(

Pub Kraken traci punkty

06.11.2018

Oddala się perspektywa mistrzostwa Pierwszej Ligi grupy B Pubowi Kraken, który tuż przed hitowym starciem z liderem Restauracją Sztolnia - stracił punkty z Pućcie do Zmiany. Drużyna Bartłomieja Mączki postarała się o niespodziankę, lecz nawet ważniejsza od jednego zdobytego punktu jest dobra forma, która na pewno przyda się w kluczowych bojach o medal jesiennej rywalizacji. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, druga rozpoczęła się od istnego trzęsienia ziemii. Gol Piotra Łojka (27') wyprowadził jego zespół na prowadzenie, lecz błyskawicznie Pub Kraken zdołał wyrównać. Gola na 1-1 zdobył Dawid Lenert i jak się później okazało... była to bramka ustalająca wynik tego zaciętego pojedynku. W ostatniej swojej fazie dobre sytuacje na zwycięskie trafienie mieli i jedni i drudzy, lecz ostatecznie nikt nie potrafił postawić kropki nad "i". Tym samym wspomniany jutrzejszy bój z Restauracją Sztolnia jest dla Podgórskiego i spółki bojem o wszystko, natomiast przed Pućcie do Zmiany kluczowa rywalizacja o medal: starcia ze Śląskiem Katowice i Atrią.

Dopiero w ostatniej fazie mecz z pRRojektem Sevitel rozstrzygnął na swoją korzyść Śląsk Katowice. Do 40 minuty przegrywał on 1-2, dzięki bardzo skutecznej postawie autora obu goli Adama Tomasika. Kolejne kilka minut to jednak trudne do wytłumaczenia załamanie bardzo solidnej wcześniej defensywy outsidera i chirurgiczna precyzja w wykorzystywaniu licznych błędów "ślązaków". Z czasami nawet nieoczekiwanych prezentów skorzystali Piotr Makowski i Jarosław Krysiak, którzy w oka mgnieniu skompletowali po hat-tricku. Tym samym pozbawiony swojego kapitana Rafała Sachy Śląsk triumfuje 6-2 i w spokoju może przygotowywać się do kluczowych, przyszłotygodniowych pojedynków z Pućcie do Zmiany i Atrią. Z pewnością dadzą one odpowiedź czy uda się przedostać na podium, a może o wszystkim zadecyduje ostatnie na jesień spotkanie przeciwko Restauracji Sztolnia... ?

Z optymalną formą trafił na koniec sezonu Tomasz Serzysko, którego skuteczność w ogromnym stopniu stoi za pokonaniem Profi-Auto. Tym samym podopieczni Dawida Felisa zdołali zrewanżować się przeciwnikowi za porażkę z rundy zasadniczej, która mocno skomplikowała ambitne plany zaatakowania podium. Aktualnie Sports Pub cały czas nie może sforsować pierwszej trójki, lecz forma i morale po kolejnym dobrym meczu z pewnością jest dużo lepsze niż ostatnio. Do przerwy oglądaliśmy zaledwie jednego gola. Strzelił go na początku zawodów wspomniany Serzysko, po raz kolejny Adama Cebulę pokonując dopiero w 35 minucie. Wynik 0-2 wyraźnie podciął skrzydła (mocno osłabionym kadrowo) zawodnikom Profi-Auto. W oka mgnieniu strata do SPFC urosła do pokaźnych rozmiarów, które uniemożliwiły myślenie choćby o jednym punkcie. Ostatecznie mecz ten kończy się wynikiem 7-0, a już jutro obie drużyny pojawią się na Rapidzie po raz kolejny (mecze z Teammates i A-TNem).

Pierwsze punkty w Drugiej Lidze zainkasowali zawodnicy Finimondo, którzy mierzyli się z GoalBusters. Od samego początku udało się otworzyć worek z bramkami. Trafienia Adriana Sztobryna i Mateusza Szefera wyprowadziły ich zespół na prowadznie 2-0, które tuż przed przerwą udało się podwyższyć do stanu 4-1 (na trafienia Mateusza Szpary i Tomasza Stępienia odpowiedział Dominik Dytko). Biorąc pod uwagę, że drużyna Dariusza Nowaka w każdym meczu lepiej spisywała się do przerwy, można było oczekiwać gradu goli ze strony Finimondo. Rzeczywistość okazała się jednak odmienna, gdyż Goalbustersi dużo lepiej zaprezentowali się w defensywie, tylko raz (kolejny raz zaskoczył ich Sztobryn) w ciągu drugich 25 minut wyciągając piłkę z siatki. A że w 44 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Nowak, mecz ten kończy się ostatecznie wynikiem 5-2.