(

SPFC nie do zatrzymania

11.04.2019

Wydawało się, że spotkanie SPFC i Szóstki Katowice/Smarthaft będzie jednym z najciekawszych widowisk tego sezonu, z uwagi na fakt że obie celem jednych i drugich jest walka o awans do Ekstraligi. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że drużyny świetnie się znają i już niejednokrotnie rywalizowały między sobą. I te wszystkie przedmeczowe spekulacje zostały potwierdzone na boisku. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo, dobrze taktycznie w obawie przed stratą bramki. Bezbramkowy wynik utrzymywał się aż do 22 minuty. Wtedy to worek z bramkami otworzył Radosław Marzec, wyprowadzając SPFC na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Serge Nahle. Siedem minut po zmianie stron strzał Artura Paska znalazł drogę do bramki i tym razem to Szóstka Katowice/Smarthaft była o pół kroku przed SPFC. Szczęście po strzelonym golu trwało 60 sekund. Stan meczu wyrównał Robert Herman, i obie drużyny znów bardziej skupiły się na tym, aby gola nie stracić. To taktyczne widowisko wydawało się mieć tylko jedno zakończenie, przeniesione rodem z podwórkowych boisk – „kto strzeli, wygrywa”. Na 6 minut przed zakończeniem spotkania Radosław Marzec zdobył drugą swoją, a trzecią dla SPFC, bramkę dającą prowadzenie 3-2 i drużyna Dawida Felisa w końcówce skupiła się na tym, aby korzystnego rezultatu nie wypuścić z rąk. Co prawda Szóstka robiła co mogła aby wywalczyć chociaż jeden punkt, jednak starania Patryka Wojaczka i jego kolegów nie przyniosły bramkowego efektu i w tym meczu musieli uznać wyższość rywali.

Z zimowego snu wybudziła się Atria. Po trzech porażkach na początku sezonu, przyszedł mecz w Energią United, w którym Atria zagrała (wreszcie) na miarę swoich możliwości. Wynik 13-3 mówi sam za siebie - czas zacząć zbierać punkty i rozpocząć walkę o górną część tabeli na zakończenie rundy zasadniczej tego sezonu. W drużynie Energii bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Pisarczyk, który zdobył 3 bramki, ale to było za mało, by chociaż przed chwilę Atria poczuła się zagrożona. Kolejne mecze, tak jednych, jak i drugich pokażą nam, czy Atria, to ta sama Atria, jaką znamy z poprzednich sezonów oraz czy zespół Energii United podniesie się po trzeciej z rzędu porażce.