Rozpoczęliśmy zmagania w drugiej części sezonu RED BOX Śląskiej Lidze Halowej. Drużyny przystąpiły do zmagań podzielone na Extra i Pierwszą Ligę.

W Extralidze obyło się bez niespodzianek. Szóstka Katowice, Tyskie Browary Książęce i A-TN zdobyli po 3 punkty, zachowując status quo w górnej części tabeli.

Po nieudanym początku sezonu wiatru w żagle nabrał Inwet. Rzutem na taśmę znalazł się w Extralidze a w miniony weekend pewnie pokonał W.S.D.

Tyskie Browary Książęce – Yellow Submarine 3-1 (2-0)

Twardowski, Michalak, Sopicki – Osuch D.

Dogonić A-TN. Takie zadanie m.in. przed Tyskimi Browarami Książęcymi w drugiej części sezonu, w której nie będzie łatwych meczy. Pierwszy z czterech kroków to pokonać Yellow Submarine, który też nie bez ambicji i celów przystępował do tego spotkania. Mecz można podsumować zwycięstwem doświadczenia z młodością. Panowie z Tyskich przyzwyczaili nas już do gry na swoim, niezmiennym, stabilnym poziomie, bez zbytniego forsowania tempa, z poszanowaniem piłki, pewnie z tyłu i do bólu skutecznie z przodu. Nie inny obraz spotkania można było zobaczyć w niedzielne przedpołudnie. Tyszanie kontrole nad meczem mieli od pierwszej do ostatniej minuty, przy tym wyprowadzili trzy sierpowe ciosy, na które Żółta Łódź Podwodna odpowiedziała tylko trafieniem Daniela Osucha w końcówce spotkania.

W.S.D. Alter Ego Pub – Inwet 2-8 (2-3)

Stachowiak, Stefaniak – Kabut 3, Kuliga 3, Wronowski 2

Barteczka/Kempny – Tkacz, Pogoda, Sosnowski, Malik – tak na co dzień wygląda pierwszy garnitur W.S.D Alter Ego Pub. Z wyżej wymienionych zawodników w niedzielne popołudnie na hali przy ul. Spółdzielczości zjawił się tylko kapitan drużyny, Przemysław Kempny. W.S.D. pozbawione zębów trzonowych nie było w stanie przeciwstawić się rozpędzonemu Inwetowi. I chociaż do przerwy wynik brzmiał tylko 3-2 dla drużyny w czerwonych strojach, to w drugiej połowie Inwet nie pozostawił na W.S.D. suchej nitki wygrywając ostatecznie 8-2. Największy udział miał w tym duet Kabut – Kuliga, którzy strzelili po 3 gole. Dwa trafienia dołożył Andrzej Wronowski, co ciekawe – drugą swoją bramkę zdobył strzałem głową.

Katowice Internationals i ClubJU – Szóstka Katowice/Power Partners 4-10 (3-3)

Kincel, Szilagy, Lip, Lamlih – Nahle 4, Micor 4, Wojaczek 2

Demony przeszłości powróciły do ClubJU. Mowa o trudnych końcówkach spotkań tej drużyny co po części wynika z braku sił lub problemem z ich rozłożeniem na pełne 40 minut. Mecz ten bowiem rozpoczął się od wymiany ciosób. Już po 9 minutach na tablicy widniał wynik 2-2, a przed przerwą obie drużyny dołożyły jeszcze po jednym trafieniu. Na drugą połowę jednak wyszła tylko Szóstka Katowice/Power Partners, ClubJU jakby został w blokach. Serge Nahle (4), Patryk Wojaczek (2) i najlepszy tego dnia na hali Dominik Micor (4) rozstrzelali ClubJU aż 10-4. Dodać należy, że z początkiem rywalizacji w Ekstralidze obie drużyny plasują się po przeciwległych biegunach tabeli i w tym wypadku faworyt potwierdził swoją siłę.

A-TN – WITMED 5-0 (walkower)

Z uwagi na plagę kontuzji, zespół WITMED’u nie mógł podjąć rękawicy z aktualnym liderem Ekstraligi.