(

Malika patent na A-TN

30.10.2018

Po raz drugi w tym sezonie Damian Malik jest absolutnym bohaterem pojedynku WSD z A-TNem. Podobnie jak przed kilkoma tygodniami, tak i tym razem zaaplikował on Łukaszowi Stanikowi sześć bramek, które okazały się kluczowe w zwycięstwie 9-7. Przez całe zawody WSD miało lekką przewagę. Jeszcze do przerwy defensywa zespołu Tomasza Kopca w wielu przypadkach potrafiła ograniczyć poczynania lidera WSD. Z czasem i ubytkiem sił dziury w obronie były jednak zbyt duże (próba gonienia rezultatu), co okazało się "wodą na młyn" dla Kempnego i spółki. Ostatnie 10 minut to istna "strzelnica" na boisku B. W okresie tym padło łącznie aż siedem bramek, lecz ambitnie dążący do uratowania tego pojedynku zawodnicy "fioletowych" zdołali tylko zniwelować stratę do finalnego 7-9. Tym samym najbardziej z takiego rozstrzygnięcia cieszy się... lider tabeli Teammates, który zyskał sobie dzięki temu głęboki oddech i margines błędu przed finalnymi bojami tego sezonu. Natomiast rywalizacja pomiędzy WSD i A-TNem rozkręca się teraz na dobre, gdyż nawet jedna wpadka czy to jednych, czy to drugich może okazać się decydująca jeśli chodzi o ostateczne rozstrzygnięcia jesiennej rywalizacji.

Mocno osłabiony przystąpił do pojedynku z Pućcie do Zmiany lider grupy B - Restauracja Sztolnia. Podopieczni Łukasza Kucharskiego pomimo braku kilku swoich podstawowych zawodników potrafili zdominować wydarzenia po przerwie, na przestrzeni 10 minut wypracowując sobie trzybramkową przewagę (z 1-1 zrobiło się 4-1). Motorem napędowym w tym okresie był oczywiście Marcin Nowak, którego forma w ostatnim czasie ma oddźwięk na każdym kolejnym meczu jego zespołu. Ostatnia faza tego pojedynku to jednak dramatyczne chwile faworyta, który nieomal stracił wydawało się pewne trzy punkty. A wszystko przez efektowny zryw teamu Bartłomieja Mączki, który dwoma trafieniami przywrócił ogromne emocje w ostatnich kilku minutach. I pomimo iż Sztolnia słaniała się na nogach, Kucharski nie skapitulował po raz czwarty - czego następstwem już ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Nie traci dystansu do Sztolni Pub Kraken, któremu wczorajszego wieczoru przeciwstawił się bardzo ambitny jak zawsze Śląsk Katowice. Nawet strata dwóch goli (na 10 minut przed końcem było 1-3 po golu Jakuba Kozłowskiego) nie "zatopiła" ekipy Rafała Sachy. Głównie dzięki fantastycznie spisującemu się Dominikowi Rado "ślązacy" cały czas byli w grze, dlatego bardzo szybka odpowiedź Tomasza Branca i (z rzutu karnego) Patryka Wróbla na nowo "otworzyła" ten mecz. Finisz należał jednak do faworyta. Celne uderzenie Arakadiusza Krawczyka zmusiło Śląsk do ataków niemal całym zespołem, co miało swoje konsekwencje przy "zamykającym" ten mecz piątym golu Dawida Lenerta. Trzy punkty pozwalają Krakenowi utrzymać się tuż za plecami liderującej Sztolni i bardzo wyraźnie przybliżyć się do Ekstraligi. O brązowy medal nadal trwa jednak zażarta walka; przegrany Śląsk cały czas w niej pozostaje, lecz aby zakończyć jesień na "pudle" - koniecznie musi zapunktować w ostatnich meczach tego sezonu.

W otwierającym rywalizację Drugiej Ligi spotkaniu, Energia United pokonała Finimondo. Sam początek tych ciekawych zawodów należał jednak do podopiecznych Michała Ponińskiego. Bramki Maxa Chmary i Adriana Sztobryna wyraźnie podrażniły jednak przeciwnika, który do końca pierwszej odsłony dominował na boisku B. Cztery kolejne bramki wyprowadziły Energię na bezpieczne prowadznie (4-2), które po zmianie stron podopieczni Marcina Mandery spokojnie kontrolowali. Finimondo miało swoje momenty, lecz pomiomo niezłej gry - nie potrafiło doprowadzić do wyrównania. Najwięcej emocji było w samej końcówce. To właśnie wtedy padły decydujące o finalnych rozstrzygnięciach ciosy, dwa z nich zadał znajdujący się w wybornej dyspozycji (kompletujący hat-tricka) Dawid Rzeźnik. Tym samym jego Energia wygrywa 8-5 i już dzisiaj nie sposób pominąć rewanżowego starcia tych dwóch ekip - które z pewnością będzie równie interesujące jak wczorajsze.