(

Inauguracja na Szóstkę

12.03.2019

Na inauguracyjny mecz, sezonu Wiosna 2019 Katowickiej Ligi Piłkarskich Szóstek Red Box, stawiły się drużyny Szóstki Katowice/Smarthaft oraz Pizzerii Czaplomania. Oba zespoły, nie zrażone warunkami atmosferycznymi, przystąpiły do spotkania z dwoma zawodnikami na ławkach rezerwowych oraz świetnie obstawionymi pozycjami bramkarza. W Szóstce Katowice/Smarthaft zadebiutował Damian Klimczak, który przezimował sezon halowy w FC Hollywood, natomiast jego vis a vis – Piotr Modrzyński zaliczył rewelacyjny sezon halowy w drużynie FC Zawodzie.

Pierwszy skapitulował Klimczak. W ósmej minucie Tomasz Tajer zdobył pierwszą bramkę dla Pizzerii Czaplomania oraz pierwszą bramkę tego sezonu.

Radość drużyny Damiana Adamusa nie trwała jednak długo. W 10 minucie wyrównał Patryk Wojaczek, po czym Szóstka ruszyła do odważniejszych ataków.

Piotr Modrzyński dwoił się i troił między słupkami Pizzerii, a jak nie on, to w sukurs przychodziła poprzeczka, jednak na minutę przed przerwą Dominik Micor znalazł sposób, aby umieścić piłkę w siatce. Druga połowa rozpoczęła się od podwyższeniem prowadzenia Szóstki Katowice/Smarthaft, po bramce Serga Nahle, a następnie byliśmy świadkami małego ping-ponga w wykonaniu obu drużyn.

Na bramkę Rafała Kowalskiego (Szóstka Katowice/Smarthaft), od razu po wznowieniu gry odpowiedział Tomasz Tajer (Pizzeria Czaplomania), a po bramce Adama Piekorza (Szóstka Katowice/Smarthaft), odpowiedział Arkadiusz Knapik (Pizzeria Czaplomania) i wynik brzmiał 5-3 dla Szóstki.

Od tego momentu Pizzeria opadła z sił, a na boisku bardzo wyraźnie zaznaczyła się przewaga Szóstki Katowice/Smarthaft. Zawodnicy Patryka Wojaczka szybko udokumentowali to strzelając kolejne bramki. W odstępie jednej minuty, dwie bramki zdobył Artur Pasek, poprawił Przemysław Choroś czym przypieczętował pierwsze 3 punkty dla Szóstki Katowice/Smarthaft.

Przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na otarcie łez dla Pizzerii Czaplomania zdobył jeszcze Paweł Gwóźdź, czym ustalił wynik spotkania na 8-4.