WYSTARTOWAŁY JUŻ WSZYSTKIE ZESPOŁY !!!

06.01.2019

RED BOX – POZNAŃSKA LIGA HALOWA

SOBOTA 5 STYCZNIA

W sobotę 5 stycznia w ,,Red Box – Poznańskiej Lidze Halowej” rozegrano aż 8 ligowych pojedynków. Swoją zimową, piłkarską przygodę rozpoczęły w ten weekend zespoły Dziki Crew Poznań, Red Box oraz Propex Poznań. I był to debiut dla tych ekip bardzo udany, bowiem w 6 rozegranych meczach, wygrały aż 5 z nich. W przyszły weekend 12/13 stycznia rozegrane zostanie kolejnych 12 ligowych pojedynków. W sobotę grać będziemy w godzinach 14:00 – 20:00 (8 meczy), natomiast w niedzielę rywalizować będziemy w godzinach 16:30 – 19:30 (4 mecze). Tak więc ligowa rywalizacja rozkręca się z tygodnia na tydzień.

WYNIKI SOBOTNICH POJEDYNKÓW:

Dziki Crew Poznań – Tornado Tarnowo 12:1 (7:0)
Dziki Crew Poznań: Mateusz Styczyński 6, Filip Pawlaczyk 3, Mateusz Kozłowski 2, Paweł Grabia 1
Tornado Tarnowo: Krzysztof Kledzik

DeBeściak: MATEUSZ STYCZYŃSKI (Dziki Crew Poznań) – Mateusz pokazał w tym pojedynku bardzo dobre wyszkolenie techniczne, szybkość oraz przede wszystkim fantastyczne umiejętności snajperskie. Pokonał on bramkarza rywala aż 6 razy. Staje sie on jednym z głównych kandydatów do walki o tytuł Króla Strzelców.

Surowej lekcji szybkiego, nowoczesnego futbolu udzieliła zespołowi Tornado Tarnowo, ekipa Dziki Crew Poznań. Od samego początku tego spotkania inicjatywa i piłkarska przewaga należała do tych drugich. Już do przerwy mecz ten był już praktycznie rozstrzygnięty. Gracze Dziki Crew prowadzili już bowiem 7:0. Końcowe zwycięstwo 12:1 nie pozostawia żadnych złudzeń, kto dyktował warunki w tym meczu.

Kosbud Oborniki – PAG 8:1 (4:1)
Kosbud Oborniki: Norbert Wierzbicki, Mikołaj Adamski po 2, Szymon Turostowski, Dominik Adamczyk, Kacper Puszko, Marcin Pyrzowski po 1
PAG: Szymon Czerwiński 1

DeBeściak: NORBERT WIERZBICKI (Kosbud Oborniki) - gracz niezwykle kreatywny. Doskonały przegląd pola, potrafi dokładnie i celnie dograć piłkę kolegom z zespołu. Sędzia prowadzący te zawody docenił piłkarskie umiejętności Norberta, wybierając go najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu.

Wydawało się, że będzie to spotkanie bardziej wyrównane i zacięte. Jednak tym razem doświadczona drużyna PAG po prostu nie dała rady. Jeden z faworytów zimowych zmagań, ekipa Kosbud Oborniki zdecydowanie i pewnie ich wypunktowała.

Dziki Crew Poznań – Garbatka 7:4 (3:3)
Dziki Crew Poznań: Mateusz Styczyński 3, Damian Kozłowski 2, Mateusz Kozłowski, Filip Pawlaczyk po 1
Garbatka: Krystian Krystkowiak, Gracjan Olech po 2

Żółte kartki: Dariusz Kaczmarek (Dziki Crew Poznań), Remigiusz Grzechowiak (Garbatka)

DeBeściak: DAMIAN KOZŁOWSKI (Dziki Crew Poznań) - Damian wnosi do zespołu tak niezbędną jakość. Jest to typ zawodnika, którego potrzebuje każda drużyna. Potrafi poderwać i zmobilizować chłopaków z drużyny do walki. Pomagają mu w tym zdecydowanie bardzo wysokie umiejętności typowo piłkarskie.

Bardzo wyrównane i pełne emocji widowisko piłkarskie. Aż czterokrotnie (do stanu 4:3) na prowadzenie jedną bramką wychodzili w tym meczu młodzi piłkarze Garbatki, którzy rozgrywali jedno ze swoich najlepszych spotkań. Jednak w końcówce meczu górę wzięło większe piłkarskie doświadczenie zespołu Dziki Crew, którzy wygrał ostatecznie 7:4. Obydwa zespoły pozostawiły jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Zanotowaliśmy udany debiut drużyny Dziki Crew, która na samym starcie wygrała dwa mecze i zanotowała na swoim koncie 6 cennych punktów.

Propex Poznań – Tornado Tarnowo 3:1 (1:0)
Propex Poznań: Sebastan Polody, Przemysław Halasz, Adam Kubis po 1
Tornado Tarnowo: Marcin Promiński 1

Żółta kartka: Oskar Witkowski (Tornado Tarnowo)

DeBeściak: PRZEMYSŁAW HALASZ (Propex Poznań) - bardzo dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika. Doskonałe wyszkolenie techniczne i szybkość. Znakomity przegląd pola. Każde jego dojście do piłki potwierdzało jego wielki piłkarski talent i umiejętności.

Udany debiut w lidze halowej zespołu Propex Poznań. Choć musieli się oni na te 3 cenne punkty mocno napracować. Bowiem ekipa Tornado Tarnowo zagrała również bardzo dobre zawody. Zacięta walka i duże piłkarskie emocje obserwowaliśmy przez pełne 40 minut gry. Tym razem piłkarskie szczęście było jednak po stronie Propexu Poznań.

