(

Pokaz siły Krakena

10.10.2018

Z meczu na mecz coraz lepiej wygląda Pub Kraken, który dzięki pewnemu pokonaniu Atrii - ugruntował swoją pozycję w czołówce tabeli Pierwszej Ligi grupy B. Ten wydawało się wyrównany mecz od samego początku został zdominowany przez faworyta. Wręcz ekspresowe otwarcie w którym prym wiódł Jakub Kozłowski pokazało siłę ekipy Łukasza Podgórskiego. Już do przerwy jej popis przełożył się na prowadzenie 8-1, które nie pozostawiało złudzeń w perspektywie ostatecznych rozstrzygnięć. Drugie 25 minut było jednak całkiem odmienne. Z jednej strony Atria za wszelką cenę chciała pokazać, że nawet na tle tak wymagającego rywala potrafi ona grać "swoją piłkę", natomiast Kraken zwyczajnie nie musiał już śrubować tempa. Koniec końców mecz ten kończy się rezultatem 11-3 i chyba na dobre zamyka dywagacje na temat: czy Pub gotowy jest w tym sezonie do walki o Ekstraligę...

W prawdziwym szoku musieli być po pierwszej połowie starcia z GoalBusters zawodnicy Restauracji Sztolnia. Outsider stracił w tym okresie co prawda sześć bramek, ale dzięki bardzo ambitnej walce zdołał Łukasza Kucharskiego pokonać aż czterokrotnie. Bez dwóch zdań była to popisowa połówka Nowaka i spółki. Że niemal wszystko jej wtedy wychodziło pokazuje przykład Szymona Ćwika, który nawet z rzutu rożnego (a chwilę potem z rzutu... wolnego) zdołał umieścić piłkę w siatce. Druga odsłona to już sportowa złość faworyta. Bardzo szybko pokazał on przeciwnikowi siłę swojej ofensywy - praktycznie w każdej lepszej akcji potrafił on wpakować piłkę do siatki. Defensywa GoalBustersów w tym czasie praktycznie nie istniała - efektem czego... 0-13 i finalne 4-19 (przy aż ośmiu trafieniach Łukasza Gondzika).