(

Teammates na fali wznoszącej

11.04.2019

Od pierwszego gwizdka zespół Teammates był bardziej zdeterminowany i skuteczniejszy. Już w 6 minucie prowadził 2-0. W 16 minucie Łukasz Guzy znalazł sposób aby zdobyć bramkę kontaktową, ale końcówka pierwszej połowy znowu należała do Teammates, i na przerwę zespół ten schodził prowadząc 4-1. Tuż po zmianie stron podwyższył prowadzenie. W tym momencie do odrabiania strat wziął się Inwet. W 8 minut ze stanu 5-1 zrobiło się 5-4. Inwet ambitnie walczył o bramkę wyrównującą, jednak jedna z kontr Teammates, w 47 minucie, zakończyła się rzutem karnym. Kamil Chrobok pewnie wykorzystał tą sytuację i skompletował hat-tricka. Minutę później Daniel Kuliga zdobył bramkę na 6-5 jednak na kolejną skuteczną akcję zabrakło już czasu. Pierwsze zwycięstwo Teammates w Ekstralidze stało się faktem.

Od mocnego uderzenia rozpoczęło się starcie Hunger-Budu z S-tuning. Ci drudzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie i przez kolejny kwadrans dzielnie go bronili. Mimo niekorzystnego wyniku, do tego momentu Hunger-Bud grał bardzo spokojnie, wiedząc, że czasu na odrabianie strat jest aż nadto. Taka postawa przyniosła efekt w 16 minucie, gdy do wyrównania doprowadził Mateusz Blady. Ten sam zawodnik, dwie minuty później, wyprowadził Hunger-Bud na prowadzenie. Przed przerwą bramkarz S-tuning jeszcze dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki, a to za sprawą skutecznych strzałów Bryka i Jagiełło. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, Artur Bielanik zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalił stan rywalizacji na 4-2. Po zmianie stron obraz gry nie uległ już zmianie. Hunger-Bud kontrolował w pełni wydarzenia boiskowe. W 32 minucie Łukasz Jagiełło dołożył kolejną bramkę. Na 7 minut przed końcem Artur Bielanik zdołał skompletować hat-tricka, ale to było wszystko co mogli ugrać zawodnicy S-tuning, ostatecznie przegrywając 3-5.