Reakcja – Restauracja Marcus Oborniki 1:1 (0:1)
Reakcja: Norbert Jabłoński 1
Restauracja Marcus Oborniki: Przemysław Latosi 1

DeBeściak: TOMASZ KUBIAK (Restauracja Marcus Oborniki) - Tomek bronił w tym pojedynku wyśmienicie, kilkakrotnie broniąc piłki, które wydawało się, że nieuchronnie wylądują w jego bramce. Był zdecydowanie najjaśniejszym punktem swojej drużyny.

Najbardziej emocjonujące sobotnie spotkanie. Cóż za walka, cóż za emocje. Pierwsze skrzypce w swoich zespołach zagrali zdecydowanie obaj bramkarze. Po pierwszej połowie na minimalnym prowadzeniu 1:0 była Restauracja Marcus. Grająca z wielką ambicją i determinacją ekipa Reakcji doprowadziła w drugiej połowie do wyrównania 1:1. I takim właśnie wynikiem zakończył się ten niezwykle ciekawy pojedynek.

Red Box – Propex Poznań 5:3 (2:1)
Red Box: Mikołaj Szafer 2, Szymon Galasiński, Patryk Schulz, Mariusz Nowacki po 1
Propex Poznań: Damian Krzyżaniak 2, Sebastan Polody 1

Czerwona kartka: Sebastian Polody (Propex Poznań)
Żółta kartka: Damian Krzyżaniak (Propex Poznań)

DeBeściak: MIKOŁAJ SZAFER (Red Box) - bardzo dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika. Mikołaj posiada doskonałe wyszkolenie techniczne i szybkość. Ma on również bardzo dobry przegląd pola. Zdobywca 2 niezwykle ważnych i istotnych, co do końcowego wyniku, bramek.

Bardzo zacięty i wyrównany mecz godnych siebie rywali. Red Box dość szybko wyszedł na prowadzenie 2:0, jednak już do przerwy Propex zdobył bramkę kontaktową. Na początku drugiej odsłony tego pojedynku Red Box zdobył kolejna bramkę i odskoczył na 3:1. Jednak Propex, strzelając drugą bramkę, ponownie złapał ,,kontakt”. Co więcej stworzyli oni sobie kilka kolejnych doskonałych sytuacji strzeleckich, które niestety nie wykorzystali i nie doprowadzili do remisu. Red Box ostatecznie pokonał po wyrównanej walce Propex 5:3. Cieniem na tym pojedynku kładzie się niestety fatalna postawa i zachowanie zawodnika Propexu – Sebastiana Polodego, za które ukarany on został czerwoną kartką i osłabił swoją drużynę do końca meczu.

Restauracja Marcus Oborniki – FC Grunwald 5:1 (1:0)
Restauracja Marcus Oborniki: Bartosz Machura 3, Serhii Dmitrev, Jan Wierzbiński po 1
FC Grunwald: Łukasz Bagrowski 1

DeBeściak: BARTOSZ MACHURA (Restauracja Marcus Oborniki) - bardzo dobry mecz w wykonaniu tego zawodnika. Wielka dynamika poczynań na boisku. Do tego bardzo dobry snajper, który potrafi jednak również, w dogodnej sytuacji, dograć piłkę do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. Zdobywca 3 ważnych bramek.

Piękna i niesamowita, wyrównana walka. Po pierwszej połowie na minimalnym prowadzeniu 1:0 znajdowali się gracze Marcusa. FC Grunwald jednak pięknie cały czas walczył. Przy prowadzeniu 2:0 graczy z Obornik w drugiej połowie meczu, FC Grunwald po celnym uderzeniu Łukasza Bagrowskiego zdobyli bramkę kontaktową, pokonując nareszcie rewelacyjnie spisującego się w bramce Marcusa – Tomka Kubiaka, który bronił dosłownie ,,wszystko”. Zawodnicy FC Grunwald postawili wszystko na jedną kartę. Ruszyli do szalonych ataków. Do których bardzo dobrze włączał się również ich bramkarz. Jednak ich super ofensywna postawa, nie przyniosła oczekiwanych skutków, co więcej w samej końcówce meczu zostali oni niestety kilka razy skutecznie skontrowani.

Red Box – Reakcja 6:1 (2:1)
Red Box: Filip Paszkiewicz 3, Mikołaj Szafer 2, Piotr Kudelski 1
Reakcja: Piotr Stencel 1

DeBeściak: FILIP PASZKIEWICZ (Red Box) - zdobywca 3 niezwykle ważnych i istotnych bramek. Filip był bardzo ,,jasną” postacią tego wyrównanego pojedynku. Dobra technika użytkowa i doskonały przegląd pola są jego dużymi piłkarskimi atutami.

Drugie, sobotnie zwycięstwo zespołu Red Box, który w pojedynku z Reakcją dość szybko wyszedł na prowadzenie 2:0. Jednak jeszcze przed przerwą, po super subtelnym, technicznym uderzeniu, zdecydowanie najlepszego gracza w swojej drużynie – Piotra Stencela, zdobyli oni bramkę kontaktową. Druga połowa była bardzo wyrównana, jednak bramki zdobywał już wyłącznie Red Box, który wygrał ostatecznie, niezasłużenie wysoko 6:1. Gracze Reakcji muszą zdecydowanie poprawić swoją skuteczność w wykańczaniu stwarzanych przez siebie niezliczonych sytuacji strzeleckich.

Na zdjęciu: zespół KOSBUD OBORNIKI

x x x

Organizator ,,Red Box – Poznańskiej Lidze Halowej” informuje, że możliwe jest jeszcze zgłoszenie swojej drużyny i dołączenie się do halowej rywalizacji. Listę zgłoszeń zamykamy ostatecznie w poniedziałek 7 stycznia o godzinie 22:00.