(

Hit 1B dla Goldenu

15.05.2019

W pojedynku dwóch najsilniejszych ekip rywalizujących o złoto w Pierwszej Lidze grupie B wielkim wygranym okazał się Golden Team, który zatrzymał marsz kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa A-TNu. Przez całe 50 minut nie można było narzekać na brak emocji. Pomimo iż "złoci" pozbawieni byli kilku kluczowych zawodników (z Łukaszem Joklem i Radosławem Szpiechem na czele), wzmocnieni (dobrze znanym z WITMEDu) Szymonem Bandurą dotrzymywali kroku faworyzowanemu przeciwnikowi. "Języczkiem u wagi" tego pojedynku były stałe fragmenty gry w większości bite przez Roberta Kocura. To właśnie po nich Golden stwarzał największe niebezpieczeństwo pod bramką Łukasza Stanika, który kilka razy zmuszony był w ten sposób wyjmować piłkę z siatki. Gdy na 10 minut przed końcem A-TN odskoczył na dwa gole różnicy (6-4) wydawało się, że trzy "oczka" są na wyciągnięcie ręki. Ambitny Golden nie dawał jednak za wygraną i to on zdominował ostatnią fazę tego pojedynku. Mikołaj Baran w 40', wspomniany Kocur w 47 i finalizacja w postaci trafienia na sam koniec przez Badurę - to wszystko przełożyło się na wygraną, która do granic zaostrza walkę o złoto w grupie B.

Nieprzyjemnego psikusa zrobili walczącym o medal Pućcie do Zmiany zawodnicy Śląska Katowice. W końcu ze swoim Prezesem Rafałem Sachą na pokładzie ambitni "ślązacy" zaprezentowali się optymalnie, jak najbardziej zasłużenie pokonując czołową siłę grupy B. Niestety, pomimo iż aktualnie zespół ten znajduje się na piątej pozycji, nie ma szans jej utrzymać. Każdy wynik dzisiejszego starcia Profi-Auto ze skupemmieszkan.eu przesunie Sachę i spółkę poza Top 5, co z pewnością jest sporego kalibru niespodzianką. Strata wielu punktów w poprzednich meczach odbija się teraz czkawką, szkoda że tak wysokiej formy nie udało się pokazać w starciach z pRRojektem czy Profi-Auto. Samo otwarcie należało do faworyta. Dwie bramki pozwoliły opanować sytuację, lecz tuż przed przerwą rozpoczął się lepszy czas przeciwnika. Na przestrzeni pierwszej i drugiej połowy Śląsk zdominował to widowisko (zrobiło się 3-2). Po wyrównaniu Bartłomieja Mączki (35') ostatnia faza tego meczu ponownie przyniosła lepszą grę "pomarańczowych". Dwa kolejne gole rozstrzygnęły to spotkanie, Pućcie do Zmiany odpowiedziało zbyt późno (50') aby móc powalczyć choćby o jeden punkt w tym przegranym ostatecznie 4-5 pojedynku.