(

Piątki weekendu

11.02.2019

Piątka kolejki - Extraliga:

Michał Lip (Katowice Internationals i ClubJU) – Co prawda ClubJU wysoko przegrało z Szóstką Katowice, natomiast Michał bronił tylko w pierwszej połowie tego spotkania, która zakończyła się wynikiem 3-3, głównie dzięki jego świetnej postawie.  W drugiej połowie wsparł swoich kolegów grą w polu i nawet zdobył bramkę.

Dominik Micor (Szóstka Katowice/Power Partners) – nie codziennie strzela się aż 4 bramki rywalom. Dominik tego dnia był nie do zatrzymania. W duecie z Serge Nahle rozmontowali ClubJU, wygrywając 10-4.

Serge Nahle (Szóstka Katowice/Power Partners) – Serge w każdym meczu jest jedną z najjaśniejszych postaci w zespole Szóstki. Nie inaczej było w minion weekend. Swoją świetną dyspozycję potwierdził aplikując rywalom 4 gole i tworząc świetny duet z Dominikiem Micorem.

Paweł Kabut (Inwet) – bardzo dobre zawody Pawła w meczu kolejkii Ekstraligi. W starciu z zawsze groźnym W.S.D. to on był motorem napędowym drużyny. Skompletował hat-tricka i w tym samym pomógł Danielowi Kulidze.

Michał Michalak (Tyskie Browary Książęce) – kapitan tej piątki tygodnia. Śmiało można określić go ojcem zwycięstwa nad Yellow Submarine (3-1). W piątek minucie otwarłwynik spotkania, a przez reszte jego trwania rządził i dzielił.

Piątka kolejki - I Liga:

Jan Szymkowiak (MPFC)Spisał się na medal w hitowym starciu z Auto-Skup Fortis, niejednokrotnie ratując „Małpki” przed stratą bramki. Wygrał wszystkie pojedynki 1vs1 stając oko w oko chociażby z Robertem Kocurem czy Radkiem Szpiechem.

Łukasz Krakowski (FC Siemce) swój świetny występ zwieńczył dopiero w 37 i 39 minucie, zdobywając dwa gole. Niestety nie przełożyło się to na jakąkolwiek zdobycz punktową. I chociaż Łukasz pokazał kawał solidnej, dokładnej i technicznej piłki, jego zespół musiał uznać wyższość FC Hollywood (5-6).

Damian Lewandowski (FC Zawodzie) – 4 minuty wystarczyły mu, aby skompletować hat-tricka. Pod koniec spotkania postawił kropkę nad i, w zwycięskim starciu przecisko Wolnym Strzelcom. Dzięki jego czterem trafieniom FC Zawodzie wskoczyło na drugie miejsce w tabeli i pozostaje w walce o medale.

Łukasz Todorski (MPFC) – motor napędowy ofensywnych poczynań „Małpek”. Bierze udział praktycznie w każdej akcji pod bramką rywali, często samodzielnie je wykańczając. Nie inaczej było w starciu z Auto-Skup Fortis, w którym ustrzelił hat-tricka.

Tomasz Ornatowski (Wolni Strzelcy) – biegał, kiwał, strzelał – gdyby mógł to pewnie sam sobie by asystował. Niestety, w pojedynkę udało mu się tylko zdobyć honorowe trafienie dla swojego zespołu w starciu z FC Zawodzie, przegranym ostatecznie 1-8.