(

Wielkie emocje w "klatce"

14.05.2019

O włos od sprawienia sporego kalibru niespodzianki był wczoraj outsider Ekstraligi S-tuning, który mierzył się z Krysławem. Dopiero po ponad pół godzinie to wcześniej bardzo zachowawcze spotkanie się otworzyło. Wszystko za sprawą Adriana Świerzego, który goalkeepera faworyta pokonał w 35 minucie. Wyrównał bardzo szybko Łukasz Wentkowski, który w kolejnej fazie tego zaciętego pojedynku wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2-1. I to właśnie osoba popularnego "Wentyla" była kluczowa jeśli chodzi o Krysław. Jego osobowość i tonowanie niepotrzebnych spięć wewnątrz drużyny okazało się kluczowe, ani na moment sytuacja nie wymknęła się w rąk. Choć powodów do nerwów faworyt miał sporo. Dwa gole Mateusza Węgrzyna sprawiły, że w ostatnie pięć minut tego meczu to S-tuning wchodził przy wyniku 3-2. Na szczęście riposta Krysława była piorunująca. Na 3-3 wyrównał Grzegorz Chodak, a kilkadziesiąt sekund później gola dającego zwycięstwo strzelił (z rzutu karnego) Tomasz Wentkowski, dzięki czemu w tym niezwykle ciężkim meczu jego ekipie udało się uniknąć niepotrzebnej straty punktów.

Sebastian Dobroś okazał się kluczowym elementem Inwetu w pojedynku z niezwykle embitnym i świetnie sobie radzącym beniaminkiem Pubem Kraken. To właśnie kapitan weteranów RED BOXu stanowił w tym meczu istną alfę i omegę, tytaniczną pracę wykonując zarówno w obronie, jak i ataku. Zanim nadeszła jednak ostatnia, decydująca faza tego meczu, nic nie wskazywało na jakiekolwiek rozstrzygnięcie. Bardzo dobra gra Arkadiusza Krawczyka utrzymywała Kraken w grze, wydawało się że jego dyspozycja w ostatecznym rozrachunku może okazać się kluczowa. Inne plany miał jednak wspomniany Dobroś. Przełom 42 i 43 minuty to jego popis, gdyż własnie wtedy dwa (kolejne, kompletujące hat-trick) trafienia wyprowadziły Inwet na prowadzenie 4-2. Co prawda Kraken nie miał zamiaru odpuszczać (Dawid Lenert w 46'), lecz w nerwowej końcówce doświadczenie przeciwnika pozwoliło utrzymać korzystny wynik, który przedłuża szanse "czerwonych" na pierwszą piątkę (w której nadal mocno trzyma się beniaminek).

Spore problemy kadrowe uniemożliwiły podjęcie walki z Europrestige zawodnikom WSD Alter Ego Pub. Tym samym podopieczni Zbigniewa Kunickiego inkasują trzy punkty, a "Kiepski" i spółka muszą pogodzić się z odjętym jednym "oczkiem".