(

Tyskie wracają do gry

09.11.2018

Nie udało się graczom WITMEDu do starcia z Browarami Tyskimi podejść równie efektownie jak dzień wcześniej z MPFC. Kadra Michała Wity przetrzebiona jest kontuzjami i wczorajsze starcie z tyszanami było jednym z takich, gdzie luki kadrowe trzeba było "łatać" kim się da. I niestety w odróżnieniu od meczu środowego, tym razem to rywal okazał się silniejszy. Pełna mobilizacja Sopickiego i spółki nie była przypadkowa, gdyż dwa przegrane mecze z rzędu mocno zawęziły możliwości Browarów jeśli chodzi o utrzymanie się w czubie tabeli. Po końcowym gwizdku to jednak tyszanie mogli cieszyć się z kompletu punktów, które praktycznie zapewniają "pudło" temu zasłużonemu w RED BOXie klubowi. Jedynie na początku drugiej połowy WITMED miał realną szansę na doścignięcie przeciwnika. Po bramce kapitana Wity zrobiło się 2-3, lecz bardzo szybko duet Grzegorz Chrząścik - Michał Michalak wyprowadził swój zespół na bezpieczne prowadzenie. I już do końcowego gwizdka nic nie zagroziło Tyskim. Finalnie wygrywają oni 8-3 i w spokoju mogą przygotowywać się do zwieńczenia jesieni pojedynkiem z MPFC i zaplanowanego na przyszły piątek finału Pucharu Ligi (z A-TNem).

Bardzo ambitnie walczący o pierwsze punkty w RED BOXie GoalBusters był w drugiej połowie bardzo bliski dogonienia mającego sporą przewagę Geo-Profit, lecz finalnie to ekipa Marcina Borkiewicza opanowała chwilową niemoc, niepodzielnie dominując w ostatniej fazie tego pojedynku. Już samo otwarcie pokazało niezłą formę podopiecznych Dariusza Nowaka. To właśnie kapitan rozpoczął strzelanie, szkoda że tak szybko jak udało się wypracować prowadzenie (2-0, a potem 3-1), równie błyskawicznie Geo-Profit opanował sytuację. Do przerwy faworyt prowadził już... 5-3, kryzys notując chwilę później - kiedy to z 6-3, w oka mgnieniu zrobiło się 6-5. Bramka Szymona Raka uspokoiła nerwową sytuację, a ostatnie minuty to jak się rzekło dominacja tego zespołu. W triumfie 10-5 największy udział mieli Tomasz Wietrzyński i Patryk Nowakowski, którzy do spółki zaaplikowali GoalBusters siedem bramek.