(

34 gole w dwóch meczach

12.04.2019

Gdyby wnioski na temat meczu W.S.D. Alter Ego Pub vs MPFC wyciągać patrząc tylko na wynik (2-11), można by zadawać sobie pytanie, parafrazując piosenkę Wojciecha Gąssowskiego: „Gdzie się podział tamten W.S.D?” Z drugiej zaś strony może to MPFC są rewelacją sezonu? Jedno i drugie wydaje się być na razie zagadką, której rozwiązanie poznamy w dalszej części sezonu. Uchylając rąbka tajemnicy – W.S.D. na wczorajszym meczu stawił się w piątkę, zatem już od początku meczu MPFC grało w przewadze jednego zawodnika. Najprawdopodobniej taka sytuacja kadrowa nieco uśpiła małpki, gdyż od 3 minuty przegrywali 0-1. Indywidualną akcję po prawej stronie boiska przeprowadził Maciej Baic, zszedł do środka, uderzył lewą nogą, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z zawodników MPFC i W.S.D. objęło prowadzenie. Jedyne co w tym momencie drużyna Przemka Kempnego mogła zrobić, to cofnąć się na własną połowę i groźnie kontrować. Ta taktyka jednak nie przyniosła rezultatu. Już do przerwy małpki prowadziły 4-1, a po zmianie stron tylko zwiększały prowadzenie. Mecz finalnie zakończył się wynikiem 11-2, natomiast problemy kadrowe W.S.D. Alter Ego Pub absolutnie nie były zmartwieniem zespołu Krzysztofa Szymały. Nie zmienia to również faktu, że jest to chyba najlepszy sezon MPFC w ich historii i można w nich upatrywać czarnego konia tego sezonu.

Wszystko co najlepsze, najciekawsze i emocjonujące w meczu Golden Team z GoalBusters wydarzyło się w pierwszych 10 minutach. Od mocnego uderzenia – i to dosłownie, rozpoczął Robert Kocur. Ustawiając piłkę na środku boiska, wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego oddał silny strzał w kierunku bramki rywali. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od interweniującego obrońcy i trafiła w słupek bramki, po czym opuściła boisko. Swoją akcję od własnej bramki rozpoczął bramkarz Goalbusters, po wymianie kilku podań piłka trafiła do Aleksandra Teteli a ten długo się nie zastanawiając oddał strzał, który znalazł drogę do bramki, strzeżonej przez Mikołaja Barana. Niestety dla Goalbusters to była pierwsza i ostatnia strzelona przez nich bramka w tym meczu. Od 3 minuty prym na boisku wiodła drużyna Golden Team, a swoje ofensywne zapały udowadniała zdobywając po 10 goli w każdej połowie, a finalny wynik brzmiał 20-1.