(

Weekend w I Lidze

11.02.2019

Rozpoczęliśmy zmagania w drugiej części sezonu RED BOX Śląskiej Lidze Halowej. Drużyny przystąpiły do zmagań podzielone na Extra i Pierwszą Ligę.

W najciekawszym spotkaniu I Ligi, meczu o „6 punktów” MPFC pokonało Auto-Skup Fortis 6-2. Pozwoliło to „Małpkom” wskoczyć na fotel lidera, tym samym pozostawiając drużynie Roberta Kocura wyłącznie matematyczne szanse na triumf w tym sezonie.

FC Siemce – FC Hollywood 5-6 (2-2)

Krakowski 2, Tunk 2, Rurański – Kobus, Grabowski, Siekiera, Serzysko 2, Zając

Od mocnego uderzenia rozpoczęły się zmagania w I Lidze w sobotnie przedpołudnie. Chociaż wydawało się, że to FC Siemce lepiej weszły w ten mecz, uzyskując optyczną przewagę od początku spotkania, to wynik brzmiał 0-2 dla FC Hollywood. Gole Tomasza Serzysko i Ryszarda Zająca, kolejno w 2 i 12 minucie wylały kubeł zimnej wody na zapalone głowy rywali. Od tego momentu mecz nieco się wyrównał, a FC Siemce dużo uważniej podchodziło do wykańczania stwarzanych sobie okazji i to przyniosło efekt. Najpierw, w 15 minucie, Mateusz Rurański zwieńczył swój bardzo dobry występ golem na 1-2, a 4 minuty później Michał Tunk doprowadził do remisu. Przerwę lepiej wykorzystali zawodnicy FC Hollywood. Kapitan - Marcin Siekiera w krótkich, żołnierskich słowach wyjaśnił swoim kolegom błędy z końcówki pierwszej połowy i dał kilka wskazówek na drugą część spotkania. Wystarczyły 4 minuty, aby przekuć słowa w czyny. Duet Serzysko – Kobus dwukrotnie rozmontowali szyki obronne rywali i wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 2-4, co ponownie uspokoiło zawodników w czarnych trykotach. Do głosu coraz częściej dochodzili zawodnicy FC Siemce. W 30 minucie po indywidualnej akcji Martin Gołman wywalczył rzut karny. Sam poszkodowany od razu chwycił futbolówkę i… spudłował, a jak wszyscy wiemy, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nie inaczej było w tym przypadku. W 33 minucie Grzegorz Grabowski strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie Hollywood’u na 2-5, i gdy wydawało się, że to zdarzenie zamknie mecz, FC Siemce rzuciło do ataku wszelkie możliwe ofensywne atuty. W 34 minucie Michał Tunk strzela na 3-5. Na to zdarzenie FC Hollywood jeszcze odpowiedział za sprawą bramki Marcina Siekiery. Natomiast do końcowej syreny w natarciu był już tylko zespół z Siemianowic. Świetnie dysponowany tego dnia Łukasz Krakowski zdobył 4 i 5 bramkę dla swojego zespołu, ustalając wynik spotkania na 5-6. Na więcej zabrakło już czasu i finalnie do FC Hollywood zgarnia pełną pulę.

MPFC – Auto-Skup Fortis 6-2 (1-0)

Karkowski, Todorski 3, Szymała, Todt – Kurek, Cieślak

Kolejny mecz w tym sezonie, gdzie końcowy wynik nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia. Zobaczyliśmy naprawdę dobry i szybki mecz, a w nim dwa oblicza drużyny Auto-Skup Fortis. W pierwszej połowie to podopieczni Roberta Kocura mieli lekką przewagę, na ich nieszczęście nie udało się udokumentować tego zdobyczą bramkową, a to za sprawą Jana Szymkowiaka – bramkarza „Małpek”. Pozostając wśród zwierząt, można powiedzieć, że był to dla niego „dzień konia” i ani Wróbel ani Baran ani nawet Kocur nie zmusili go do kapitulacji.  Dwoił się i troił między słupkami i to dzięki niemu MPFC wyszło z tego meczu obronną ręką. Dopiero przy wyniku 4-0, pierwszy raz musiał wyciągać piłkę z siatki. W 30 minucie Damian Kurek i w 34 – Dominik Cieślak znaleźli sposób. Niestety dla Auto-Skup Fortis, to było za mało na świetnie dysponowane MPFC. Na domiar złego od 24 minuty Fortis musiał radzić sobie bez Adama Mróza (2x żółta kartka), a co za tym idzie – również bez zmian. I właśnie w tym wydarzeniu upatrywałbym usprawiedliwienie dla końcowego wyniku. Choć pierwsza połowa nie obfitowała w bramki, druga część meczu w pełni nam to zrekompensowała. Pojedyncze trafienia Karkowskiego, Szymały i Todta oraz hat-trick najlepszego strzelca I Ligi – Łukasza Todorskiego sprawiły, że to Auto-Skup Fortis musiał opuścić halę na tarczy.

FC Zawodzie – Wolni Strzelcy 8-1 (2-1)

Adamus, Lewandowski 4, Rygol, Kaczówka, Kowalski – Ornatowski

Choć Ekstraliga była dla Zawodzia na wyciągnięcie ręki, to, po sensacyjnej porażce z zespołem FC Siemce, ostatecznie wylądowali w I Lidze. Tutaj uchodzić będą za jednego z faworytów. W pierwszym pojedynku drugiej części sezonu naprzeciw stanęła drużyna Wolnych Strzelców. I chyba słowo „stanęła” będzie najodpowiedniejsze. Zwłaszcza przechodząc do opisu drugich dwudziestu minut tego meczu, bo w niej właśnie zobaczyliśmy spektakl jednego aktora. „Zagraj to jeszcze raz, Sam” w wykonaniu Damiana Lewandowskiego. Najpierw hat-trick w 4 minuty (między 23 a 27 minutą), a następnie przypieczętowanie pewnego zwycięstwa golem na 5 minut przed końcem spotkania. Sytuację Wolnych Strzelców w tym meczu dodatkowo komplikował brak nominalnego bramkarza.