(

Stalowe nerwy Grupy Zarmen

09.04.2019

Pozycję wicelidera grupy A Pierwszej Ligi wywalczyła sobie wczoraj GRUPA ZARMEN, która w dramatycznych okolicznościach pokonała OldStars Team. Pomimo iż to zespół Tomasza Nolewajki otwarł wynik tych zawodów (na listę strzelców wpisał się Dawid Cajza), z czasem kontrolę nad meczem zaczęli przejmować przeciwnicy. Wynik na 1-1 wyrównał jeszcze przed przerwą Marcin Siekiera, a bohaterem drugiej odsłony bardzo długo był Sebastian Szczęsny. To jego bramki wyprowadzały OldStarsów na prowadzenie (2-1 i 3-2), a gdyby skuteczność całej drużyny była jeszcze na nieco wyższym poziomie - mecz ten zostałby "zamknięty" bardzo szybko. A tak Grupa cały czas pozostawała w grze i w ostatniej fazie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnie trzy minuty wstrząsnęły Siekierą i spółką. Najpierw do wyrównania doprowadził Szymon Janik (47') a w jednej z ostatnich akcji meczu decydującą bramkę zdobył Marek Trembaczowski, dzięki czemu jego drużyna mogła chwilę później cieszyć się z jakże cennego kompletu punktów.

Kolejny mecz w ostatnich tygodniach wygrali zawodnicy SPFC, którzy po cichu stają się ważnym rozgrywającym strefy medalowej w grupie A. Pojedynek z nie potrafiącą póki co zaskoczyć Pizzerią Czaplomania był dla Felisa i spółki prawdziwą drogą przez mękę. Lepiej w pierwszą połowę weszli gracze Damiana Adamusa (który sam również wpisał się na listę strzelców), Sports Pub w ostatniej chwili zdołał zatrzymać szturm przeciwnika - remis 2-2 ratując tuż przed przerwą (Robert Herman). Wszystko co najciekawsze miało miejsce na około 10 minut przed końcowym gwizdkiem. Gdy bramki numer 3 i 4 strzelili Herman i Radosław Marzec wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Błyskawiczna riposta Arakdiusza Knapika pozostawiła ten mecz otwartym i aż do ostatniego gwizdka SPFC musiało drżeć o wynik. Koniec końców udało się obronić przed atakami Pizzerii, dzięki czemu kolejne trzy podniesione z murawy punkty stały się faktem.

Żadnych problemów nie sprawili Pryzmatowi Zabrze reprezentanci Rockwell Automation. Od samego początku faworyt zdominował przeciwnika, sukcesywnie budując przewagę bramkową. Wyraźnie było widać różnicę kilku klas, już na zmianę stron drużyny schodziły przy wyniku 8-1. Nie był to jednak koniec gehenny Rockwellu. Drugie 25 minut to jeszcze więcej straconych bramek, koniec końców wyliczanka stanęła na poziomie 22-2. Meczem tym Pryzmat wykonał... ogromny krok ku nagrodzie za najlepszy atak. Indywidualnie Patryk Wróbel mocno wywindował swoje szanse na koronę króla strzelców, gdyż ciężko przypuszczać aby tak mimo wszystko mocna drużyna jak Rockwell w kolejnych meczach powtórzyła taką wpadkę.

W końcu przełamał się Śląsk Katowice, który pokonał Finimondo 9-2. Tym samym drużyna Michała Ponińskiego nie zdołała przedłużyć swojej passy zwycięstw, która zakończyła sie tuż po ograniu w bardzo dobrym stylu GoalBustersów. Pierwsze 25 minut to wyrównany bój, którego najjaśniejszym aktorem był Dawid Kuliński. To on strzelał bramki na 1-0 i 3-1, co przy jego stylu gry (raczej operuje bliżej swojej bramki) w pełni oddaje wartość dodaną całej drużynie. Bardzo ciekawie stało się po zmianie stron, gdyż kontakt Finimondo pozwolił złapać Mateusz Szefer. I gdy jego koledzy uwierzyli w możliwość dogonienia "ślązaków", do pracy zabrał się Kamil Bartoszek. Wieloletni lider drużyny Rafała Sachy strzeli trzy z czterech kolejnych bramek, które zakończyły jakiekolwiek emocje w tym meczu. Podłamani takim obrotem sprawy zawodnicy Ponińskiego nie podjęli już walki, koniec końców do finalnego gwizdka kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy Śląska.