(

Kraken odpalił

09.04.2019

W chyba najmniej spodziewanym momencie swoje pierwsze ekstraligowe punkty zainkasował Pub Kraken. Do starcia z będącymi na fali (dwie wygrane z rzędu) zawodnikami Tyskich Browarów Książęcych podchodził on z pozycji outsidera, lecz bardzo szybko wydarzenia boiskowe zmieniły te akcenty. Pierwsze 25 minut to istny pokaz siły ofensywnej beniaminka. Młodzi zawodnicy Jakuba Michalika robili bardzo dużo "szumu" w szeregach przeciwnika, który wyraźnie tego wieczoru nie był sobą. Tyszanie na pewno nie spodziewali się, że do przerwy będą przegrywać już 1-4. Ich gra daleka była od optymalnej, a na domiar złego dosłownie chwilę po wznowieniu gry Arkadiusz Krawczyk podwyższył jeszcze wynik. Co prawda Janusz Małek szybko odpowiedział, lecz grający jak w transie Kraken w oka mgnieniu ponownie wyśrubował rezultat - nie pozostawiając żadnych złudzeń kto tego wieczora jest lepszy. Ostatecznie starcie to kończy się sensacyjnym 8-3, z ogromną ciekawością będzie trzeba się przyglądać kolejnym meczom Pubu, jak również i... Tyskim, czy wczorajsza wpadka była jednorazowa, czy jest zapowiedzią poważniejszego kryzysu tego doświadczonego zespołu.

Kolejny ważny mecz wygrał Krysław S.C. Tuż po minimalnej porażce z HUNGER-BUDem, wczoraj wieczorem okazał się on lepszy od Europrestgie, choć zaznczyć trzeba, że pojedynek z mistrzem nie należał do łatwych. Przez swoją zdecydowaną większość był bardzo wyrównany, a wynik oscylował w okolicach remisu. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący w barwach ekipy Zbigniewa Kunickiego, kolejny z zaciągu ex. reprezentantów SM Górnik Kokociniec, Tomasz Łukowicz. Strzelił on obie bramki w pierwszej połowie, ta ostatnia ("do szatni") ustaliła wynik do przerwy na 2-2. Gdy w 34 minucie do siatki Krysławu trafił Paweł Hajduk, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę jego drużyny. Niestety, od tego momentu to rywal zdominował wydarzenia w "klatce". Cztery kolejne bramki bez odpowiedzi ze strony Europrestige przesądziły o finalnych rozstrzygnięciach (6-4), dzięki którym faworyt potwierdził swoją doskonałą (tylko jedna porażka) pozycję wyjściową na tym etapie sezonu.