował przewagę bramkową. Do przerwy miał już dwa gole zaliczki (4-2), dzięki czemu po zmianie stron grało mu się znacznie łatwiej. Przeciwnik próbował zmącić te dobre nastroje, lecz poprzez kolejne finalizowane przez Rockwell akcje - większych emocji już nie uświadczyliśmy. Ostatecznie mecz ten kończy się wynikiem 8-4, dzięki czemu Rockwell do czterech punktów powiększa przewagę nad (mającą jednak dwa rozegrane mecze mniej) Atrią.

Zbyt późno w meczu z FC Siemce obudziła się Pizzeria Czaplomania, której zryw nie wystarczył do odrobienia strat w starciu z ekipą Tadeusza Gołmana. Do przerwy mieliśmy bardzo zacięte i wyrównane widowisko. Jedynie Mateusz Rurański zdołał wpisać się na listę strzelców, dopiero otwarcie drugich 25 minut rozwiązało worek z bramkami. Od celnego uderzenia Łukasza Krakowskiego nastał czas drużyny z Siemianowic Śląskich, z wyjątkiem wspomnianego zrywu outsidera (Marcin Dudek i Sebastian Naleźniak zniwelowani wynik do stanu 2-3). Gol stabiluzujący chwilową nerwową atmosferę Martina Gołmana "zamknął" ten mecz, a finalny wynik na 5-2 w samej końcówce ustalił ten który rozpoczął strzelanie - czyli wspomniany na początku popularny "Rura".

Podziałem punktów zakończyło się starcie ekip nie mających już szans na medal w grupie B, pRRojektu i Profi-Auto. Każda z dwóch odsłon zakończyła się wynikiem 1-1, nawięcej pracy mieli bramkarze obu ekip. Zarówno Łukasz Szablewski jak i Adam Cebula potwierdzili bardzo solidną formę prezentowaną przez cały sezon, miejsce w pierwszej piątce to w dużej mierze zasługa właśnie tych dwóch zawodników. Oprócz nich sporo do powiedzenia mają Grzegorz Jezierski i Konrad Michalski, którzy również i wczoraj swoją grą wyróżniali się na tle partnerów. Koniec końców podział punktów nikogo nie martwi, gdyż na tym etapie rozgrywek obu drużynom pozostało już tylko... dogranie wiosny do końca (miejsce w Pierwszej Lidze na jesień mają już zapewnione).