(

Faworyci nie zawodzą

31.10.2018

Bez zmian do starcia z Teammates przystępowali zawodnicy Rockwell. Na tle lidera Pierwszej Ligi grupy A wyglądali oni wybornie, do momentu aż nie zaczęło brakować im sił. Do przerwy mieliśmy wynik 3-3. To pokłosie przede wszystkim wszędobylskiego Grzegorza Siemka, który napędzał większość ataków swojego zespołu. I tak po prawdzie dopiero w ostatnich 10 minutach faworyt rozstrzygnął te wyrównane wcześniej zawody na swoją korzyść. Od gola Konrada Łuszcza rozpoczęła się gehenna Rockwellu, który pomimo ogromnych chęci - zwyczajnie nie miał "z czego" doprowadzić do wyrównania. Już do końcowego gwizdka Wojciech Kostorz pozostał niewzruszony, a finalny rezultat na 6-3 ustalili Marek i Andrzej Wleciałowscy. Trzy punkty zdobyte wczoraj to jednak tylko przygrywka dla debiutanta. Najtrudniejsze wyzwania dopiero przed nim, gdy uda mu się wyjść z nich obronną ręką - będzie świętować awans do Ekstraligi jako mistrz sezonu Jesień 2018.

Bez większych problemów zawodnicy Pućcie do Zmiany wypunktowali pRRojekt Sevitel i była to najlepsza możliwa odpowiedź na porażkę w poniedziałek z Restauracją Sztolnia. Od samego początku faworyt rozgrywał mecz "po swojemu". Schowany za podwójną gardą rywal szybko stracił trzy bramki (między 8 a 12 minutą), przez co mecz ten otworzył się na dobre. A że Mączka i spółka w takiej grze czują się jak ryba w wodzie, co jakiś czas skutecznie wyprowadzali kontrataki - śrubujące ich przewagę bramkową. Jedyny moment kiedy pRRojekt mógł doskoczyć, miał miejsce z początku drugiej połowy. Przy stanie 1-4 nie udało się wykorzystać kilku klarownych sytuacji, a piąta bramka (Sebastiana Możdżenia w 41') "zamknęła" ten mecz. Trzy oczka Pućcie do Zmiany utrzymują ich cały czas w grze o medal, lecz aby sezon ten zwieńczyć na "pudle" - koniecznie trzeba będzie zapunktować w pojedynkach z bezpośrednimi rywalami w tabeli.

Drugą wygraną na przestrzeni 24 godzin zanotowali zawodnicy Energii United, którzy tym razem okazali się za silni dla GoalBusters. Tradycyjnie drużyna Dariusza Nowaka prezentowała się całkiem solidnie przez 25 minut (2-2). Nadzieja na historyczny punkt bardzo szybko jednak uleciała, gdyż celne uderzenia Dawida Rzeźnika i Dominika Jarzębowskiego tuż po wznowieniu gry pozwoliły Energii odskoczyć. Co prada GoalBustersi dzielnie walczyli o powrót do gry (zdołali jeszcze dwa razy pokonać bramkarza rywali), lecz liczne błędy w defensywie przełożyły się na kolejne tracone gole. Koniec końców mecz ten zakończył się wynikiem 9-4 i to w drużynie Marcina Mandery trzeba szukać faworyta finałowej batalii w Drugiej Lidze.

Na pewno liczyć się w niej będzie również Geo-Profit, które dopiero pod koniec sezonu przypomniał sobie jak silnym jest zespołem. Wygrana z nieźle prezentującym się wczoraj Finimondo jest tego jak najlepszym potwierdzeniem, szkoda że Borkiewicz i spółka nie zdołali od pierwszego meczu rozgrywek grać na takim poziomie. Wczorajszy mecz przez zdecydowaną swoją większość był bardzo wyrównany. Praktycznie do... ostatnich minut wynik oscylował w okolicach remisu, dopiero finałowy zryw Geo-Profit przełożył się na komplet punktów. Bramka Bartłomieja Niestrója na 4-3 w 47 minucie okazała się kluczowa, gdyż zmuszone do ataków niemal wszystkimi siłami Finimondo... bardzo szybko straciło dwa kolejne gole. Ciekawy będzie rewanż pomiędzy tymi zespołami, bo patrząc na poziom gry jednych i drugich (a dochodzi jeszcze Energia i pragnący w końcu przełamać złą passę GoalBusters) - na dziś dzień nie sposób w 100% przewidzieć finalnych rozstrzygnięć.