(

Kawał widowiska w klatce

18.04.2019

Sporą niespodzianką zapachniało w klatce, w pojedynku Hunger-Bud’u z Teammates. Ci pierwsi, jak dotąd, sprawiali wrażenie grających na pół gwizdka. W tym meczu bardzo szybko musieli wrzucić piąty bieg i grać na najwyższych obrotach przez niemal całe spotkanie, bowiem już w 8 minucie Teammates wyszło na prowadzenie. Z lewej strony boiska mocny strzał oddał Kamil Chrobok i Marcin Rożek musiał wyciągać piłkę z siatki po raz pierwszy. Od tego momentu zrobiło nam się prawdziwe piłkarskie widowisko. Meczycho. Hunger-Bud grał piłkę do jakiej nas przyzwyczaił, a Teammates bardzo umiejętnie ustawiał szyki obronne, a po odbiorze piłki, szybko kontrował. Hunger-Bud często korzystał ze swojego halowego doświadczenia i próbował rozgrywać piłkę na tzw. ścianę. Po jednej z takich akcji, w 10 minucie, faulowany na linii pola karnego był Daniel Langner. Co prawda po tym stałym fragmencie gry Hunger wywalczył jedynie rzut rożny, ale ten zdołali już zamienić na bramkę. Piłka została wycofana przed pole karne do Piotra Bryka, a ten przymierzył w samo okienko bramki Wojciecha Kostorza. Minutę później mieliśmy odpowiedź Teammates. Tym razem z prawej strony boiska przymierzył Jan Wleciałowski, a zasłonięty Rożek nie był w stanie zareagować. Kolejne minuty to ataki Hunger-Bud’u, ale piłka za żadne skarby nie chciała wpaść do bramki. Mało tego, Teammates bardzo groźnie się odgryzał. Po jednej z takich kontr, piłka zatrzymała się na poprzeczce, a w kolejnej akcji kunsztem bramkarskim musiał wykazać się Marcin Rożek, ratując swój zespół. Po wielu próbach, wreszcie Łukasz Jagiełło dopiął swego i po jego strzale piłka znalazła drogę do bramki. I znów zespół Hunger-Bud’u wydawał się nieco rozkojarzony. Kolejny raz, minutę po stracie gola, ciężar ofensywnych poczynań Teammates wziął na siebie kapitan, Jan Wleciałowski, i ponownie pokonał bramkarza rywali, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, ustalając wynik pierwszych 25 minut na 3-2. Po zmianie stron, już w pierwszej akcji Łukasz Jagiełło wyrównał stan rywalizacji, który utrzymywał się przez następne 10 minut meczu. W tym czasie nie brakowało efektownych akcji, strzałów i interwencji bramkarzy. W tym okresie gry bliżej wyjścia na prowadzenie byli zawodnicy Hunger’Bud’u, lecz jak to często w piłce bywa – nie strzelisz, dostaniesz. Po rzucie rożnym dla Teammates piłka została wybita na 10 metr przed bramką Rożka, gdzie stał Kamil Chrobok. Długo się nie zastanawiając, oddał strzal z woleja pod poprzeczkę rywali i to Teammates cieszyło się z czwartej bramki. Końcówka meczu należała już w pełni do Hunger-Bud’u. Co prawda skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, ale bramki Wojciecha Szali i Michała Włodarka w końcówce spotkania dały im 3 punkty, chociaż z przebiegu meczu, zdaje się, że remis byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym.