(

"Małpki" nadal walczą

08.06.2018

Podtrzymali wczoraj swoją szansę na uniknięcie degradacji z Ekstraligi zawodnicy MPFC, którzy pokonali Inwet 6-3. Podopieczni Sebastiana Dobrosia, pomimo iż dla nich był to mecz o przysłowiową "pietruszkę", nie mieli zamiaru ułatwiać rywalowi zadania. Przez całe 50 minut ani na moment nie odpuszczali, zwyczajnie tego dnia ambicja teamu Krzysztofa Szymały i tzw. "nóż na gardle" poniósł "małpki" do zwycięstwa. Już samo otwarcie przyniosło trafienia Michała Klamy i Przemysława Masiewicza. Z czasem Inwet co prawda zdołał odrobić straty, lecz tuż przed przerwą gola "do szatni" strzelił Dorian Zachariasiewicz. Druga odsłona rozpoczęła się od bramki Leszka Jańczyka i pomimo iż Remigiusz Socha szybko odpowiedział (na 3-4), MPFC nie dało już sobie wydrzeć jakże cennych trzech punktów. Do końcowego gwizdka Szymała i spółka strzelili jeszcze dwie kolejne bramki, dzięki czemu z niecierpliwością wyczekują oni wyniku dzisiejszego starcia WSD z Europrestige...

Jedynie przez 25 minut kroku mistrzowskiemu HUNGER-BUDowi dotrzymywali gracze Golden Team. Na zmianę stron schodzili oni przy wyniku 1-4, który biorąc pod uwagę późniejsze wydarzenia był i tak niezbyt wysoki. Druga odsłona to popis najlepszej drużyny RED BOXu. Końcowa wygrana 17-4 tylko potwierdza, że na finiszu rozgrywek Langner i spółka osiągnęli doskonałą formę, która uniemożliwia wszystkim ekstraligowym przeciwnikom nawiązanie równorzędnej walki. Najskuteczniejszymi zawodnikami na murawie okazali się Michał Włodarek i Mateusz Blady, który wydaje się sześcioma trafieniami przypieczętował kolejną w swojej karierze koronę króla strzelców. Golden natomiast na pewno nie załamuje rąk, gdyż Kocur i spółka myślami są już przy meczu z Bonito, który zadecyduje o trzecim, lub nawet drugim miejscu na koniec rozgrywek.