(

W 1B wszystko jasne ?

24.05.2018

Meczem o Ekstraligę śmiało można było nazwać pojedynek A-TNu z PROFORMem. Triumf tych drugich praktycznie zamyka wyścig do "klatki", bo choć matematycznie wszystko się jeszcze może zdarzyć, to ciężko przypuszczać aby ktoś przeskoczył w tabeli prowadzącą dwójkę. Drużyna Tomasza Kopca bardzo szybko znalazła się wczoraj w sporych opałach. Dwa trafienia rywala w 11 i 12 minucie ustawiły ten mecz pod niego, lecz dzięki Michałowi Dziurze i Marcinowi Chrobokowi (trafienie na 2-2 z rzutu karnego) błyskawicznie udało się zniwelować stratę. Niezwykle istotna okazała się bramka Michała Wity strzelona tuż przed przerwą. Sprawiła ona, że po golu zdobytym chwilę później (27') przed Fabiana Wlazia w oka mgnieniu zrobuło się 4-2. Koncert będącego na fali PROFORMu trwał w najlepsze, lecz na kolejne trafienie Wity odpowiedział praktycznie w następnej akcji Chrobok. Niestety, to było tego wieczoru wszystko na co było stać Kopca i spółkę. Do końcowego gwizdka gole strzelał już tylko przeciwnik, który prowadzony przed znajdującego się ciągle w bardzo wysokiej dyspozycji Witę (hat-trick ustalony w 50 minucie) finalnie triumfuje 7-3 i może się skupić na hicie sezonu z Krysławem, który poprzedzą pojedynki z Atrią i Rockwellem.

Podziałem punktów zakończyło się starcie właśnie Atrii i Rockwellu. Na całej długości był to bardzo wyrównany pojedynek i pomimo iż zapewne i jedni i drudzy nie są w pełni zadowoleni z tego jednego punktu - obiektywnie oddaje on to co działo się wczoraj na boisku B. Pierwsza połowa długo przebiegała pod dyktando drużyny Kłobukowskich. Z prowadzenia 2-0, i 3-1 nic jednak do przerwy nie zostało, gdyż finisz rywala pozwolił mu rzutem na taśmę wyrównać. Po zmianie stron to Rockwell wyszedł na prowadzenie (niezawodny od dłuższego czasu Marcin Jazgarski), lecz chwilę potem Atria znowu ustawiła ten mecz pod siebie. Ostatnia faza tego ciekawego meczu to kolejne bramki dla obu stron i w ostatniej minucie finalne trafienie na 6-6, którego autorem był Grzegorz Siemek. Koniec końców jak się rzekło w pojedynku tym nie odnotowaliśmy zwycięzcy, lecz nie zmienia to faktu, że obia zespoły zaprezentowały dobry poziom, potwierdzający ich dość wysoką formę na finiszu rozgrywek.

Zrewanżowali się OldStars Team za porażkę 4-6 z rundy zasadniczej zawodnicy Geo-Profit, dzięki czemu dystans do lidera tabeli grupy A nie powiększył się do rozmiarów uniemożliwiających jego dogonienie. Bardzo dobry występ drużyny Marcina Borkiewicza podtrzymuje ogromne emocje w walce o awans, gdyż w wypadku triumfu ekipy Marcinów: Siekiery i Rygola - ich dystans do "klatki" skurczyłby się diametralnie. Już samo otwarcie przyniosło bramkę Piotra Kolebacza. Najlepszy z możliwych początek meczu wyraźnie uskrzydlił "czerwonych", którzy całkowicie zdominowali pierwsze 25 minut. Pomimo iż OldStarsi nie grali źle, ich brak dokładności na tle wręcz hirurgicznej precyzji przeciwnika nie napawał optymizmem. Efekt - 4-0 do przerwy, który przy takiej klasie zespołów musiał wystarczyć do zainkasowania kompletu punktów. I po końcowym gwizdku rzeczywiście wystarczył, choć zaznaczyć trzeba, że OST próbował powrócić do gry. Bardzo udane otwarcie drugiej odsłony zaowocowało dwoma bramkami, lecz Geo-Profit w porę opanował chwilowy kryzys, dzięki czemu po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z jakże cennych trzech punktów (6-2).

Praktycznie w kwadrans pokonał pRRojekt Sevitel drugoligowy Profi-Auto, który dzięki bramkom Andrzeja Suchego wyszedł na prowadzenie 2-0. Doskonała postawa w tym czasie podopiecznych Adama Cebuli ustawiła ten mecz, bo pomimo iż do końcowego gwizdka walka była dużo bardziej wyrównana - świetny start wystarczył do zainkasowania kompletu punktów. Sporej rozmiarów cegiełkę dołożył do tego właśnie Cebula, który szczególnie w drugiej połowie miał całkiem sporo pracy. Atakujący co rusz przeciwnik zatrudniał go nieustannie, lecz tylko raz (po uderzeniu Grzegorza Stachurskiego) kapitan Profi-Auto musiał wyciągać piłkę z siatki. Pomimo utracenia kontroli nad meczem, jego zespół rozsądnie się bronił, w szybkich kontrach szukał kolejnych bramek. I właśnie jedną z nich wykończył Konrad Michalski, który w 46 minucie ustalił finalny wynik tego pojedynku na 4-1.

Bardzo dobrze przez 25 minut radzili sobie z FC Inter City zawodnicy GoalBusters. Dzięki trafieniu Szymona Ćwika, błyskawicznie odpowiedzieli oni na gola z 2 minuty Wojciecha Mandela, dopiero tuż przed przerwą dając się jednak zaskoczyć Andrzejowi Miśce. Niestety, po zmianie stron przeciwnik bardzo szybko opanował sytuację, a dwie strzelone w krótkim od siebie odstępie czasu bramki Dominika Widerskiego praktycznie zakończyły emocje w tym pojedynku. Do końcowego gwizdka punktowali już tylko weterani RED BOXu, a jego debiutant pomimo sporej ambicji - nie potrafił już zaskoczyć goalkeepera Interu. Finalnie "czerwoni" triumfują 8-1, a oprócz Mandela, Miśki i Widerskiego, dwa gole zdobył również Maciej Czapliński.