17.05.2018

RED BOX – POZNAŃSKA LIGA PIŁKARSKA SZÓSTEK

SEZON LIGOWY – WIOSNA 2018

ŚRODA 16 MAJA

W dniu wczorajszym zapadło kilka istotnych rozstrzygnięć dotyczących wiosennego sezonu. W Ekstralidze awans do pierwszej piątki zapewniła sobie ekipa Propex. Natomiast w I Lidze taki sam cel osiągnął zespół Welcome A.S. Poznań. Jednak największe wrażenie zrobił na mnie wczoraj niesamowity, ,,brazylijski” doping kibiców drużyny Tek-Instal. Pokazali oni jak w kulturalny, żywiołowy sposób można pomóc swojej drużynie, stając się jej dodatkowym zawodnikiem.

EKSTRALIGA

Propex – Amazon POZ1 Poznań 10:4 (4:3)

Propex: Norbert Kozłowski 4, Piotr Skorupski 3, Krzysztof Rozumek, Damian Frączak, Patryk Kurowski po 1
Amazon POZ1 Poznań: Robert Zajdler 2, Marcin Posłuszny, Krzysztof Jasiczak po 1

DeBeściak: KRZYSZTOF ROZUMEK (Propex) – bramkarz ten po raz trzeci wiosną został uznany przez sędziego prowadzącego zawody, najlepszym graczem na boisku. Jego pewne, skuteczne interwencje, dały jego drużynie bezcenne 3 punkty. Krzysztof popisał się również wspaniałym uderzeniem przez całe boisko, po którym piłka przelobowała bramkarza rywali i wpadła do siatki.

Mecz ten miał fundamentalne znaczenie w walce przez Propex o miejsce w czołowej piątce. Chcąc osiągnąć ten cel, musieli oni wczoraj wygrać z zespołem Amazon POZ1 Poznań. Obie drużyny przystąpiły do meczu w bardzo bojowych nastrojach. Od pierwszych minut oglądaliśmy bardzo dynamiczne, ofensywne spotkanie. Bardziej skuteczni byli zawodnicy Propexu, którzy prowadzili już 4:1. Jednak sama końcówka tej odsłony meczu była doskonała w wykonaniu Amazona. W 23 i 24 wyprowadzili oni dwie szybkie kontry, które pięknymi, celnymi uderzeniami wykończył Robert Zajdler. Do przerwy zrobiło się już tylko 4:3. Jednak druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando Propexu, który wygrał ostatecznie ten pojedynek 10:4. Było to dla nich niezwykle cenne zwycięstwo, które zapewniło im awans do pierwszej piątki, walczącej wiosną o najwyższe trofea.

I LIGA

FC Gramy w Piłę ! – Easy Pro Logistik 10:6 (4:2)

FC Gramy w Piłę !: Maciej Trzuskawski 5, Piotr Żurawski, Michał Szszęsny po 2, Piotr Machczyński 1
Easy Pro Logistik: Michał Janyga, AdamBednarek, Krzysztof Turski po 1

DeBeściak: MACIEJ TRZUSKAWSKI (FC Gramy w Piłę !) – to właśnie Maciej zdobywając w tym spotkaniu 5 bramek, poprowadził swoją drużynę do drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Pomogło mu w tym dobre wyszkolenie techniczne i szybkość. Ma on również dar przewidywania wydarzeń na boisku.

Coraz lepiej spisuje się w rozgrywkach wiosenny beniaminek, drużyna FC Gramy w Piłę !. Nabierają oni z każdym kolejnym swoim występem, tak niezbędnej w naszych ligach rutyny i doświadczenia. Poprawili się oni zdecydowanie również piłkarsko. Ich gra zaczyna być ,,poukładana”, a przede wszystkim skuteczna. Ten pozytywny rozwój potwierdzili oni również we wczorajszym pojedynku z doświadczoną ekipą Easy Pro Logistik. Co prawda w 4 minucie spotkania bramkę z cyklu ,,stadiony świata” zdobył dla Easy Adam Bednarek, lecz w 12 minucie do wyrównania doprowadził kapitan FC Gramy – Piotr Żurawski. Po pierwszej połowie beniaminek prowadził zasłużenie 4:2. W drugiej połowie potwierdzili oni swoją dominację i wygrali ostatecznie pewnie 10:6. Jest to ich drugie wiosenne zwycięstwo, dzięki czemu awansowali oni na 7 miejsce w I-ligowej tabeli.

Welcome A.S. Poznań – Przyszliśmy Popatrzeć 6:4 (2:2)
Welcome A.S. Poznań: Maciej Sommerfield 4, Mikołaj Przybysz, Bogusław Kardasz po 1
Przyszliśmy Popatrzeć: Wojciech Nowak 2, Maciej Karpiński, Błażej Burek po 1
Żółta Kartka: Maciej Sommerfield (Welcome A.S. Poznań)
Czerwona Kartka: Ryszard Sadowski (Welcome A.S. Poznań) – 2 x żółta

DeBeściak: MACIEJ SOMMERFIELD (Welcome A.S. Poznań) – druga wiosenna nominacja dla tego zawodnika. Wczoraj poprowadził on swoją drużynę do bardzo cennego zwycięstwa. Swoją bardzo dobrą grę udokumentował on zdobyciem 4 niezwykle istotnych i cennych goli.

