(

PROFORM robi swoje

12.06.2018

Sporą przeszkodę w postaci Normy Katowice pokonali wczoraj zawodnicy PROFORMu (Pierwsza Liga grupa B), którzy biorąc pod uwage triumf Krysławu, nie może sobie juz pozwolić na żadną stratę punktów (w środę podejmą jeszcze Rockwell). Niewygodna dla każdego Norma już w 7 minucie wyszła na prowadzenie (Hubert Balcerak). Były to jednak dobre złego początki, gdyż faworyt bardzo szybko ułożył ten mecz pod siebie. Prowadzenie do przerwy 3-1, po zmianie stron zostało jednak zniwelowane (drugiego gola dla swojej drużyny strzelił Dawid Lenert), lecz w końcu PROFORM zdołał zbudować sobie przewagę wystarczającą do zainkasowania kompletu punktów. Na pierwszy plan w jej śrubowaniu wyrósł Michał Wita, którego dwa gole w okolicach 35 minuty praktycznie "zamknęły" ten mecz. Finalny wynik ustalił chwilę potem Olaf Buja, dzięki czemu pojedynek ten kończy się rezultatem 6-2.

Wygraną nad Rockwell sezon zakończył Krysław S.C., który musi teraz czekać na wynik meczu PROFORMu z... Rockwellem właśnie. Przez większą część zawodów, faworyt miał (w porównaniu do wielu poprzednich meczów) stosunkowo sporo problemów z przeciwnikiem. Co prawda prowadził kilkoma bramkami, lecz nie potrafił przedwcześnie odebrać mu jakichkolwiek nadziei na udany finisz. Z czasem bardzo równa gra Krysławu wyśrubowała jednak wynik, który ostatecznie osiągnął rozmiary 10-2. Koronę króla strzelców (o ile nie zdarzy się trudny do wytłumaczenia cud) przypieczętował tym meczem Łukasz Pawłowski. Popularny "Komar" do protokołu sędziowskiego wpisywał się czterokrotnie, co ciekawe trzy razy... w ostatnich dwóch minutach gry. Dodatkowo również, nagroda za najlepszy atak i obronę (przy wywalczonym w ubiegły piątek Pucharem Ligi) przypadnie niemal na pewno Krysławowi, co tylko potwierdza jego dominację wiosennych zmagań w 1B (poza oczywiście ligowymi potyczkami z PROFORMem).

Piotr Makowski absolutnie zdominował pojedynek SPFC ze Śląskiem Katowice (grupa A). Napastnik "pomarańczowych" zaaplikował przeciwnikowi aż siedem bramek, w największym stopniu przyczyniając się do porażki w ostatnim meczu sezonu Felisa i spółki. Od samego początku defensywa Sports Pubu nie potrafiła sobie z nim poradzić. Pięć goli do przerwy ustawiło ten mecz (było już 6-2), który w drugiej połowie pozbawiony był większych emocji. Drużyna SPFC szanse na medal straciła przegrywając mecz z OldStars Team, natomiast Śląsk jeszcze wcześniej - głównie przez pernamentne problemy kadrowe Sachy i spółki. Koniec końców finalny wynik to 9-4, a wśród pokonanych dwa razy do siatki Śląska trafił Łukasz Konaszczuk.

Pewne już pierwszego miejsca w Drugiej Lidze Profi-Auto przegrało ostatni mecz tego sezonu z pRRojektem Sevitel. Bardzo wąska kadra na ten mecz pozbiawiona była m.in. Adama Cebuli, Mateusza Słotosza, czy Konrada Michalskiego, ale i tak pomimo braku rezerwowych - zaprezentowała się bardzo godnie. Na tle mającego pełną ławkę zawodników przeciwnika, o korzystny wynik Profi-Auto walczyło niemal do końca, finalnie przegrywając 5-7. W pierwszej połowie faworyt prowadził już 2-0, lecz głupie błędy w defensywie spowodowały, że to pRRojekt schodził na zmianę stron przy wyniku 3-2. Po przerwie bardzo skuteczna gra przede wszystkim Dawida Dulnego jeszcze ten wynik wyśrubowała, lecz finisz Profi-Auto spowodował nerwową końcówkę. Pomimo tego kwestia zwycięzcy pozostała niezmienna, lecz mimo to i tak to team Adama Cebuli utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

Wygraną nad GoalBusters sezon zakończyli zawodnicy FC Inter City. Pomimo kolejnych trzech punktów, nie było to łatwe i przyjemne spotkanie, gdyż przeciwnik wieloma momentami prezentował się na prawdę bardzo korzystnie. Do przerwy jedynie Maciej Czapliński zdołał wpisać się na listę strzelców. Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się nieco bardziej, lecz i tak z perspektywy debiutanta nie można mówić o żadnej deklasacji. Przy wyniku 4-0 gola dla GoalBusters strzelił Adrian Nowak, lecz to Andrzej Miśka w 49 minucie ustalił finalny rezultat na 5-1. Dla Interu był to sezon pełny wzlotów i upadków. Wynik sportowy daleki jest od tego z jesieni, dlatego konieczna jest dogłębna analiza i wyciągnięcie wniosków aby kolejne rozgrywki wypadły znacznie korzystniej od właśnie zakończonych.