(

Pomax liderem pierwszej ligi

11.10.2018

W pierwszej lidze Pomax nadal niepokonany.

W meczu Cukierni Jagódka z Euro-budem doszło do kuriozalnej sytuacji. Euro-bud zaczął mecz w trójkę w polu, Cukiernia szybko do wykorzystała i objęła prowadzenie, potem dołożyła kolejne trafienie i do przerwy prowadziła 2:0. W drugiej połowie Euro-Bud grał już w komplecie, dojechał niezawodny Przemysław Lubański, który szybko wpisał się dwukrotnie na listę strzelców doprowadzając do remisu. W samej końcówce doświadczenie wzięło górę i ekipa Jacka Frankowskiego mogła cieszyć się z cennych 3 punktów.

Cukiernia Jagódka - Euro-Bud 2:4 (2:0)
Jagódka – Jędrzej Sadowski, Wojciech Janka
Euro-Bud – Przemysław Lubański 2, Dawid Golon, Damian Ławniczak
DeBeściak – Przemysław Lubański (Euro-Bud)

W drugim meczu Kosbud mierzył się z podmęczoną Jagódką. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. W drugiej części gry doczekaliśmy się jedynej bramki w całym spotkaniu a jej strzelec Mateusz Adamski dał Cukierni Jagódka komplet punktów. Kosbud natomiast od kilku meczów gra bardzo niemrawo i trudno nie odnieść wrażenie, że absencja Norberta Wierzbickiego jest bardzo widoczna.

Kosbud - Cukiernia Jagódka 0:1 (0:0)
Jagódka – Mateusz Adamski
DeBeściak – Dawid Fabke (Cukiernia Jagódka)

Pojedynek Euro-Budu z Sklepem Instalacyjnym Młynek był bardzo jednostronnym widowiskiem. Euro-Bud od samego początku kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie wygrał 3:1.

Euro-Bud - Młynek Sklep Instalacyjny 3:1 (2:0)
Euro-Bud – Damian Ławniczak, Dawid Golon, Maciej Babiszyn
Młynek – Dominik Palacz
DeBeściak – Damian Ławniczak (Euro-Bud)

Kosbud podrażniony porażką z Cukiernią Jagódka zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Pomaxowi. W pierwszej części gry padł remis 1:1 i to właśnie Kosbud był bliżej strzelenia drugiego gola. Druga połowa to dominacja Pomaxu i szybkie wypunktowanie rywala. Po 3 minutach gry zrobiło się 4:1. W samej końcówce spotkania dwóch zawodników Pomaxu zostało ukaranych żółtymi kartkami co skutecznie wykorzystał Kacper Sadowski ustalając wynik meczu na 2:4.

Pomax Wózki Widłowe – Kosbud 4:2 (1:1)
Pomax – Marcin Zemlik 2, Adrian Czarnecki, Damian Nowacki
Kosbud – Kacper Sadowski 2
DeBeściak – Kacper Sadowski (Kosbud)
Żółte kartki – Marcin Zemlik, Miłosz Bartoszek (Pomax), Adrian Piszcek (Kosbud),

W ostatnim meczu tego dnia Pomax wysoko pokonał Młynek aż 11:4. W tym meczu byliśmy świadkami popisu strzeleckiego Marcina Zemlika, który zdobył 8 bramek i bardzo zbliżył się do korony króla strzelców. Ambitnie grający zawodnicy Młynka zdobyli 4 bramki co niestety nie wystarczyło nawet do remisu. Pomax po 3 meczach z kompletem punktów przewodzi w ligowej tabeli.

Młynek Sklep Instalacyjny - Pomax Wózki Widłowe 4:11 (1:5)