Ślepy los tak sprawił, że wczorajszy pojedynek tych zespołów, był bezpośrednią walką o piąte miejsce w ligowej tabeli i awans do grupy zespołów walczących o jak najwyższe cele. Oglądaliśmy od początku bardzo wyrównany i zacięty pojedynek. W 10 minucie po celnym uderzeniu Mikołaja Przybysza, Welcome wyszło na prowadzenie 1:0. W 13 minucie na 2:0 podwyższył Maciej Sommerfield. Walczący z wielką determinacją gracze Przyszliśmy Popatrzeć po celnych uderzeniach w 16 minucie Macieja Karpińskiego i w 21 minucie Wojciecha Nowaka, doprowadzili przed przerwą do wyniku remisowego 2:2. Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. Piękna, pełna dramatyzmu walka godnych siebie rywali. Sama końcówka była naprawdę fascynująca. Przy prowadzeniu 4:3 ekipy Welcome, będący w tym momencie poza boiskiem ich zawodnik Ryszard Sadowski, za komentowanie orzeczeń sędziego ukarany został najpierw żółtą kartką. Miał on jednak jeszcze coś ,,do powiedzenia” za co zobaczył drugi żółty kartonik, czyli w konsekwencji ukarany został kartką czerwoną. W tej sytuacji boisko na 5 minut kary musiał opuścić jeden z zawodników znajdujących się na boisku. Osłabienie swojej drużyny w takim momencie jest dla mnie rzeczą niewytłumaczalną. Grając w przewadze jednego zawodnika gracze Przyszliśmy Popatrzeć w 48 minucie, po bramce Błażeja Burka doprowadzili do remisu 4:4 i nadal grali oni z przewagą jednego zawodnika. Zamiast spokojnie rozgrywać piłkę, wykorzystując swoją przewagę, rzucili się oni z fantazją do ataku i niestety zostali dwukrotnie skontrowani. Ich ,,katem” w 49 i 50 minucie gry okazał się Maciej Sommerfield, który dał zwycięstwo 6:4 i awans do pierwszej piątki drużynie Welcome A.S. Poznań. Zespół Przyszliśmy Popatrzeć, podobnie jak Lech, miał wszystko we własnych rękach, nie potrafił jednak swojej szansy wykorzystać. Taki nieprzewidywalny jest jednak urok sportu.

Free Time – Tek-Instal 4:4 (2:0)
Free Time: Filip Pawlaczyk 3, Sławomir Witczak 1
Tek-Instal: Dawid Zbierski 3, Kamil Brych 1

DAWID ZBIERSKI (Tek-Instal) - bardzo dobry mecz tego zawodnika. Gra on bardzo ofensywnie, na co pozwala mu dobre wyszkolenie techniczne i szybkość. Niezły snajper, co udowodnił zdobywając w przeciągu 6 minut gry, klasycznego hat-tricka. Były to niezwykle ważne i istotne bramki.

Wielkie wydarzenie w I Lidze. Pojedynek dwóch czołowych drużyn nie zawiódł tych oczekiwań. Do tego wszystkiego fantastyczna postawa bardzo licznych kibiców ekipy Tek-Instal, którzy przez pełne 50 minut gry żywiołowo i spontanicznie śpiewami i zorganizowanym dopingiem mobilizowali swoją drużynę do walki. Od samego początku poziom sportowy tej rywalizacji mógł zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających znawców futbolu. Piękna, męska walka, fantastyczne strzały i kapitalne interwencje bramkarzy. To się naprawdę oglądało. W pierwszej połowie bardziej skuteczni byli zawodnicy Free Time, którzy po celnych uderzeniach w 9 minucie Filipa Pawlaczyka i w 23 minucie gry Sławomira Witczaka, prowadzili 2:0. Gdy w 28 minucie ponownie Filip Pawlaczyk podwyższył na 3:0, wydawało się, że Tek-Instal już się nie ,,podniesie”. Mieli oni jednak w swoich szeregach dodatkowego, najważniejszego wczoraj zawodnika, czyli swoich fanatycznych kibiców. Po utracie trzeciej bramki nic ich nie zraziło i z jeszcze większą intensywnością i pasją wspomagali swoich graczy. W zawodników Tek-Instal nagle wstąpiła nowa siła, nowa krew i ruszyli z wielką determinacją do odrabiania strat. Przy ogłuszającym dopingu, zaczęło to przynosić piękne i wymierne skutki. W 33, 35 i 37 minucie koncert gry dał Dawid Zbierski, który kompletując klasyczny hat-trick, doprowadził do remisu 3:3. Gracze Free Time, zostali w tym fragmencie gry stłamszeni, wyglądali jak bokser po ciężkim nokaucie. Jednak w końcu wrócili oni do gry. Efektem było ich ponowne wyjście na prowadzenie. W 42 minucie najlepszy w tym dniu zawodnik Free Time – Filip Pawlczyk, wyprowadził ich na prowadzenie 4:3. Co więcej, mieli oni kilka kolejnych dobrych sytuacji strzeleckich na ,,dobicie” rywala, jednak fatalnie pudłowali. Powoli zbliżał się koniec meczu. Gracze Tek-Instal nie mieli innego wyjścia jak grać do końca dla swoich kibiców. W 49 minucie gry nastąpił wielki okrzyk radości, który zatrzymał na moment ruch samochodowy w okolicy boiska oraz spowodował samoczynne otwarcie się kas fiskalnych w pobliskim Centrum Handlowym ,,Posnania”, bowiem Kamil Brych doprowadził do wyniku remisowego 4:4. I takim właśnie wynikiem remisowym zakończyło się to wielkie widowisko piłkarskie. Rezultat ten odzwierciedla w pełni przebieg wydarzeń na boisku i nie krzywdzi żadnej z tych ekip. Dla tych, którzy nie mieli możliwości obserwować live tego piłkarskiego wydarzenia, niedługo relacja w naszej telewizji internetowej – redboxtv.

Na zdjęciu: drużyna Propex (Ekstraliga) – która wywalczyła w środę awans do pierwszej piątki.