(

Otwarcie sezonu Jesień'18

11.09.2018

Od mocnego uderzenia sezon Jesień 2018 Ligi RED BOX w Katowicach rozpoczął Inwet. Pierwszą rzeczą jaka rzuciła się w oczy podczas jego starcia z MPFC była... pełna ławka rezerwowych zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Bardzo dobra frekwencja potwierdziła, że obie drużyny bardzo poważnie podeszły do otwarcia rywalizacji na Rapidzie. Pierwsza połowa to dwa doskonałe momenty ekipy Sebastiana Dobrosia, które... tak na dobrą sprawę rozstrzygnęły te zawody. Trafienia Danielów: Kuligi i Albrechta w okolicach 17 minuty, i tuż przed przerwą kolejne dwa ciosy Piotra Olszewskiego (rywal odpowiedział tylko golem na 1-2 powracającego na Rapid Łukasza Minko) wyśrubowały wynik na 4-1. Po przerwie szybko piątą bramkę dołożył Damian Kowalczyk i tak na prawdę była to pieczęć Inwetu odbierająca "małpkom" perspektywę choćby jednego zdobytego punktu. Ostatnia faza pojedynku obfitowała w kilka goli (m.in. dwa razy goalkeepera rywali pokonał Michael Żółtowski), lecz nie zmieniły one kwestii pierwszego zwycięzcy rozpoczynającej się walki o złoty medal Ekstraligi (finalny wynik 7-4).

Z bardzo dobrej strony w swoim debiucie na Boisku A pokazali się gracze OldStars Team, w szeregach których chyba tylko Marcin Rygol i Radosław Liana mają za sobą ekstraligowe doświadczenie. Po drugiej stronie barykady stanął Zbigniew Kunicki i jego Europrestige, czyli absolutne przeciwieństwo beniaminka - zespół, który... "od zawsze" w RED BOXie walczy o najwyższe laury. I pomimo ogromnej przewagi w czuciu "klatki", drużyna outsidera poczynała sobie z faworytem bardzo dzielnie. Do przerwy przegrywała ledwie 3-4, wieloma momentami dotrzymując kroku "pomarańczowym". Po zmianie stron pociąg nazywający się "Europrestige" szybko jednak odjechał. Kilka szybkich bramek wyprowadziło go na kilkubramkowe prowadzenie, z czasem co prawda niwelowane, ale wystarczające do sięgnięcia po ostatnim gwiazdku po komplet punktów. Triumf 8-5 to doskonałe rozpoczęcie kampanii zmierzającej po medal Ekstraligi, który ma być zadośćuczynieniem po dość przeciętnej w wykonaniu Kunickiego i spółki wiośnie. OldStarsi cele mają zgoła odmienne, lecz forma pokazana w meczu wczorajszym z pewnością predysponuje ich do walki o spokojne utrzymanie miejsca w gronie najlepszych.

Doskonała gra Grzegorza Siemka i Janusza Cyrana sprawiła, że w starciu Pierwszej Ligi grupy A ich Rockwell dość niespodziewanie pokonał WSD Alter Ego Pub. Spadkowicz z Ekstraligi jest jednym z faworytów rywalizaji w tej grupie, natomiast po ich wczorajszym przeciwniku tak na prawdę... nie wiadomo czego się spodziewać. Stała, bardzo dobrze w RED BOXie znana kadra potrafi zaskoczyć w każdym momencie, lecz przez wielu nie jest ona typowana do walki o medal jesiennej kampanii. Wczoraj wieczorem udało się jej jednak pokonać team Przemysława Kempnego, który w najgorszy z możliwych sposobów wszedł w ten mecz. Szybkie trzy gole Rockwell udało się jednak jeszcze przed przerwą zniwelować (celne uderzenia Mateusza Rurańskiego i Tadeusza Gołmana), lecz start drugich 25 minut to ponowny popis "czarnych". Bardzo szybko kolejne bramki wyśrubowały wynik (było już 6-2), co odebrało WSD szanse na udane rozpoczęcie wyboistej drogi zmierzającej do powrotu na boisko A. Finalnie Rockwell wygrywa 7-4, a poza duetem Siemek-Cyran jedynie Marcin Kuśka zdołał wpisać się na listę strzelców.

Pierwsze trzy punkty w grupie B padłu łupem Pubu Kraken, który zbudowany jest na bazie legendarnej Normy Katowice z poprzedniego sezonu. Zdecydowana większość jej graczy, z Łukaszem Podgórkim i Hubertem Balcerakiem na czele zmienia szyld, aby w końcu skutecznie zawojować RED BOXa i przedostać się do wymarzonej dla wielu "klatki". Na starcie los przydzielił im GoalBustersów, którzy jedynie momentami potrafili dotrzymać kroku faworytowi. W dłuższej perspektywie nadążyć za szybko grającymi zawodnikami Pubu nie było szans, dlatego mecz ten zakończył się wysokim 16-0. Najskuteczniejszym zawodnikiem na murawie okazał się Arkadiusz Krawczyk, którego osiem strzelonych bramek czyni pierwszym liderem wyścigu po koronę króla strzelców.