(

Remis w meczu na szczycie

16.05.2019

Podziałem punktów zakończyło się starcie czołowych ekip Ekstraligi HUNGER-BUDu oraz MPFC. Dla podopiecznych Mariana Langnera było to zastopowanie marszu zwycięstw, choć zaznaczyć należy że pomimo obecności m.in. Marcina Grzywy, faworyt nie przystąpił do tego widowiska w optymalnym zestawieniu (ławka rezerwowych była pusta, brakowało na niej m.in. Wojciecha Szali, Łukasza Jagiełło czy "młodego" Langnera). Pomimo tego lider tabeli nie miał kłopotów z narzuceniem "małpkom" swojego stylu gry, gdyż... MPFC nastawiło się tego wieczoru na kontry. I do przerwy taki pomysł zdał egzamin. Oczywiście Krzysztof Szymała miał pełne ręce roboty, spisywał się on jednak doskonale, a w ofensywie "swoje" zrobił Łukasz Todorski i było 1-0. Po zmianie stron wyrównał Michał Włodarek, lecz pod sam koniec zawodów (47') szybkie wyjście ze swojej połowy wykończył ponownie Todorski. Szturm HUNGER-BUDu (który bardzo długo utrzymywał się przy piłce) przyniósł szybko skutek. Raz jeszcze sprytnym uderzeniem przy słupku popisał się Włodarek, przez co to bardzo ciekawe, lecz głównie dla koneserów taktyki spotkanie kończy się zasłużonym podziałem punktów.

Na przestrzeni kilku dni Inwet dokonał czegoś, co jeszcze tydzień temu wydawało się niemożliwe. Dzięki drugiej wygranej z rzędu team Sebastiana Dobrosia... zapewnił sobie finałową walkę w grupie zespołów z miejsc 1-5. Stawką wczorajszego pojedynku z Browarami Tyskimi była właśnie taka przepustka do walki o medale. Od samego początku, pomimo iż gra była bardzo wyrównana, to wspomniany Inwet sprawiał lepsze wrażenie, a już na pewno skuteczność graczy Dobrosia była na znacznie wyższym poziomie. Prowadzenie do przerwy 4-2 okazało się kluczowe, gdyż pomimo kilku nerwowych momentów po zmianie stron (chwilami Tyskie przejmowały inicjatywę na dłużej), kontrola tego widowiska nie wymknęła się "czerwonym" z rąk. Tym samym triumf 6-4 jak się rzekło pozwala (w końcu) uniknąć nerwowej walki o utrzymanie, w której bardzo niespodziewanie znalazł się zespół z Tychów. Spadek Sopickiemu i spółce raczej nie grozi, lecz mimo to brak jego drużyny w grupie z miejsc Top 5 jest sporego kalibru niespodzianką.

W bardzo ważnym momencie (dwa dni po porażce z Inwetem) na drogę zwycięstw powrócił Pub Kraken, który ogrywając Teammates ostatnie mecze rozgrywek spędzi rywalizując o medal wiosnennych zmagań. Przeciwnik pole manewru miał mocno ograniczone. Kilku bardzo ważnych w układance Jana Wleciałowskiego zawodników zabrakło, co miało swoje odzwierciedlenie na murawie. Ambitny Kaken szybko wypracował sobie zaliczkę (3-0 do przerwy), z której utrzymaniem nie było większych problemów. Zmotywowani zawodnicy Jakuba Michalika (w przypadku porażki realny był spadek do walki o utrzymanie) po zmianie stron sukcesywnie punktowali przeciwnika, który jednak (głównie dzięki Tomaszowi Wieczorkowi) prezentował się wględem pierwszych 25 minut znacznie lepiej. Koniec końców wygrana (7-3) ani na moment nie wisiała na włosku, dzięki czemu najlepszy z benieminków już wkrótce (jako jedyny z tego towarzystwa) rozpocznie batalię o medal wiosennej rywalizacji.