(

Europrestige blisko podium

06.11.2018

Drugi niezwykle ważny mecz w ostatnich dniach przegrali zawodnicy Browarów Tyskich. Po przespanej drugiej połowie z Krysławem (z 4-1 zrobiło się na koniec zawodów 4-6), tym razem nie potrafili przeciwstawić się Zbigniewowi Kunickiemu i jego Europrestige. I to właśnie kapitan "pomarańczowych" był pierwszoplanową postacią tego widowiska. Po pierwszej, wygranej przez jego zespół połowie 4-2, dwa kolejne gole Kunickiego (okolice 40 minuty) praktycznie "zamknęły" ten mecz. Ambitnie dążący do powrotu do gry tyszanie po tych dwóch ciosach stracili szanse na korzystny wynik, który na koniec zawodów osiągnął rozmiary 7-3. Tym samym Europrestige jest o włos od medalu jesiennych rozgrywek, lecz aktualnie jego zawodnicy nie myślą tylko o drugim czy trzecim miejscu, a o złocie - decydujące może okazać się starcie z Krysławem. Podopieczni Adriana Sopickiego natomiast na chwilę obecną znajdują się w całkowitym odwrocie, lecz ich akcje błyskawicznie mogą poszybować w górę, jeżeli już w czwartek okażą się lepsi od nieobliczalnego WITMEDu...

W coraz trudniejszym położeniu znajdują się gracze Inwetu, których sytuacja w tabeli po przegranym meczu z ABEXem zaczyna być bardzo poważna. Kolejna porażka mocno komplikuje ekstraligowe plany Dobrosia i spółki, jeżeli jego zespół natychmiast nie zacznie wygrywać - OldStars Team rzutem na taśmę mogą utrzymać miejsce w gronie najlepszych. O to już raczej spokojny jest zespół Artura Duszy, który pomimo iż jako pierwszy stracił bramkę (na listę strzelców wpisał się Daniel Kuliga) - do przerwy prowadził już 3-2. Druga odsłona to zdecydowanie lepsza skuteczność "szarych". Pomimo iż mecz był całkiem wyrównany, to właśnie zimna krew pod bramką rywali zdecydowała o triumfie debiutanta. Inwet "odblokował" się dopiero w ostatnich minutach, kiedy to błyskawicznie udało mu się zniwelować stratę z 2-6 na 4-6. Na więcej nie było już jednak czasu - efektem czego trzy oczka zainkasowane przez ABEX.