(

Profi-Auto zagra o medal

16.05.2019

W nieprawdopodobny sposób pierwszą piątkę na rundę finałową wywalczyli sobie zawodnicy Profi-Auto (1B), którzy jeszcze kilka tygodni temu nawet nie marzyli o perspektywie medalu wiosennych zmagań. Wyniki w tej grupie tak się jednak poukładały, że stawką wczorajszego starcia ze skupemmieszkan.eu był właśnie awans na co najmniej piąte miejsce na koniec sezonu. Zadanie nie wydawało się łatwe, gdyż faworytem tego pojedynku był team Oskara Lebudy, który po beznadziejnym otwarciu rozgrywek - wraz z ich biegiem wydawał się być w swojej optymalnej formie. Wczoraj wieczorem to jednak bardzo zmotywowane Profi-Auto okazało się lepsze. O prowadzeniu do przerwy 3-2 w największym stopniu zadecydowała skuteczność, gdyż team Adama Cebuli liczbę klarownych sytuacji miał podobną do akcji skupu. Po zmianie stron w dalszym ciągu precyzyjniej swoje akcje rozgrywało Profi-Auto, w szeregi przeciwnika wdarły się demony z początku rozgrywek. I pomimo ambitnej walki, nie udało się odwrócić tego pojedynku. Cebula i spółka ostatecznie triumfują 5-3, w końcu prezentując futbol na miarę swojego wysokiego, dającego prawo marzyć o medalu Pierwszej Ligi potencjału.

Wygraną nad Atrią rundę zasadniczą zakończyło SPFC. Do walki o medale drużyna Dawida Felisa przystępuje z bardzo dobrej pozycji, którą podtrzymały jakże cenne trzy zdobyte wczoraj punkty. Samo starcie z nieobliczalnym przeciwnikiem nie należało do łatwych. Całe 50 minut było bardzo wyrównane, o końcowym triumfie Sports Pubu zadecydowały detale, a przede wszystkim dużo lepsza od rywala skuteczność. Do przerwy mieliśmy tylko jedną bramkę autorstwa Łukasza Konaszczuka. Tuż po zmianie stron Wojciech Jaros zapewnił swoim kolegom spokojne kontrolowanie wyniku, aż w końcu na około kwadrans przed końcowym gwizdkiem na 3-0 podwyższył jeden z nalepszych graczy tego sezonu w 1A Robert Herman. Atria nie miała jednak w planach ułatwić SPFC zadania. Niezawodny Dariusz Pińczak bardzo szybko postarał się o podtrzymanie emocji, lecz pomimo nerwowych minut - nie udało się już zagrozić wygranej Felisowi i spółce.